هدر موبایل
1393/05/26 16:24:19
سرویس فرهنگی
جعفری:

مستندسازی از ایام اسارت آزادگان مانع افول ارزش‌های انقلاب اسلامی می شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با تاکید بر ضرورت تکریم آزادگان٬ گفت: مسئولان باید با مستندسازی از ایام اسارت آزادگان از افول ارزش‌های اسلامی انقلابی در کشور جلوگیری کند.
مستندسازی از ایام اسارت آزادگان مانع افول ارزش‌های انقلاب اسلامی می شود سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با تاکید بر ضرورت تکریم آزادگان٬ گفت: مسئولان باید با مستندسازی از ایام اسارت آزادگان از افول ارزش‌های اسلامی انقلابی در کشور جلوگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/76620.jpg مستندسازی,از,ایام,اسارت,آزادگان,مانع,افول,ارزش‌های,انقلاب,اسلامی,می,شود Icana

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با انتقاد از بی توجهی به معیشت آزادگان در کشور٬ گفت: آزادگان برای ایفای وظیفه دینی خود به جبهه رفتند و اکنون بی‌انصافی است که در اوج بی توجهی روزگار بگذرانند.

نماینده مردم بجنورد٬ مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر ضرورت مستندسازی از زندگی آزادگان و همچنین نگارش خاطرات سال های اسارت آن‌ها٬ افزود: فرهنگ سازی تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی و همچنین ماندگاری رشادت های غیور مردان کشور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با یادآوری خاطرات تلخ شیرین دوران اسارت خود٬ تصریح کرد: بنده از سال 62 تا 69 در جنگ خیبر در اسارت نیروهای بعثی بودم که با تمام مرارت‌ها و سختی‌ها با هم‌سلولی‌های خود روزگار گذراندیم و تنها چیزی که ما را به ادامه راه امیدوار می‌کرد مبارزه فرهنگی با عراقی‌ها بود.

وی با بیان اینکه آزادگان در طول هشت سال دفاع مقدس هیچ‌گاه دست از مبارزه با رژیم بعثی بر نداشتند٬ گفت: مبارزه ما در دوران اسارت تنها رنگ عوض کرد و از مبارزه با اسلحه به مبارزه فرهنگی بدل شد.

جعفری با تاکید بر اینکه ایفای وظیفه دینی هیچ گاه به نارضایتی از وضعیت و شرایط در دوران اسارت منجر نشد٬ افزود: اسارت به دشمن شناسی٬ مقاومت و ایثار در بین آزادگان منجر شد که نتایج آن در موفقیت‌های قشر آزاده کشور مشخص است.

این نماینده مردم در مجلسی نهم٬ با بیان اینکه باید از تجربیات و خاطرات آزادگان استفاده کرد٬ گفت: باید با مطرح شدن تجربیات و خاطرات این آزادگان جوانان را با ثمرات جنگ آشنا کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ آزادگان را الماس‌های انقلاب همچون تعبیر امام خمینی (ره) خواند و تصریح کرد: باید با ذخایر انقلاب به خوبی رفتار کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet