خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1393/05/31 10:49:40
سرویس فرهنگی
محجوب با تاکید بر لزوم ساماندهی موسیقی خیابانی برای زنده کردنسنت های تاریخی کشور:

هنرنمایی برخی افراد دوره گرد در خیابان ها در زمینه موسیقی به مراتب حرفه ای تر از بعضی کنسرت ها است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در گذشته دوره گردان موسیقیایی از دولت پول می گرفتند و فارغ از مباحث مالی و فقر، برای شادی مردم در محلات به نواختن موسیقی می پرداختند که موسیقی آیینی هم جزئی از آن است.
هنرنمایی برخی افراد دوره گرد در خیابان ها در زمینه موسیقی به مراتب حرفه ای تر از بعضی کنسرت ها است نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در گذشته دوره گردان موسیقیایی از دولت پول می گرفتند و فارغ از مباحث مالی و فقر، برای شادی مردم در محلات به نواختن موسیقی می پرداختند که موسیقی آیینی هم جزئی از آن است. https://cdn.icana.ir/d/019/74315.jpg هنرنمایی,برخی,افراد,دوره,گرد,در,خیابان,ها,در,زمینه,موسیقی,به,مراتب,حرفه,ای,تر,از,,بعضی,کنسرت,ها,است Icana

علیرضا محجوب، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به سابقه طولانی موسیقی خیابانی در کشور، گفت: همه ما دایره زنگی را می شناسیم، آین آلت موسیقی خاصه برای دوره گردان موسیقیایی کشور در گذشته بوده است بنابراین موسیقی دوره گردی در کشور با سابقه است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در به بیان جایگاه سنتی موسیقی در تاریخ ایران پرداخت و خاطرنشان کرد: باربد و نکیسا قدیمی ترین نوازندگان ایرانی هستند و این قضیه صحتی بر سابقه طولانی موسیقی در کشور دارد که به زمان اشکانیان و هخامنشیان باز می گردد.

وی افزود: در گذشته دوره گردان موسیقیایی از دولت پول می گرفتند و فارغ از مباحث مالی و فقر، برای شادی مردم در محلات به نواختن موسیقی می پرداختند که موسیقی آیینی هم جزئی از آن است.

محجوب با اشاره به موسیقی دوره گردی در زمان حال یادآور شد: در حال حاضر گاهی اوقات شاهدیم بعضی از این افراد دوره گرد که به امر موسیقی در خیابان ها می پردازند به مراتب حرفه ای تر از افرادی هستند که در کنسرت ها مشغول هنرنمایی هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جامعه آماری موسیقی دوره گردی آنچنان بالا نیست که نیاز به ورود دولت باشد، گفت: به طور کلی ساماندهی این امور از آنجایی که ممکن است با مفاسدی همراه باشد لازم است اما لازم به ورود دولت نیز نیست بلکه شهرداری می تواند با برنامه ریزی این ساماندهی را انجام دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: مسئولان باید توجه داشته باشند اگر سنت ها تعطیل شود، از ناحیه دیگری به صورت قاچاقی خارج می شود، لذا بهتر است با ساماندهی به امور این چنینی از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet