هدر موبایل
1393/05/25 10:11:47
سرویس فرهنگی
سالک خبر داد:

تشکیل جلسه مشترک کمیسیون های فرهنگی و برنامه و بودجه برای بررسی بودجه های فرهنگی

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی و برنامه و بودجه با حضور جمعی از مسئولین دستگاه های فرهنگی و کارشناسانی از معاونت راهبردی ریاست جمهوری باهدف بررسی بودجه های فرهنگی برگزار می شود.
تشکیل جلسه مشترک کمیسیون های فرهنگی و برنامه و بودجه برای بررسی بودجه های فرهنگی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی و برنامه و بودجه با حضور جمعی از مسئولین دستگاه های فرهنگی و کارشناسانی از معاونت راهبردی ریاست جمهوری باهدف بررسی بودجه های فرهنگی برگزار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/53568.jpg تشکیل,جلسه,مشترک,کمیسیون,های,فرهنگی,و,برنامه,و,بودجه,برای,بررسی,بودجه,های,فرهنگی Icana

احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه مسئله فرهنگی یکی از مسائل اساسی و زیربنائی است، گفت: حوزه فرهنگ بخش وسیعی از فعالیت های داخل و خارج کشور را شامل می شود لذا باید متناسب با این گستردگی اعتبارات لازم نیز به این حوزه اختصاص یابد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: در نتیجه تدوین لایحه بودجه 93 شاهد رشد در بخش هایی از مسائل فرهنگی بودیم اما در بخش های دیگری نیز نسبت به سال 92 با کاهش اعتبار مواجه شدیم.

وی افزود: کاهش اعتبار حوزه فرهنگ در لایحه بودجه 93 نسبت به سال 92 با 16 درصد کاهش روبرو بوده است بنابراین لازم است برای تحقق خواسته های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ و برطرف شدن دغدغه مردم اعتبار مناسب تری را در بودجه سال 94 به این حوزه اختصاص دهیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان به برگزاری جلسه مشترک این کمیسیون با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طی هفته آتی، اشاره و خاطرنشان کرد: برای رسیدگی به مباحث پیرامون بودجه مسائل فرهنگی از کمیسیون برنامه و بودجه جهت برگزاری جلسه مشترک درخواست کردیم که با موافقت غلامرضا تاجگردون، رئیس این کمیسیون قرار شد این جلسه روز یکشنبه برگزار شود.

سالک در پایان خاطرنشان کرد: جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی و برنامه و بودجه با حضور جمعی از مسئولین دستگاه های فرهنگی و کارشناسانی از معاونت راهبردی ریاست جمهوری برگزار می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet