هدر موبایل
1393/05/24 13:02:58
سرویس اقتصادی
صرامی فروشانی:

فروش اموال بانک‌ها به منظور افزایش سرمایه روش مناسبی نیست/جذب سرمایه گذاران خارجی با پیمان‌های پولی دوجانبه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه به قانون منسجمی برای عملی شدن پیمان های پولی دوجانبه نیاز است، گفت: انعقاد پیمان های پولی دوجانبه، پشتوانه های پولی کشور را برای توسعه و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی تقویت می کند.
فروش اموال بانک‌ها به منظور افزایش سرمایه روش مناسبی نیست/جذب سرمایه گذاران خارجی با پیمان‌های پولی دوجانبه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه به قانون منسجمی برای عملی شدن پیمان های پولی دوجانبه نیاز است، گفت: انعقاد پیمان های پولی دوجانبه، پشتوانه های پولی کشور را برای توسعه و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی تقویت می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/58846.jpg فروش,اموال,بانک‌ها,به,منظور,افزایش,سرمایه,روش,مناسبی,نیست/جذب,سرمایه,گذاران,خارجی,با,پیمان‌های,پولی,دوجانبه Icana

محسن صرامی فروشانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره افزایش سرمایه بانک‌ها گفت: فروش املاک بانک‌ها به منظور افزایش سرمایه و تامین منابع مالی بانک ها روش مناسبی نیست.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اموال و دارایی بانک ها با دلایل و توجیهات قانونی و اقتصادی در مدیریت های قبلی بانک ها جمع آوری شده است بنابراین نمی توان برای استفاده از آن ها تصمیمات آنی اتخاذ کرد.

صرامی فروشانی تصریح کرد: باید با استفاده از روش های اصولی مشکل کمبود نقدینگی بانک ها حل شود بطور مثال اگر خانواری مشکل کمبود نقدینگی پیدا کرد بدترین حالت ممکن این است خودرو خانواده برای رفع مشکل به فروش برسد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر حمایت عملی از بخش تولید افزود: گردش پول پر قدرت در بخش تولید کشور وجود دارد بنابراین باید با روش های اقتصادی نقدینگی های سرگردان را به بخش تولید هدایت کرد تا مشکل کمبود نقدینگی این بخش کم شود.

وی گفت: ارائه تسهیلات ارزان قیمت به بخش تولید به رشد اشتغال زایی در کشور منتهی شده بنابراین باید با انجام این مهم یکی از مشکلات اصلی کشور را حل کرد.

صرامی فروشانی ادامه داد: باید پذیرفت در زمینه پیمان های پولی دو جانبه تاکنون طرح منسجمی ارائه نشده بنابراین برای انجام این مهم باید ابتدا طرح کاملی در مجلس ارائه تا قانون مطلوبی در این زمینه تصویب شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر تقویت پول ملی یادآور شد: انعقاد پیمان های پولی دوجانبه، پشتوانه های پولی کشور را برای توسعه و جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی تقویت می کند.

پیمان های پولی دو جانبه قراردادهای پولی بین دو کشور است که در مبادلات تجاری خود به جای استفاده از پول واسط مانند دلار از پول محلی کشورهای مبداء و مقصد استفاده کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet