هفته دفاع مقدس
1393/05/26 12:33:22
سرویس صحن
رسایی در نطق میان دستور:

وزیر علوم اسامی بورسیه های غیرقانونی را افشا کند

نماینده مردم تهران ضمن انتقاد از ادبیات رئیس جمهور در مواجه با منتقدان درباره استیضاح وزیر علوم خواهان برخورد و انتشار اسناد بورسیه های غیرقانونی توسط وزیر شد.
وزیر علوم اسامی بورسیه های غیرقانونی را افشا کند نماینده مردم تهران ضمن انتقاد از ادبیات رئیس جمهور در مواجه با منتقدان درباره استیضاح وزیر علوم خواهان برخورد و انتشار اسناد بورسیه های غیرقانونی توسط وزیر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/59589.jpg وزیر,علوم,اسامی,بورسیه,های,غیرقانونی,را,افشا,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید رسایی در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 مرداد) مجلس شورای اسلامی گفت: هفته گذشته رئیس جمهور محترم، برای چندمین بار در حالتی عصبانی بر منتقدان آرام خود نواخت و پس از آن که کم سواد و بی شناسنامه و تغذیه شونده از جای خاص خطاب کرده بود، آنها را بزدل سیاسی و ترسو نامید و به جهنم رفتن حواله داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: این سخنان آقای روحانی آن قدر توهین آمیز بود که سایت رسمی ریاست جمهوری مجبور شد به فاصله چند ساعت بعد آن را از خروجی خود حذف کند. کار به جایی رسید که حتی رسانه ها، اطرافیان و حامیان رئیس جمهور نتوانستند از ادبیات آقای روحانی دفاع کنند، بلکه آن را یا محکوم کردند یا توجیه و سکوت کردند.

وی گفت: ادبیات غیرقابل دفاع چند باره در مواجه با منتقدان در واقع نقض قسمی است که رئیس جمهور ابراز داشته است و نقض صریح بند ششم اصل سوم قانون اساسی می‌باشد که دولت را مکلف به محو هر گونه خودکامگی، انحصارطلبی و استبداد کرده است.

رسایی گفت: پیش از این وقتی رئیس دولت قبل در مقابل دشمنان این ملت و دشمنان انقلاب و اسلام از چنین ادبیاتی استفاده می کرد، عده ای ندای واویلا سر می دادند که آبروی جمهوری اسلامی رفت و ادب مرد به ز دولت  اوست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: اکنون این ادبیات و الفاظ نثار دوستان داخلی می شود و لبخند و مدح و ستایش نثار دشمنان انقلاب می شود، اکنون از زبان رئیس جمهور نیمی از رای دهندگان که با علم و آگاهی، سال گذشته با آقای روحانی رای نداده اند اما او را رئیس جمهور خود می دانند؛ بیسواد و بی‌شناسنامه و بزدل و ترسو خطاب می شوند و اوبامای وحشی و حامی رژیم کودک کش، باهوش و با ادب از زبان آقای روحانی خطاب می شوند.

وی گفت: آقای روحانی ما شما را به دلیل به دست آوردن رای اکثریت ولو با فاصله 7 دهم درصد بیشتر و به دلیل تنفیذ رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور خود می دانیم. دوست نداریم رئیس جمهور قانونی کشور با ادبیاتی سخن بگوید که حامیانش سرافکنده باشند. ما از اینکه می بینیم دشمنان این ملت پس از مذاکرات هسته ای در خصوص شما به ناشایستگی سخن می گویند و دولت شما را تحقیر می کنند، ابرو در هم می بریم و خشم خود را برسر آنها فرود می بریم.

رسایی گفت: رهبر معظم انقلاب در بهمن سال قبل وقتی رئیس محترم دولت ، آقای روحانی با ادبیات نامناسبی با منتقدان سخن گفتند رئیس دولت را به شرح صدر در برابر منتقدان دعوت کردند. در همان تاریخ ایشان به منتقدان توصیه کردند که با توجه به اینکه از عمر دولت یازدهم شش ماه گذشته و دولت در ابتدای کار است، مراعات حال او را بکنند تا فرصت داشته باشد خود را نشان دهد.

عضو کمیسیون اصل نود گفت: آقای روحانی دولت شما اکنون در یک سالگی است ، یعنی یک چهارم فرصت از دست رفته است. در همین مدت هم علی رغم انتقادات بسیار به وزرا و سیاست های اقتصادی شما نمایندگان و رسانه ها و منتقدان دندان به لب گرفته اند تا شما بهانه ای برای بی برنامگی خود نداشته باشید.

وی گفت: آقای روحانی حامل های انرژی را گران کردید ولی یارانه مردم را افزایش ندادید. لبنیات گران شده است. اقلام و کالاهای مختلف در حال گران شدن است و شما از کاهش نقطه به نقطه تورم سخن می گویید. یادتان رفت که در ایام تبلیغات انتخاباتی، همین شما بودید که گفتید شاخص تورم را نه بانک مرکزی تعیین می کند و نه مرکز آمار بلکه این جیب مردم است که شاخص تورم را مشخص می کند.

رسایی گفت: جیب مردم امروز می گوید که نقطه به نقطه از دارایی شان کم می شود نه تورم. مردم امروز می گویند گرانی هست، تحقیر هم هست. مردم گرانی را تحمل می کنند ، تحقیر را نه. در طول یک سال ریاست جمهوری و مذاکره دولت تدبیر و امید کم تحقیر نشدیم که بر خود نلرزیم هم تحقیر شدیم و هم بیشتر تحریم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: آقای روحانی منتقدین خود را به جهنم رفتن حواله کردید ؛ اگر ما به جهنم برویم آیا مشکلاتی که با سیاست های انفعالی شما برای مردم پیش آمده کاسته می شود؟ مشکلات اقتصادی هر روزه مهم است، گرانی لبنیات مهم است، رکود حاکم بر بازار مهم است و ما منتقدان از این مسائل غافل نیستیم. تذکرات خود را بارها علنی و غیرعلنی داده ایم.

وی گفت: پیش از ما رهبر معظم انقلاب در این خصوص تاکید کردند. دولت آقای روحانی همه تخم مرغهای خود را در سبد مذاکرات با 1+5 گذاشته است و به امید وعده های سرخرمن جانی هایی مانند جان کری از اقتصاد مقاومتی و اتکا به جوانان غفلت کرده است. دولت دل خوش کرده که دیوار تحریم ها کوتاه تر شده اما امروز قضاوت ما منتقدان دلسوز شما هیچ؛  قضاوتی همانند مقام معظم رهبری که شما می گویید کسی به ایشان توهین کند درباره نتایج مذاکرات هسته ای شما چیست؟

رسایی گفت: این جمله ای که بارها و بارها به خاطر بیان آن ما را مورد توهین قرار دادید چند روز قبل از زبان رهبر انقلاب شنیده شد ؛ مذاکره با آمریکا هیچ فایده ای نداشت، بلکه تحریم ها ، تحقیرها و گستاخی های آمریکا هم بیشتر شد. این جمله رهبر انقلاب یعنی آقای روحانی بیدار شوید هیچ تحریمی ترک برنداشته است.

عضو کمیسیون اصل نود درباره استیضاح وزیر علوم گفت: عده ای گفته اند که استیضاح به این دلیل است که وزیر دست روی بورسیه های غیرقانونی گذاشته است اگر این حرف درست است، آقای وزیر چرا تا الان سکوت کرده اید؟ من به صراحت می گویم استیضاح کنندگان میخواهند آقای وزیر علوم تا روز چهارشنبه که رای اعتماد به شما نداده اند با تمام بورسیه های غیرقانونی از هر پست و مقام و هر جریان سیاسی است برخورد کنید و اسناد آنرا افشا کنید.

وی گفت: آقای نجفقلی حبیبی دو شب قبل در تلویزیون گفتند که این تاسوعا و عاشورا چه است که این همه برایش هزینه می شود که 4 نفر گریه کنند. ایشان حامی این وزیر است و برای او در دانشگاهها با ایمیل رای جمع می کنند.

عضو کمیسیون اصل نود در مجلس شورای اسلامی، گفت: آقای نجفقلی حبیبی، عاشورا همان چیزی است که دودمان پهلوی را بر باد داد. عاشورا همان چیزی است که از روز9 دی مردم ایران با سیل در خیابان دودمان فتنه گران و حامیان فتنه را بر باد دادند و از این به بعد هم بر باد خواهند داد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet