هدر موبایل
1387/12/16 15:23:00
سرویس سیاسی
لاریجانی اعلام کرد

حمایت قاطع ایران از دولت و مردم سودان

رئیس مجلس شورای اسلامی هدف از سفر خود به سودان را حمایت قاطع از رئیس جمهور، دولت و مردم این کشور و مخالفت با حکم اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" پس از ورود به خارطوم پایتخت سودان در جمع خبرنگاران افزود: آنانی که ادعای دفاع از حقوق بشر دارند با حمایت از صدور این حکم غیرقانونی، آغاز مناسبی را برای حکم خود رقم نزدند.

رئیس مجلس گفت: دولت آمریکا که با تأسیس زندان‌های مخوف ابوغریب و گوانتانامو، حمله به عراق و کشتار 800 هزار نفر در این کشور و حمله به افغانستان و تبدیل عروسی مردم به عزا، ماهیت ضد بشری خود را نشان داده است ، حق ندارد که دم از حقوق بشر بزند و اگر خواهان دفاع از حقوق بشر هستند بهتر است به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه رسیدگی کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی حکم دادگاه بین المللی لاهه مبنی بر بازداشت رئیس جمهور سودان را توهین آشکار به دولت و ملت این کشور و همه مسلمانان جهان دانست و هدف از سفر خود به سودان را حمایت قاطع از رئیس جمهور، دولت و مردم این کشور و مخالفت با حکم اعلام کرد.

وی به حضور هیأت‌های پارلمانی از کشورهای یمن، سوریه، اردن و فلسطین در این سفر اشاره کرد و گفت: این هیأت بلندپایه پارلمانی به درخواست کنفرانس بین المللی تهران در حمایت از فلسطین به سودان آمده است.

رییس مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه تا ساعتی دیگر با رییس جمهور و دیگر مقامات بلند پایه سودان دیدار و گفت و گو می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet