هدر موبایل
1393/05/22 10:27:50
سرویس فرهنگی
گروسی پیشنهاد داد:

تشکیل سه سازمان ورزش، جوانان و بانوان در وزارت ورزش و جوانان/ شورای عالی جوانان تنها یکبار تشکیل جلسه داده است

عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس گفت: باید سازمانی برای جوانان در نظر گرفته شود که ارتباط ارگانیک با تمامی وزارتخانه ها و دستگاه های مربوط به حوزه جوانان برقرار کند.
تشکیل سه سازمان ورزش، جوانان و بانوان در وزارت ورزش و جوانان/ شورای عالی جوانان تنها یکبار تشکیل جلسه داده است عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس گفت: باید سازمانی برای جوانان در نظر گرفته شود که ارتباط ارگانیک با تمامی وزارتخانه ها و دستگاه های مربوط به حوزه جوانان برقرار کند. https://cdn.icana.ir/d/019/50151.jpg تشکیل,سه,سازمان,ورزش،,جوانان,و,بانوان,در,وزارت,ورزش,و,جوانان/,شورای,عالی,جوانان,تنها,یکبار,تشکیل,جلسه,,داده,است Icana

حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تفکیک وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: اگر زمانی در زمینه امور وزش و جوانان ادغامی در حوزه وزارتخانه صورت گرفته است باید دید در حال حاضر تفکیک آن به چه صورت خواهد بود.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نظر وزیر درباره رسیدگی وزارت ورزش و جوانان صرفا به امور ورزش کشور، گفت: باید نظر وزیر ورزش و جوانان را درباره رسیدگی به امور جوانان پرسید که وزارتخانه جدید تأسیس شده یا سازمانی مثل گذشته ایجاد شود.

وی ادامه داد: نظر ما این است که لزومی ندارد تفکیکی صورت بگیرد چرا که دوباره جوانان مغفول واقع می شوند چنانچه زمانی که سازمانی تحت عنوان سازمان ملی جوانان نیز وجود داشت، امور جوانان مغفول مانده بود و مشکل اشتغال، تحصیل و ازدواج آنها هم حل نشد.

گروسی در ادامه با بیان این مطلب که ورزش نیز یکی از نیازهای جوانان است، تأکید کرد: باید سازمانی برای جوانان در نظر گرفته شود که ارتباط ارگانیک با تمامی وزارتخانه ها و دستگاه های مربوط به حوزه جوانان برقرار کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: برای مثال باید بانک ها و بانک مرکزی قضیه وام جوانان را حل کنند، یا وزارت راه و شهرسازی مسئله مربوط به مسکن جوانان را در دستور کار قرار دهد از طرفی وزارت علوم و وزارت کار باید بحث مربوط به تحصیل و اشتغال جوانان را برطرف کنند.

وی در ادامه تأکید کرد: به هر حال انتظار داریم دولت روشن کند که تصمیمش در رابطه با وزارت ورزش و جوانان چیست، اگر نیاز به تفکیک دارد در قالب لایحه به مجلس ارائه کند و اگر در حد ساختار سازمانی است که نیاز به لایحه نداشته و تنها شرح وظایف می خواهد.

گروسی همچنین با اشاره به شورای عالی جوانان که به ریاست دکتر روحانی و زیر نظر نهاد ریاست جمهوری است، اشاره و بیان کرد: این شورا نیز تا کنون تنها یک بار تشکیل جلسه داده است اما باید تلاش کند تا ارتباط ارگانیک میان سازمان ها را برقرار شود چرا که وزارت ورزش و جوانان زمانی می تواند قوی عمل کند که وزارتخانه های دیگر را نیز درگیر کند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در ادامه به پیشنهادی که در این زمینه داشت اشاره کرد و یادآور شد: پیشنهادی که من به وزارت ورزش و جوانان دادم این بود که سه سازمان درون تشکیلات خود بنا کند، سازمان جوانان، سازمان ورزش و سازمان بانوان که با داشتن اختیار کامل زیر نظر وزارت ورزش و جوانان فعالیت کنند.

وی افزود: چنانچه در گذشته نیز سازمان تربیت بدنی داشتیم اکنون نیز می توان با تقسیم بندی وظایف این وزارتخانه و انتخاب مسئولین قوی در این امر، به مسائل مربوط به هر سه حوزه، جوانان، بانوان و ورزش رسیدگی کرد.

گروسی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر امور جوانان در کشور مسئول قوی ندارد و تکلیف آن روشن نیست و تنها در حد یک معاونت است که کاری از پیش نمی برد از این رو نیاز به مطالعه و تحقیق در این زمینه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet