هدر موبایل
1393/05/25 15:38:22
سرویس اجتماعی
جعفری مطرح کرد:

استیضاح فرجی‌دانا با نگاه فنی مطرح شده است/رد هرنوع انگیزه دفاع از بورسیه‌ها در طرح استیضاح وزیر علوم

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با بیان اینکه هیچ انگیزه سیاسی در طرح استیضاح فرجی‌دانا مدنظر نبوده است٬ گفت: استیضاح وزیر علوم تنها از باب فنی و با نگاهی به دور از جناح‌بندی سیاسی مطرح شده است.
استیضاح فرجی‌دانا با نگاه فنی مطرح شده است/رد هرنوع انگیزه دفاع از بورسیه‌ها در طرح استیضاح وزیر علوم سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با بیان اینکه هیچ انگیزه سیاسی در طرح استیضاح فرجی‌دانا مدنظر نبوده است٬ گفت: استیضاح وزیر علوم تنها از باب فنی و با نگاهی به دور از جناح‌بندی سیاسی مطرح شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/76622.jpg استیضاح,فرجی‌دانا,با,نگاه,فنی,مطرح,شده,است/رد,هرنوع,انگیزه,دفاع,از,بورسیه‌ها,در,طرح,استیضاح,وزیر,علوم Icana

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری مهلت 10 روزه مجلس برای حضور فرجی‌دانا در قوه مقننه و بررسی طرح استیضاح وی٬‌ گفت:‌ هفته جاری زمانی است که وزیر باید در مجلس حاضر شده و دفاعیات خود را انجام دهد.

نماینده مردم بجنورد٬ مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه استیضاح فرجی‌دانا با هیچ سوءقصد یا سیاسی بازی از حیث صدمه زدن به دولت مطرح نشده است٬ افزود:‌ استیضاح وزیر علوم تنها از باب فنی و با نگاهی به دور از جناح‌بندی سیاسی مطرح شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با یادآوری محورهای استیضاح فرجی دانا٬ گفت: تنها دغدغه ما که در گذشته و حال نیز از سوی رهبر معظم انقلاب نیز تاکید شده رعایت آرامش دانشگاه‌ و توجه به رشد علمی کشور است که متاسفانه این موضوع در دوران وزارت فرجی‌دانا مورد توجه نبوده و حاشیه بر متن غلبه کرده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بسیاری معتقدند علت مطرح شدن استیضاح فرجی دانا مخالفت وی با بورسیه‌های دولت پیشین بوده است٬ افزود: اینکه گفته شود تمامی بورسیه‌های داده شده در دولت قبل قانونی بوده حرف منطقی نیست و اگر بگوییم تمام آن‌ها نیز بدون خطا و حتی ایراد جزئی صورت گرفته نیز با منطق جور در نمی‌آید.

جعفری ادامه داد: در دستور کار قرار گرفتن استیضاح به علت طرح موضوع بورسیه‌ها از سوی وزارت علوم صحت ندارد و تمامی نمایندگان نیز با در نظر گرفتن نگاه فنی خواستار به نتیجه رسیدن استیضاح هستند.

وی با بیان اینکه در بین افراد بورسیه شده از نزدیکان و منتسبان به خانواده‌های شهدا و جانبازان نیز وجود دارند٬ تصریح کرد: حال شاید در این بین افرادی نیز با نداشتن برخی از شرایط، بورسیه شده باشند، اما آیا می توانیم به افرادی که در دورانی حافظ نظام بوده اند به علت غیر قانونی بودن مدرکشان با آنان برخورد کنیم؟آیا رویمان می شود؟

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با یادآوری اظهارات برخی مسئولان مبنی بر اینکه استیضاح فرجی‌دانا تاریخی خواهد شد٬ افزود: مطرح کردن موضوعاتی علیه یکدیگر به نفع هیچ کدام از جناح‌های سیاسی نیست و در این میان نیز برای من فرقی نمی‌کند که افشاگری صورت بگیرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر توقف رشد علمی در دوران وزارت فرجی دانا بر وزارت علوم٬ گفت:‌ از آنجایی که هرگاه حاشیه بر متن غالب شود کارهای اولیه روی زمین خواهند ماند می‌توان گفت که رشد علمی نیز فدای کارهای حاشیه ای در این وزارتخانه شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet