خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1393/05/22 12:55:39
سرویس فرهنگی
بیگی ئیلانلو تصریح کرد:

تولیت امور مساجد کشور باید به اداره اوقاف و امور خیریه داده شود

نماینده مردم میاندوآب در مجلس گفت: معتقدم برای ساماندهی اوضاع مساجد باید مدیریت و تولیت امور مساجد کشور را به اداره اوقاف و امور خیریه داد البته این مسئله به آن معنا نیست که ثبت سند به نام این نهاد شود و کسی حق دخالت نداشته باشد.
تولیت امور مساجد کشور باید به اداره اوقاف و امور خیریه داده شود نماینده مردم میاندوآب در مجلس گفت: معتقدم برای ساماندهی اوضاع مساجد باید مدیریت و تولیت امور مساجد کشور را به اداره اوقاف و امور خیریه داد البته این مسئله به آن معنا نیست که ثبت سند به نام این نهاد شود و کسی حق دخالت نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/42909.jpg تولیت,امور,مساجد,کشور,باید,به,اداره,اوقاف,و,امور,خیریه,داده,شود Icana

روح اله بیگی ئیلانلو در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مسجدها چند مسئولیتی شده اند، گفت: اینکه مساجد چند متولی دارند در واقع به نوعی اهداف کار را با مشکل مواجه می کند و آنچنان که باید نیز ساماندهی نمی شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: بسیج، نهادهای فرهنگی ارشاد، کانون فرهنگی مساجد، سازمان تبلیغات، اداره اوقاف و هیئت امنای مسجد هر کدام قصد مدیریت بر امور مساجد کشور را دارند.

وی ادامه داد: معتقدم برای ساماندهی اوضاع مساجد باید مدیریت و تولیت امور مساجد کشور را به اداره اوقاف و امور خیریه داد البته این مسئله به آن معنا نیست که ثبت سند به نام اوقاف شده و اختیار تمام و کمال مساجد را داشته باشد.

بیگی ئیلانلو همچنین افزود: تنها نظارت و کنترل امور مساجد بر عهده اداره اوقاف و امور خیریه باشد کافی است چرا که مدیریت اصلی هر مسجد بر عهده روحانی، هیئت امنا و اهالی همان مسجد است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه به برخی مشکلات موجود در مساجد سطح کشور اشاره و خاطرنشان کرد: متأسفانه در برخی مناطق با تراکم جمعیت بالا، مسجدی وجود ندارد و ممکن است از آن طرف در یک محدوده کوچک چند مسجد دیده شود.

وی افزود: یکی از ابعاد سازماندهی امور مساجد متراکم سازی عادلانه است که تعداد مساجد متناسب با تراکم جمعیت هر منطقه باشد.

بیگی ئیلانلو در پایان تصریح کرد: با تحقیق و بررسی هایی که از سوی مسئولین محترم اعم از استانداری، شهرداری، مسکن و شهرسازی و متولیان امر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت اطلاعات صورت می گیرد باید عددی معین شود تا برای جمعیت خاصی در هر منطقه ای چه مقدار زمین برای ساخت و احداث مسجد در نظر گرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet