خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1393/05/25 10:49:42
سرویس سیاسی
احمد شوهانی:

نوری‌المالکی با از خودگذشتگی عراق را نجات داد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه نوری‌المالکی با از خودگذشتگی و در جهت عبور عراق از مرحله بحران سیاسی از قدرت کناره‌گیری کرد، گفت: تشکیل دولت وحدت ملی برای کشور عراق بسیار ضروری و حیاتی است.
نوری‌المالکی با از خودگذشتگی عراق را نجات داد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه نوری‌المالکی با از خودگذشتگی و در جهت عبور عراق از مرحله بحران سیاسی از قدرت کناره‌گیری کرد، گفت: تشکیل دولت وحدت ملی برای کشور عراق بسیار ضروری و حیاتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/63858.jpg نوری‌المالکی,با,از,خودگذشتگی,عراق,را,نجات,داد Icana

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحولات سیاسی اخیر کشور عراق درعرصه تعیین نخست‌وزیر جدید این کشور، گفت: قطعا حضور العبادی در جایگاه نخست‌وزیری  و کناره‌گیری نوری المالکی از قدرت در بهبود شرایط سیاسی کشور عراق بسیار مفید است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، عملکرد و اقدامات نوری‌المالکی در چند سال اخیر درعرصه نخست‌وزیری عراق را مثبت ارزیابی کرد و افزود: با وجود آنکه بر اساس قانون اساسی عراق، فراکسیون اکثریت اقدام به تعیین نخست‌وزیر می‌کند، اما نوری‌المالکی با از خودگذشتگی و در جهت عبور عراق از مرحله بحران سیاسی از قدرت کناره‌گیری کرد.

وی با بیان اینکه تشکیل دولت وحدت ملی برای کشور عراق بسیار ضروری و حیاتی است، گفت:‌ در شرایط کنونی گروه‌های تروریستی به‌ویژه گروه داعش در حال پیش روی در عراق هستند، از این‌رو اتحاد میان گروه‌های سیاسی می‌تواند سدی محکمی در برابر تحرکات و اقدامات این گروهک‌های باشد.

شوهانی با اشاره به کار سخت العبادی در سمت نخست‌وزیری عراق برای ایجاد وحدت در میان ائتلاف‌های سیاسی، گفت: وی در گذشته از مبارزان علیه صدام بوده و هم‌اکنون هم با موافقت و تأیید بیشتر طیف‌های سیاسی به این سمت رسیده است، از این رو العبادی نقش مهمی در تحقق وحدت سیاسی در این کشور دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه ایران از انتخاب العبادی به  سمت نخست‌وزیری عراق و تسریع در تشکیل دولت وحدت ملی حمایت می‌کند، افزود:اتحاد گروه‌های سنی، شیعی و کرد در عراق می‌تواند از خطر داعش در این کشور بکاهد و تحولات سیاسی این کشور به نفع دولت عراق پیش می‌رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet