خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1393/05/25 12:49:33
سرویس اقتصادی
سلطانی:

مسئولان دولت گذشته با کدخدامنشی می‌توانستند مشکل سوآپ را حل کنند/ ضرر روزانه 220 هزار دلاری از محل قطع سوآپ

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه مسولین وقت می توانستند با کدخدامنشی مشکلات سوآپ راحل کنند، گفت:‌ در شرایط تحریم نیاز به آرامش و تعامل داریم و نباید دشمن تراشی شود.
مسئولان دولت گذشته با کدخدامنشی می‌توانستند مشکل سوآپ را حل کنند/ ضرر روزانه 220 هزار دلاری از محل قطع سوآپ عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه مسولین وقت می توانستند با کدخدامنشی مشکلات سوآپ راحل کنند، گفت:‌ در شرایط تحریم نیاز به آرامش و تعامل داریم و نباید دشمن تراشی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44063.jpg مسئولان,دولت,گذشته,با,کدخدامنشی,می‌توانستند,مشکل,سوآپ,را,حل,کنند/,ضرر,روزانه,220,هزار,دلاری,از,محل,قطع,سوآپ Icana

امیر عباس سلطانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، ‌با یادآوری توقف سوآپ در دولت گذشته با بیان اینکه وزیر اسبق نفت معتقد بود که شرکت نیکو در حال انجام تخلف است و باید به سرعت این قرارداد لغو شود، گفت: اشتباه این بود که به جای حل موضوع صورت مساله را پاک کردیم  یعنی به جای تغییر شرکت نیکو و یا اصلاح آن به طور کلی کشور را از این درآمد عظیم محروم کردیم.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی ،گفت: ایران برای سوآپ از بشکه 1.1 دلار دریافت می‌کرد درواقع با سوآپ روزی 200 هزار بشکه نفت ایران می‌توانست 220 هزار دلار در روز درآمد داشته باشد که با قطع سوآپ از این درآمد کلان محروم شدیم.

وی با بیان اینکه سوآپ به دلایلی شاید تصمیم غیر منطقی قطع شده است و نتیجه اش این شد که ایران 6 میلیارد دلار محکوم شود،‌ گفت: شاید وزیر وقت احساس کرده 3 دلار برای سوآپ مبلغ کم بوده و باید به 7 دلار برسد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه از دست دادن بازار مهم بوده است،‌ افزود: به دلیل قطع سوآپ بازارهایی که با ایران تبادل داشتند قطع رابطه کردند و از این محل ضررکردیم.

این نماینده مردم در مجلس افزود: مسئولان دولت گذشته می توانستند با کدخدامنشی مشکلات را حل کنند چرا که در شرایط تحریم نیاز به آرامش و تعامل داریم و نباید دشمن تراشی شود.

مشاوربیژن نامدار زنگنه درباره قطع سوآپ نفت گفته است: توقف سوآپ، عواقب حقوقی سنگینی را برای کشور به ‌دنبال داشت و اعتبار ایران به‌عنوان کشور مدعی سوآپ نزد کشورهای منطقه از بین رفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet