هدر موبایل
1393/05/25 11:29:07
سرویس اقتصادی
بذر پاش مطرح کرد:

پیشنهاد کمیسیون صنایع برای مشخص کردن درصد تسهیلات دهی به تولید در لایحه خروج از رکود

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه کارگروهی در کمیسیون صنایع و معادن در حال بررسی موضوع مشخص کردن درصد تسهیلات است،‌ گفت:‌ درصد بندی تسهیلات حداقل کاری است که امسال می توانیم با توجه به رکود برای شفاف سازی انجام دهیم و قطعا با این کار حساب کشی از بانک‌ها و نظارت آسانتر خواهد شد.
پیشنهاد کمیسیون صنایع برای مشخص کردن درصد تسهیلات دهی به تولید در لایحه خروج از رکود عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه کارگروهی در کمیسیون صنایع و معادن در حال بررسی موضوع مشخص کردن درصد تسهیلات است،‌ گفت:‌ درصد بندی تسهیلات حداقل کاری است که امسال می توانیم با توجه به رکود برای شفاف سازی انجام دهیم و قطعا با این کار حساب کشی از بانک‌ها و نظارت آسانتر خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/57370.jpg پیشنهاد,کمیسیون,صنایع,برای,مشخص,کردن,درصد,تسهیلات,دهی,به,تولید,در,لایحه,خروج,از,رکود Icana

مهرداد بذر پاش در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،‌ درباه راههای تقویت سیستم بانکی به منظور افزایش سطح تسهیلات دهی بانک‌ها به بنگاههای تولیدی جهت خروج از رکود،گفت: بدون تردید باید درصد هر بخش از تسهیلات بانکی مشخص شود.

نماینده مردم تهران،‌ ری، شمیرانات و اسلامشهردر مجلس شورای اسلامی ،افزود: برخی از نمایندگان درصدی از تسهیلات که به بخش های مختلف اقتصادی اعم از کشاورزی،‌صنعت،‌خدمات باید اختصاص یابد را در لایحه پیشنهادی دولت مشخص خواهند کرد.

وی با بیان اینکه درصد بندی تسهیلات حداقل کاری است که امسال می توانیم با توجه به رکود برای شفاف سازی انجام دهیم، گفت: با این کار حساب کشی از بانکها و نظارت آسانتر است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن  مجلس با بیان اینکه  درصد بندی تسهیلات در لایحه خروج از رکود گنجانده خواهد شد، گفت:‌در حال حاضر برای این کار قانون مشخصی نداریم و طبق تشخیص بانک مرکزی انجام می شود از این رو بهتر است به قانون تبدیل شود.

به گفته وی کارگروهی در کمیسیون صنایع و معادن در حال بررسی این موضوع  و مشخص کردن درصد تسهیلات، است.

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه می گویند بخشی از منابع در معوقات قفل شده و بخشی قابلیت جذب با تغییر سیاست‌های نرخ سود را دارد، افزود: با سیاست گذاری مناسب در حوزه نرخ سود می توان میزان سپرده بانکها را مدیریت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet