هدر موبایل
1393/05/26 11:27:00
سرویس اجتماعی
تابش:

احداث سدها از عوامل اصلی خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها/ توقف سدسازی برای احیای دریاچه ارومیه باید با مطالعات کارشناسی همراه باشد

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با بیان اینکه احداث سد یکی از عوامل خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌های کشور است، گفت: بی‌شک توقف ساخت ۳ سد نازلو، سیمینه و باراندوز با انجام کارهای کارشناسی لازم در احیای دریاچه ارومیه موثر خواهد بود.
احداث سدها از عوامل اصلی خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها/ توقف سدسازی برای احیای دریاچه ارومیه باید با مطالعات کارشناسی همراه باشد رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با بیان اینکه احداث سد یکی از عوامل خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌های کشور است، گفت: بی‌شک توقف ساخت 3 سد نازلو، سیمینه و باراندوز با انجام کارهای کارشناسی لازم در احیای دریاچه ارومیه موثر خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/43064.jpg احداث,سدها,از,عوامل,اصلی,خشک,شدن,تالاب‌ها,و,دریاچه‌ها/,توقف,سدسازی,برای,احیای,دریاچه,ارومیه,باید,با,مطالعات,کارشناسی,همراه,باشد Icana

محمدرضا تابش در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری وضعیت کنونی دریاچه ارومیه و همچنین تصمیم جدید ستاد احیای دریاچه ارومیه مبنی بر توقف ساخت 3 سد نازلو، سیمینه و باراندوز، گفت: بی شک یکی از عوامل خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه های کشور احداث سدها است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاکنون فرآیند سدسازی در کشور منطبق با مطالعات کارشناسی و زیست محیطی نبوده است، افزود: توقف ادامه ساخت سد در کشور با هر نوع هدف و نیتی نیز باید با مطالعات کارشناسی همراه شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه هیچ شکی در تاثیرگذاری سدها در به هم خوردگی استاندارهای اقلیمی و زیست‌محیطی نیست، تصریح کرد: باید مشخص شود که توقف ادامه ساخت سدهای نازلو، سیمینه و باراندوز با نظر ستاد احیای دریاچه ارومیه چه تاثیراتی بر دریاچه ارومیه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس به جد پیگیر بهبود وضعیت دریاچه ارومیه است، افزود: بررسی اثرات توقف ساخت سدهای مذکور نیز در فراکسیون بررسی خواهد شد.

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: احیای دریاچه ارومیه نیازمند انجام بحث‌های کارشناسانه و همچنین سنجش تمامی اقدامات قبل از عملیاتی کردن آن است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet