هدر موبایل
1393/05/22 12:39:22
سرویس صحن
عمرانی در تذکر شفاهی:

اعلام وضعیت بحرانی برای حمایت از کشاورزان /ضرورت تأمین منابع مالی برای آبرسانی به باغات

نماینده مردم سمیروم در مجلس گفت: وزیر کشور و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور نسبت به تأمین منابع مالی برای آبرسانی به باغات و اعلام وضعیت بحرانی برای حمایت از کشاورزان اقدام کنند.
اعلام وضعیت بحرانی برای حمایت از کشاورزان /ضرورت تأمین منابع مالی برای آبرسانی به باغات نماینده مردم سمیروم در مجلس گفت: وزیر کشور و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور نسبت به تأمین منابع مالی برای آبرسانی به باغات و اعلام وضعیت بحرانی برای حمایت از کشاورزان اقدام کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/50940.jpg اعلام,وضعیت,بحرانی,برای,حمایت,از,کشاورزان,/ضرورت,تأمین,منابع,مالی,برای,آبرسانی,به,باغات Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سکنیه عمرانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 22مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی گفت: هیأت رئیسه مجلس باید با برخی از نمایندگان مراجعه کننده به نهاد ریاست جمهوری برخورد جدی کنند و در این رابطه تدابیر لازم را بیاندیشد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت خشکسالی در این منطقه گفت: بسیاری از محصولات زراعی در حال خشک شدن هستند و باغداران برای نجات باغ های خود یک تانکر آب را به مبلغ 70 هزار تومان خریداری می کنند همچنین عده ای مجبور شدند برای نجات درختان خود قالب های یخ خریداری کنند و بسیاری از قنات ها و چاه ها در حال خشک شدن هستند.

وی ادامه داد: وزیر کشور و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور نسبت به تأمین منابع مالی برای آبرسانی به باغات و اعلام وضعیت بحرانی برای حمایت از کشاورزان اقدام کنند البته چنین وضعیتی در سال 87 رخ داد که بسیاری از درختان را قطع کردند و کشاورزان ورشکسته هنوز در سختی زندگی می کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی در مجلس افزود: متأسفانه هم اکنون وضعیت آب شرب روستایی اسف بار است و هنوز هیچ اقدامی با وجود تلاش های بسیار نشده است و اشتغال در منطقه در فصول مختلف متغیر بوده و در زمان خشکسالی بسیار بیکاری تشدید می شود از این رو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید نسبت به ایجاد شرایطی برای اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت جمعیت فکری بیاندیشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet