خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/06/02 12:15:12
سرویس صحن
جعفری در نطق میان دستور:

خبرگزاری خانه ملت باید خانه ملت باشد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: خبرگزاری خانه ملت باید خانه ملت باشد ، در خدمت نمایندگان باشد.
خبرگزاری خانه ملت باید خانه ملت باشد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: خبرگزاری خانه ملت باید خانه ملت باشد ، در خدمت نمایندگان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/76619.jpg خبرگزاری,خانه,ملت,باید,خانه,ملت,باشد Icana

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت ،قاسم جعفری در نشست علنی امروز یکشنبه 2 شهریور مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با گرامی داشت یاد شهدا و تبریک هفته دولت گفت: میگویند شهید رجایی عزیز آنقدر کار می کرد که گاه در نیمه های شب در پشت میز کار ، خستگی و خواب طاقتش را می ربود.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان ، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهادت رجایی و باهنر اکسیری شد که از آن اسوه و الگوی خدمت ایمانی بسازیم و سالروز عروج مظلومانه شان سبب شد که دولتیان بتوانند خدمات نظام را برای مردم که شایسته بهترین خدمات هستند بیان دارند.

جعفری افزود: بهترین ارادت را خدمت تمامی ملت ایران، دانشگاهیان، حوزویان، مراجع معظم تقلید، شخصیت های علمی و فرهنگی و نیز اهالی مومن و غیور مرزدار و با ریشه خراسان شمالی به ویژه شهرستان های بجنورد، مانه، سملقان ، جاجرم و گرمه که در جریان استیضاح وزیر علوم خادمان خود را در خانه ملت مورد الطاف و محبت خود قرار دادند.

وی ادامه داد: صد البته سخن منتقدان منصف را به دیده احترام می نگریم و از خدا می خواهیم که حق را بر دل همگان الهام دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: جلسه استیضاح یک بار دیگر استحکام هویت مجلس و همدلی و پافشاری نمایندگان را بر اصول و ارزش های اسلام و نظام را به نمایش گذاشت، تاکید رئیس جمهور بر تعامل دولت و مجلس و تصمیم به رای قانونی خانه ملت قابل تقدیر است و انتظار می رود که در ساحت رفتار و عمل نیز همین گونه باشد.

جعفری ادامه داد: قریب به 70 هزار عضو هیات علمی و هزاران استاد ، دانشیار و استادیار ظرفیت بزرگی است که سکان وزارتخانه مهمی حتی برای فرصت موقت را به آنها بسپاریم تا چرخه علم و تحقق اقتصاد دانش بنیان معنادار شود.

وی گفت: رسالت دانشگاه آموزش است در پژوهش و تربیت بر مبنای دین و فرهنگ و آموزه های نیکوی بومی باید عمل کرد و این همه را فرزندی از دانشگاه بهتر پیش می برد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: مجلس و کمیسیون های تخصصی و کمیسیون های تخصصی وکمیسیون های آموزش، تحقیقات باید وظیفه نظارتی خود را همچنان ادامه دهند، تحولات جاری در صحنه بین المللی و ملی سرعت باور نکردنی دارد، حوادث فرگوسن آمریکا که نمایشی از آپارتاید مدرن سیاهپوشان است و تنفر سازی از رنگین پوستان را نمایش میدهد. رسوایی مدعیان دروغین حقوق بشر و حامیان رژیم کودک کش صهیونیستی نمایان شده است.

جعفری گفت: امیدواریم شاهد پیروزی نهایی جبهه حق در سوریه ، عراق ، لبنان، بحرین مظلوم و یمن ستمدیده به ظالمان و دست پروردگان آنها باشیم.

وی ادامه داد: آقای وزیر راه ، پلیس راه شهرستان آشخانه به من گفته که کثرت و شدت سوانح جاده بجنورد، آشخانه ، جنگل گلستان و تلفات آن دلم را آزرده است، میانگین راههای روستای حوزه انتخابیه و استان از میانگین کشوری 20 درصد پایین تر است.

جعفری گفت: کمبود آب شرب در کشاورزی مشکل جدی برای حوزه انتخابیه ام ایجاد کرده و 150 روستای این منطقه با مشکل جدی تامین آب شرب روبرو هستند.

وی ادامه داد: در حوزه جوانان و ورزش سیاست های دولت روشن نیست.

جعفری با تبریک روز پزشک گفت: از اجرای برنامه های خوب حوزه سلامت به رغم دغدغه تامین اعتبار تشکر می کنم و از حرکت خداپسندانه نوآوران سلامت که در حوزه انتخابیه ام به بیش از 7 هزار بیمار مرتبط با موضوع چشم و دندان رسیدگی کرده اند تقدیر می کنم.

وی گفت: در خصوص وام ازدواج جوانان و فرایند گیج کننده بانکهای عامل از دولت و مجلس استمداد می جویم، آقای رئیس جمهور و وزیر اقتصاد با این رویه جاری سودمحوری و بنگاه پیشگی بانکها تحقق اقتصاد مقاومتی  شبیه افسانه است.

جعفری ادامه داد: بانکها، ملت را مدیون خود می کنند و با قانون گریزی، ربا خواری را نهادینه کرده اند، فرایند پیچیده بانکها بسیاری از اعتبارات کشاورزی و تسهیلات مصوب شده در حوزه انتخابه ام را به نتیجه نمی رساند.

وی گفت: به وزیر آموزش و پرورش تذکر می دهم که از قلع و قمع مدیران آموزش و پرورش در استان خراسان شمالی جلوگیری کنند.

جعفری افزود: خبرگزاری خانه ملت باید خانه ملت باشد ، در خدمت نمایندگان باشد، آقای رئیس لطفا نظارتی بشود، البته از همه خبرنگاران خدوم سپاسگذارم . رسانه ها  میتوانند اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را  گفتمان رایج بنماید، رسالت خبرگزاری خانه ملت بیش از دیگران است.

جعفری ادامه داد: اجتهاد در مقابل  نص ماده 218 آقای رئیس مجلس را پذیرفتنی نمی دانم موضوع دیگر این که صنعت استان به دلیل مدیران عمدتا غیر بومی برای مردم زحمت ایجاد کرده و توسعه ای به همراه ندارد از مسئولان ملی واستانی می خواهم زمینه سرمایه گذاری صاحبان سرمایه خوش نیت را فراهم کند.

وی گفت: برنامه ششم توسعه باید با دقت و کار کارشناسی آماده و همچنین نتیجه بسته خروج از رکود باید در جامعه ملموس باشد.

جعفری افزود: از صدا و سیما تقدیر می کنم و از نحوه گفتار رئیس جمهور با این همه حضور پررنگ در شبکه های مختلف صدا و سیما انتقاد می کنم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: مذاکرات منطقی و به ریل معین شده از سوی مقام معظم رهبری مورد پشتوانه ما است و مواظبت دوستان را در این مسئله درخواست می کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet