هدر موبایل
1393/05/22 08:45:22
سرویس اقتصادی
چهاردولی مطرح کرد:

صنعت ساختمان پاشنه آشیل خروج از رکود / صدور شناسنامه ملی و فنی ساختمان عملیاتی شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس صنعت ساختمان را پاشنه آشیل خروج کشور از رکود دانست و گفت: مهمترین بخشی که می تواند کشور را از رکود خارج کند صنعت ساختمان است بنابراین دولت و مجلس باید شرایط و زمینه های لازم برای ایجاد رونق در این بخش را فراهم کنند.
صنعت ساختمان پاشنه آشیل خروج از رکود / صدور شناسنامه ملی و فنی ساختمان عملیاتی شود عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس صنعت ساختمان را پاشنه آشیل خروج کشور از رکود دانست و گفت: مهمترین بخشی که می تواند کشور را از رکود خارج کند صنعت ساختمان است بنابراین دولت و مجلس باید شرایط و زمینه های لازم برای ایجاد رونق در این بخش را فراهم کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/47802.jpg صنعت,ساختمان,پاشنه,آشیل,خروج,از,رکود,/,صدور,شناسنامه,ملی,و,فنی,ساختمان,عملیاتی,شود Icana

علی نعمت چهاردولی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون عمران از چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان این نمایشگاه را نماد صنعتی سازی دانست و گفت: این نمایشگاه متناسب با شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مملکت یک قدم به جلو است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دغدغه ما این است که صنعت ساختمان سازی مجهز به تکنولوژیهای روز دنیا باشد، تصریح کرد: نمایشگاه صنعت ساختمان گامی موثر در این راستا است و امیدواریم با توجه به توانمندیها و ظرفیتهایی که در نمایشگاه به وضوح قابل مشاهده است ساخت و سازها به سمت صنعتی سازی حرکت کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل‌هایی که در صنعت ساختمان وجود دارد و بخش هایی از ان در نمایشگاه مشاهده می شود انتظار می رود دولت و مجلس و همه مسئولان نسبت به این حوزه مهم اقتصادی توجه ویژه ای داشته باشند.

چهاردولی با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی دولت برای خروج از رکود، تصریح کرد: خروج از رکود  دو وجه دارد که یک وجه آن استفاده از تکنولوژی روز دنیا و  مشارکت بخشهای مختلف است و بعد دیگر بحث تسهیلات و آزادسازی تسهیلات موجود است.

وی با تاکید بر اینکه راهکار خروج اقتصاد از حالت رکود در بخش مسکن و صنعت ساختمان نهفته است، افزود:  مهمترین بخشی که می تواند کشور را از رکود خارج کند صنعت ساختمان است بنابراین دولت و مجلس باید شرایط و زمینه های لازم برای ایجاد رونق در این بخش را فراهم کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: صنایع تولیدی و ساختمان دو حوزه مهم و تاثر گذار در وضعیت اقتصادی کشور هستند که خروج از حالت رکود منوط به وضعیت این دو بخش است.

چهاردولی با یادآوری اینکه یکی از فاکتورهای اساسی ایجاد رونق در اقتصاد،  رونق ساخت و ساز، صنعتی سازی و صنعت ساختمان است، تصریح کرد:  با توجه به اینکه بسیاری از محصولات مورد استفاده از صنعت ساختمان توسط  واحدهای تولیدی تهیه و به این بخش می شوند  در صورت حل مشکلات وروان سازی فعالیت فعالان و سرمایه گذاران  صنعت ساختمان،  واحدهای تولیدی نیز رونق گرفته و رکود از بین می رود.

 نماینده مردم ملایر در مجلس با انتقاد از اینکه مقررات ملی ساختمان  کاملا رعایت نمی شود، گفت: انتظار می رود با توجه به پتانسیل ها و دستاوردهای به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه صنعت ساختمان مسئولان با تعامل با فعالان و محققان این بخش فکر اساسی برای صنعت ساختمان کنند تا  در عین صنعتی سازی، صدور  شناسنامه ملی و فنی ساختمان نیز عملیاتی شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس با یادآوری اینکه 70 درصد اهداف برنامه پنجم  در بخش صنعت ساختمان محقق شده است، گفت: مقاوم سازی ساختمان ها در برابر بلایای طبیعی و  صنعتی سازی برای جلویگری از اتلاف انرژی از اهدافی بوده است که محقق شده و صنعت ساختمان به این سمت و سو پیش رفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet