هدر موبایل
1387/12/16 21:01:00
سرویس بین الملل
رئیس مجلس در دیدار رئیس‌جمهوری سودان:

حکم دادگاه علیه سودان برای انحراف اذهان از مجازات صهیونیست‌هاست

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس‌جمهوری سودان گفت: حکم دادگاه علیه سودان برای انحراف از افکار عمومی از لزوم مجازات جنایات صهیونیست‌هاست.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه‌ملت، علی لاریجانی که در خارطوم به سر می‌برد،‌عصر امروز در دیدار عمرالبشیر اظهارداشت: سودان کشوری مهم و ممتاز در میان کشورهای اسلامی است و ما مواضع آن را در مبارزه با استکبار ستایش می‌کنیم.

وی استراتژی سودان را در میان کشورهای اسلامی دقیق و عزت‌مندانه دانست و افزود: در هفته‌های اخیر ما شاهد هستیم که به جای مجازات جنایتکاران اسرائیلی، فشار بر حامیان مقاومت اسلامی از سوی غرب افزایش پیدا کرده است.

لاریجانی با اشاره به برگزاری کنفرانس حمایت از فلسطین در تهران، خاطرنشان کرد: ما در خلال برگزاری این کنفرانس متوجه شدیم که از سوی آمریکا توطئه‌ای علیه سودان شکل گرفته و در همان‌جا به اتفاق همه اعضا تصمیم گرفته شده تا قطعنامه‌ای در حمایت از سودان صادر شود.

وی خاطرنشان کرد: با آنکه موضوع کنفرانس فلسطین بود اما ما این ماجراجویی غرب علیه سودان را موضوعی جدا از مساله مقاومت نمی‌دانیم.

رئیس مجلس این ماجرا را توهین به مسلمانان توصیف کرد و افزود: این دادگاه، محکمه‌ای قانونی نیست و ما به عنوان کشورهای اسلامی وظیفه خود می‌دانستیم که به سودان سفر کنیم و اعلام داریم که در کنار شما هستیم.

پس از سخنان لاریجانی برخی از اعضای هیات همراه به ایراد سخن پرداختند و سپس رئیس‌جمهوری سودان گفت: ما در سودان همواره درگیر جنگ با غربی‌ها بوده و هستیم، اما توانسته‌ایم صلح و ثبات را در کشور ایجاد کنیم.

عمرالشیر تاکید کرد: ما در سودان با همه آزادگان دنیا همدلی داریم و آنها با صدور حکم پیگرد برای من اشتباهی بزرگ را مرتکب شدند چرا که اکنون شمارش معکوس برای شکست اسرائیل آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، لاریجانی و هیات همراه در پایان این دیدار سپس در جمع خبرنگاران به سوالات آنان پاسخ گفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی امروز برای اعلام همبستگی با دولت و ملت سودان وارد خارطوم شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet