هفته دفاع مقدس
1393/05/25 17:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون عمران مجلس:

قصور سازمان هواپیمایی در سقوط آنتونف۱۴۰ محرز است

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که سازمان هواپیمایی کشوری به هشدار کارشناسان در خصوص ایرادات آنتونوف ۱۴۰ توجه نکرده است،گفت:اگر در جلسه بعدی کمیسیون با وزیر راه قانع نشوم، موضوع را از طریق مجلس و طرح سئوال پیگیری می‌کنم.
قصور سازمان هواپیمایی در سقوط آنتونف۱۴۰ محرز است عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که سازمان هواپیمایی کشوری به هشدار کارشناسان در خصوص ایرادات آنتونوف ۱۴۰ توجه نکرده است،گفت:اگر در جلسه بعدی کمیسیون با وزیر راه قانع نشوم، موضوع را از طریق مجلس و طرح سئوال پیگیری می‌کنم. https://cdn.icana.ir/d/019/59602.jpg قصور,سازمان,هواپیمایی,در,سقوط,آنتونف۱۴۰,محرز,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به به نقل از تسنیم؛مهرداد بائوج لاهوتی اظهارکرد: با توجه به مدارک و اسناد موجود نباید برای هواپیمای آنتونوف 140 مجوز پرواز صادر می‌شد.

وی با اشاره به این‌که از 9 فروند آنتونوف 140 موجود در ایران چهار فروند دچار سانحه شده و سقوط کردند، بیان کرد: چهار فروند از هواپیمای آنتونوف در اردستان، اصفهان، اراک و آخری نیز در تهران سقوط کرده است. بر اساس گزارشات شفاف و روشن کارشناسان در اردیبهشت ماه سال‌جاری و پس از آن و همچنین چندین صورتجلسه نسبت به ایرادات آنتونوف 140 هشدارهای لازم داده شد.

وی با تاکید بر این‌که سازمان هواپیمایی کشوری به این هشدارها توجه نکرد و مجوز پرواز آنتونوف 140 را صادر کرد، ادامه داد:‌ به‌طور قطع در این رابطه قصور صورت گرفته است، چنانچه در جلسه بعدی کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه از توضیحات آقای آخوندی قانع نشوم، مسئله را از طریق مجلس و طرح سئوال پیگیری خواهیم کرد.

 کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که جان 48 نفر در میان است، بیان کرد: هر جا اتفاقی مشابه سقوط آنتونوف روی می‌دهد مسئولان علاوه بر این‌که استعفا می‌دهند، عذرخواهی هم می‌کنند اما در سانحه آنتونوف 140 هیچکدام از این اتفاقات روی نداده است مسئولان مربوطه نه استعفا دادند و نه این‌که عذرخواهی کردند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet