هدر اصلی
1393/05/28 11:43:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سیداحسن علوی:

داعش زاییده تفکرات اسرائیل و هم‌پیمانانش است

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گروه تکفیری داعش را زاییده تفکرات اسرائیل و هم‌پیمانان غربیش خواند.
داعش زاییده تفکرات اسرائیل و هم‌پیمانانش است نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گروه تکفیری داعش را زاییده تفکرات اسرائیل و هم‌پیمانان غربیش خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/72068.jpg داعش,زاییده,تفکرات,اسرائیل,و,هم‌پیمانانش,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از فارس؛سیداحسن علوی اظهار کرد: گروهک تکفیری داعش نشأت گرفته از تفکرات استکبار و اسرائیل است.

وی با اشاره به نحوه به وجود آمدن اسرائیل پس از جنگ جهانی اول، اظهار کرد: پس از جنگ جهانی اول و شکست خوردن حکومت اسلامی عثمانی‌ها، دولت‌های غربی مثل آمریکا و انگلیس برای کنترل هرچه بهتر خاورمیانه، حکومتی وابسته به خود به نام اسرائیل را بنیان نهادند.
 
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همین دولت‌های غربی سال‌ها بعد برای به دست گرفتن کنترل هرچه بهتر منطقه و برای جلوگیری از پیشرفت دولت‌های مسلمان، اقدام به پایه‌گذاری گروه‌هایی از قبیل داعش و القاعده نمودند که امروزه آثار جنایات آنها در مناطق مختلف جهان اسلام کاملا مشهود است.
 
علوی افزود: امروزه این گروه‌ها در تلاشند برای دستیابی به اهداف شوم خود، جو منطقه خاورمیانه را متشنج نشان دهند و در این میان متاسفانه گروهی از مردم بی‌گناه قربانی این تهاجمات می‌شوند و این دقیقا همان چیزیست که ما امروزه در عراق و سوریه می‌توانیم به وضوح مشاهده کنیم.
 
وی در ادامه با اشاره به برخی از اهداف این گروه‌ها از جمله ایجاد جنگ‌های داخلی، اظهار کرد: این گروه‌ها با اهداف بسیار خطرناکی به وجود آمده‌اند و بدون شک برای کشورهای حوزه خاورمیانه خطرناک هستند. بنابراین دولت‌های منطقه باید برای مقابله با آنها هوشیارانه گام بردارند.
 
علوی با اشاره به جنایت‌های این گروه تکفیری و آواره شدن جمع زیادی از مردم بی‌گناه عراق، اظهار کرد: توجه به منافع ملی، تعهد به تمامیت ارزی، دوری از اختلافات قومی و مذهبی و حفظ وحدت ملی مهم‌ترین رسالت هر ایرانی برای مقابله با گروه‌های تکفیری است.
 
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از میزان کمک‌های ارسالی از طرف استان کردستان برای آوارگان عراقی چیست، اظهار کرد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد مردم استان کردستان، دستورات دین اسلام را اجابت می‌کنند که باید ندای مظلوم و برادر دینی را پاسخ داد و این شایسته تقدیر است.
 
وی در پایان گفت: در واقع بر این باورم که مردم استان کردستان یک بار دیگر ایرانی بودن خود و همبستگی قومی، نژادی و انسانی خود را در این حرکت انسانی به جهانیان ثابت کردند.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet