هفته دفاع مقدس
1393/05/24 09:46:57
سرویس بین الملل
خجسته:

حمایت مرجعیت و مردم عراق از " العبادی" آرامش سیاسی را به این کشور باز می‌گرداند

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با بیان اینکه " حیدر العبادی" مورد حمایت مرجعیت و ملت عراق است گفت: نخست وزیر جدید عراق از فرصت پیش آمده برای حل بحران‌های موجود در این کشور سود بجوید.
حمایت مرجعیت و مردم عراق از " العبادی" آرامش سیاسی را به این کشور باز می‌گرداند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با بیان اینکه " حیدر العبادی" مورد حمایت مرجعیت و ملت عراق است گفت: نخست وزیر جدید عراق از فرصت پیش آمده برای حل بحران‌های موجود در این کشور سود بجوید. https://cdn.icana.ir/d/019/42730.jpg حمایت,مرجعیت,و,مردم,عراق,از,",العبادی",آرامش,سیاسی,را,به,این,کشور,باز,می‌گرداند Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه عراق امروز نیاز به وحدت و همدلی همه گروه‌های سیاسی دارد، گفت: فتنه‌ اخیر تکفیری‌های داعش و همچنین جدایی‌طلبی اقلیم کردستان عراق تنها در سایه همیاری ملت، دولت و مرجعیت در عراق حل و رفع خواهد شد.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی، افزود: نوری مالکی زحمات زیادی برای برقراری اتحاد و انسجام در عراق کشید ولی برخی از مراجع و سران جناح‌های سیاسی نگران بودند که وی انعطاف‌پذیری لازم را در مواجه با مسائل سیاسی نداشته باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم با تاکید بر اینکه العبادی حمایت مرجعیت و ملت عراق را کسب کرده است،ادامه داد: انتخاب حیدرالعبادی نشانه اجماع اغلب گروه‌های سیاسی شیعی که اکثریت را در پارلمان این کشور کسب کرده اند،‌ است و وی باید از این فرصت برای بازگرداندن آرامش و رفع توطئه‌های بیگانگان از عراق استفاده کند.

این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: اگر وحدت در بدنه سیاسی عراق حاکم نباشد نیروهای نظامی این کشور نیز در دفاع از این کشور در برابر فتنه‌های موجود متزلزل خواهند شد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از هیچ کمکی برای استقرار دولت جدید عراق فروگذاری نخواهد کرد و امیدواریم این کشور بتواند از فتنه‌های پیش‌رو به سلامت عبور کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet