هدر موبایل
1393/05/21 16:21:53
سرویس اقتصادی
امامی خبر داد:

جلسه شورای رقابت در مورد تعیین قیمت خودرو فردا تشکیل می شود

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت گفت: جلسه شورای رقابت فردا با محوریت بررسی گزارش تحقیق و تفحص مجلس از صنعت خودرو و موضع گیری هایی که دولت در مورد تعیین قیمت خودرو داشته ،تشکیل خواهد شد.
جلسه شورای رقابت در مورد تعیین قیمت خودرو فردا تشکیل می شود عضو ناظر مجلس در شورای رقابت گفت: جلسه شورای رقابت فردا با محوریت بررسی گزارش تحقیق و تفحص مجلس از صنعت خودرو و موضع گیری هایی که دولت در مورد تعیین قیمت خودرو داشته ،تشکیل خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/52719.jpg جلسه,شورای,رقابت,در,مورد,تعیین,قیمت,خودرو,,فردا,تشکیل,می,شود Icana

عیسی امامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری  خانه ملت در رابطه با محورهای جلسه فردای شورای رقابت، گفت: در جلسه روز چهارشنبه بیشتر بحث گزارش تحقیق و تفحص مجلس از صنعت خودرو  و  موضع گیری هایی که دولت در مورد تعیین قیمت خودرو داشته است ، پیگیری می شود تا به جمع بندی برسیم.

نماینده مردم گرگان  و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه فرمول تعیین قیمت خودرو ایراد ندارد، تصریح کرد:خودروسازان حق  افزایش قیمت به بهانه آپشن‌های اختیاری را ندارند و خودروسازان نمی‌توانند به این بهانه قیمت‌های بالاتری را به مردم تحمیل کننداما شاهد این هستیم که خودروسازان به این بهانه قیمت ها را افزایش داده اند که این تخلف به حساب می آید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات  مجلس تاکید کرد: چنانچه مساحمه کاری صورت نگیرد قطعا قیمت خودرو مطابق با آنچه خواست و انتظار مردم است اصلاح و  تعیین خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه براساس آنچه که مشاهده می‌شود در بحث واگذاریها سهام خودروسازان به بخش خصوصی هم  اشکالاتی وجود دارد، ادامه داد: شواهد نشان می دهد مردم در صف خرید سهام اخودروسازی های  واگذار شده نبودند و  کسانی غیر از مردم این سهام را دریافت کرده اند.

امامی به بالا بودن هزینه های مالی خودرو سازان اشاره کرد و گفت: خودروسازان با ایجاد  بنگاه ها و شرکت هایی جانبی دچار انحراف شدند و این انحراف مالی باعث می شود خودرو سازان همچنان به منابع مالی نیازمند باشند.

وی  افزود: خودروسازان منابع مالی خود را با قیمت بالا از بانک ها خریداری کردند و این هزینه ها را به قیمت تمام شده خودرو اضافه و بر مصرف کننده تحمیل می کنند  که این روال  در اقتصاد پذیرفته نیست و هیچ کارشناس اقتصادی این شکل تعیین قیمت را نمی پذیرد.

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت تاکید کرد: هرسه ناظرین مجلس در شورای رقابت با قیمت تعیین شده برای خودرو  مخالف بودند و  مخالفت خود را رسما اعلام کردند و همچنان  بر اصلاح قیمت ها تاکید دارند و این موضوع در جلسه فردا بازهم مطرح می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet