هدر موبایل
1393/05/22 12:38:44
سرویس صحن

انتقاد کوچک زاده از وزیر نفت و رئیس جمهور درمورد یک پرونده

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به قرار داد کرسنت خطاب به زنگنه گفت:قراداد کرسنت باعث شده که امروز دادگاه‌های بین‌المللی تصمیم به برداشتن میلیاردها دلار پول از جیب ملت ایران بگیرند.
انتقاد کوچک زاده از وزیر نفت و رئیس جمهور درمورد یک پرونده نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به قرار داد کرسنت خطاب به زنگنه گفت:قراداد کرسنت باعث شده که امروز دادگاه‌های بین‌المللی تصمیم به برداشتن میلیاردها دلار پول از جیب ملت ایران بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/49500.jpg انتقاد,کوچک,زاده,از,,وزیر,نفت,و,رئیس,جمهور,درمورد,یک,پرونده Icana

 مهدی کوچک‌زاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه 22 مرداد) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه بهشت موعود ما در مقاومت و ایستادگی مومنانه در جهنمی دنیایی است که به دست غارتگران اشغالگر و کودک‌کش در جهان محرومان و پابرهنگان برپا شده است، گفت: مبادا که یک عمر یا لیتنا کنا معک لقلقه ی زبانمان بوده باشد و نینوا که شد پایمان بلرزد و امان‌نامه شمر  و بهشت میز مذاکره توأم با بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب حرکت‌های نابجا با قداره‌بندان و اربابان کودک‌کش‌مان فریبمان دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما یقین داریم که گرگ خونخوار و گاو شاخ‌دار زبان منطق را نمی‌فهمد و با گفتوگو و منطق استیفای حق مظلوم صورت نخواهد گرفت، افزود: انشاالله نتیجه مذاکرات جاری که رهبر معظم انقلاب نیز به آن خوش‌بین نیستند به اصل خوشبینانه مسلم عقلی واقف گردد.

وی با اشاره به اظهارات وزیر نفت  در یک برنامه تلویزیونی که عنوان کرد، دوران بخور بخور تمام شد گفت: حافظه تاریخی وی را اشارت می‌دهم که اولا تنها وزیری که از دولت قبل در این دولت به کار گرفته‌ای برادر مجاهدم رستم قاسمی وزیر سابق نفت است که در دوران وی و وزیری هامانه که هر دو در دولت شما به کار گرفته شده است، بخور بخور بوده است بنابراین شما زیر سوال خواهید رفت.

وی خطاب به مردم با بیان اینکه به شما یادآوری می‌کنم که در دوران همان بخور بخوری که آقای وزیر نفت گفت کاری شد که امروز هوای تهران که خانم رئیس محیط‌ زیست می‌گوید اول مشکل این مملکت محیط ‌زیست است، هوای تهران به جای اینکه دو برابر آلوده باشد نصف آلوده است،‌  توضیح داد:  شهامت آن مرد که رفته است در اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین موجب شد امروز به جای 140 میلیون لیتر بنزین 70 میلیون لیتر مصرف شود وهمین یکی کافی است.

کوچک‌زاده افزود: طرح آن مرد دوران بخور بخور باعث شد امروز 20 میلیارد دلار بنزین کمتر خریداری و سوخته می‌شود.

وی خطاب به زنگنه با بیان اینکه از زبان روحانی  شما که بخور بخور را به رخ ما می‌کشید، معرفی کنم ؟ گفت: شما قرارداد کرسنت را منعقد کردید که در آن قیمت گاز (بر اساس ملاحظات تخصصی عدد و رقم قابل درک برای عموم جامعه را می‌گویم)  17.5 دلار در هزار مترمکعب به امارات داد که برای چندین سال غیرقابل بازگشت است،  در همان زمان قطر به امارات گاز را 65 دلار در هزار مترمکعب می‌داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: این همان قراردادی است که حسن روحانی که آن موقع دبیر شورای امنیت بود درباره‌اش طی نامه‌ی شماره 1914-1/220 مورخ 9/9/80 به رئیس جمهور آن زمان می‌گوید آیا کرسنت دارای اعتبار برای عقد قراردادی چندصد میلیون دلاری است و ضمانت معتبری دارد؟

وی با بیان اینکه عین نوشته حسن روحانی این است که آیا این قرارداد با قرارداد فروش گاز قطر به دبی (پروژه دلفین) مقایسه شده است؟ ادامه داد: ظاهرا قطر بسیار گران‌تر به امارات می‌فروشد. آیا پیش‌بینی 70 درصد گاز به صورت Take or Payکافیست؟ ظاهرا در امور قراردادها 90 درصد پیش‌بینی شده است. آیا تحلیل در سکوی مبارک تاثیری بر تفاهم‌نامه 1971 بین ایران و شارجه نخواهد داشت؟ علاوه بر سوالات فوق، مطالعه اقتصادی طرح نیز ضروری است،

کوچک‌زاده گفت: چرا یک سال این سوالات حسن روحانی توسط زنگنه بی‌پاسخ گذاشته می‌شود که دوباره رئیس جمهور وقت از دبیر شورای امنیت وقت که حسن روحانی است، می‌پرسد نظرت در مورد این طرح چیست؟

وی با بیان اینکه در 9/9/82 حسن روحانی می‌گوید قرارداد کرسنت وجود مثبت و منفی زیر را دارد افزود: روحانی دو نکته مثبت می‌گوید و خود هر دو نکته را نفی می‌کند. اول اینکه ارتباط با امارات گرچه خوب است اما این قرارداد با یک شرکت کوچک و کم‌اعتبار اماراتی است. دوم ورود به بازار خلیج‌فارس وجه مثبت دیگری است گرچه در مقایسه با اقدامات قطر و کنترل همه  بازارهای بزرگ منطقه  حجم این قرارداد قابل ملاحظه نیست.

کوچک‌زاده با بیان اینکه رو حانی 5 نکته منفی در مورد این قرارداد می‌گوید ادامه داد: حسن روحانی درآخر نامه خود در مورد قرارداد کرسنت به کسی که امروز وزیر نفت کرده است می‌گوید این قرارداد در شرایط فعلی هیچ منفعت  اقتصادی و سیاسی هم برای ما نخواهد داشت.

نماینده مردم تهران خطاب به زنگنه با بیان اینکه آقای بخور بخور امروز در دادگاه‌های بین‌المللی می‌خواهند از جیب ملت ایران میلیاردها دلار پول به خاطر قراردادی که تو بستی،‌ بردارند گفت: حالا قضاوت کنیددر دوران آن مرد که رفت بخوربخور بودیا شما که این همه مدعی و پررو هستید./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet