هدر موبایل
1393/05/26 10:37:27
سرویس سیاسی
امیری:

مرز ایران - عراق در امنیت کامل است/ تهدیدی از سوی داعش وجود ندارد

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه در حال حاضر مرزها در شرایط خوبی قرار داشته و هیچ نگرانی در مورد تهدید مرزها توسط گروه تکفیری داعش وجود ندارد، گفت: هم اکنون با توجه به شرایط منطقه، تدابیر خوبی در ارتباط با بحث مرز مشترک با کشورهای همسایه به ویژه عراق در نظر گرفته شده است.
مرز ایران - عراق در امنیت کامل است/ تهدیدی از سوی داعش وجود ندارد سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه در حال حاضر مرزها در شرایط خوبی قرار داشته و هیچ نگرانی در مورد تهدید مرزها توسط گروه تکفیری داعش وجود ندارد، گفت: هم اکنون با توجه به شرایط منطقه، تدابیر خوبی در ارتباط با بحث مرز مشترک با کشورهای همسایه به ویژه عراق در نظر گرفته شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/73956.jpg مرز,ایران,-,عراق,در,امنیت,کامل,است/,تهدیدی,از,سوی,داعش,وجود,ندارد Icana

حسینعلی امیری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پیشروی داعش به استان های هم مرز با ایران در عراق با بیان اینکه در مورد حراست از مرزها علاوه وزارت کشور، سپاه، ارتش و دستگاه امنیتی کشور هم دخیل هستند، گفت: شورای امنیت کشور مستمرا در جدول زمان بندی خاص خود، به ریاست رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به بازدید وزیر کشور از مرزهای کردستان و کرمانشاه با بیان اینکه موضوع حراست از مرز ایران و عراق به بحث امنیتی کشور مربوط می شود، افزود: جمهوری اسلامی ایران حق دارد ضمن هوشیاری، به طور مستمر تحولات داخلی عراق و اتفاقات مربوط به گروه های تکفیری داعش با اولویت مرز را رصد کند.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه جلسه نیروی نظامی مرزبانی و شورای تامین استان های مرزی با عراق مستمرا تشکیل می شود و گزارش های مرتبی از این شورا دریافت می شود، تصریح کرد: هم اکنون با توجه به شرایط منطقه، تدابیر خوبی در ارتباط با بحث مرز مشترک با کشورهای همسایه به ویژه عراق در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات مربوط به مرز صدرصد تخصیص داده شده است، در پاسخ به این سوال که آیا اعتبارات کفاف شرایط فوق العاده را خواهد داد یا خیر؟ افزود: در حال حاضر برای حالت های مختلف، پیش بینی های لازم تدبیر شده است.

معاون پارلمانی وزارت کشور با بیان اینکه در حال حاضر مرزها در شرایط خوبی قرار داشته و هیچ نگرانی در مورد تهدید مرزها توسط گروه تکفیری داعش وجود ندارد، توضیح داد: این عدم وجود نگرانی به معنای نداشتن هشیاری نیست بلکه دقت و هشیاری لازمه شرایط فعلی است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet