هدر اصلی
1393/06/04 11:15:34
سرویس صحن
مصری در نطق میان دستور :

پروژه های عمرانی کرمانشاه به قصه ها پیوسته است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه پروژه های عمرانی کرمانشاه افسانه شده است،‌ گفت: ۸ سال منطقه آزاد جنگی بودیم اما پس ۲۰ سال تقاضا هنوز یک منطقه آزاد تجاری نداریم.
پروژه های عمرانی کرمانشاه به قصه ها پیوسته است عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه پروژه های عمرانی کرمانشاه افسانه شده است،‌ گفت: 8 سال منطقه آزاد جنگی بودیم اما پس 20 سال تقاضا هنوز یک منطقه آزاد تجاری نداریم. https://cdn.icana.ir/d/019/58619.jpg پروژه,های,عمرانی,کرمانشاه,به,قصه,ها,پیوسته,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت عبدالرضا مصری در نشست علنی امروز (سه شنبه)مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به نمایندگان مجلس با طرح این سوال که مهمترین مسئله کشور چیست گفت: از سال 86 تا به امروز رهبر معظم انقلاب در طلیعه هر سال، مسئله اقتصاد را مطرح کرده‌اند، سال گذشته اقتصاد مقاومتی به عنوان راه برون‌رفت از بیماری اقتصادی در کشور مطرح و راه برون‌رفت ترسیم شد.

نماینده مردم کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید خالق حماسه اقتصادی در کشور باشیم نمایندگان را خطاب قرار داد و گفت: ما قرار بوده و هست و باید خالق حماسه اقتصادی در کشور باشیم، اما این کار با حرف انجام‌شدنی نیست، ما زیاد حرف می‌زنیم و کم عمل می‌کنیم و در مرحله اول، این تذکر را به شخص خودم می‌دهم.

وی با بیان اینکه آیا زمان گذر از شعار به عمل فرا نرسیده است گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی رشد و شکوفایی در شرایط تحریم، تهدید و فشار دشمن، اقتصاد مقاومتی یعنی تولید، بهره‌وری، یعنی رفاه عمومی، مدیریت مصرف، جلوگیری از خام‌فروشی و در پایان یعنی اعتنا و اعتماد به مردم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه آنچه داریم ز بیگانه تمنا نکنیم همان معنای اقتصاد مقاومتی گفت: از هیات رئیسه و نمایندگان مجلس می خواهم که درب مجلس را ببندند و دوربین ها را جمع کنند و دور هم بنشینند و برای اقتصاد مقاومتی چاره ای بیاندیشند.

مصری با تاکید بر اینکه نسخه غربی ها ، نسخه خوبی برای شکوفایی اقتصادی نیست گفت: از نمایندگان می خواهم یک ماه روزه سمینار و بازدید وبازدید و همایش بگیرند و هم اکنون برای اقتصاد مقاومتی اقدام کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس از هیات رئیسه و نمایندگان مجلس خواست تا درب مجلس را ببندند و دوربین ها را جمع کنند و دور هم بنشینند و برای اقتصاد مقاومتی چاره ای بیاندیشند.

وی افزود: اگر بنا باشد در کنار سایر مسائل جاری کشور نشست کوچکی هم برای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، رسالت خود را انجام نداده‌ایم و نخواهیم داد، اگر این نسخه بانک جهانی بود امروز برای آن چقدر سینه چاک می‌کردیم، اقتصاد مقاومتی راه برون‌رفت از وضعیت کنونی و ایجاد ثبات در اقتصاد کشور است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: نسخه غربی‌ها شکوفایی اقتصادی را برای ما به دنبال ندارد، چراکه آنها به دنبال شکوفا کردن اقتصاد خود هستند. مگر می‌شود که آنها برای رشد ما نسخه بنویسند. رشد تولید ما کاهش وابستگی ما به واردات و رشد اقتصاد است.

مصری افزود: مرزهای اقتصادی را روشن و قوانین زاید را حذف کنیم مرزهای اقتصادی را روشن و تعریف کرده و قوانین مزاحم را حذف کنیم، مگر مقام معظم رهبری به نمایندگان تذکر ندادند که قوانین مزاحم حذف شود، چه کاری برای تنقیح قوانین انجام شده؟

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با تاکید بر اینکه  شکوفایی اقتصادی در گرو کشاورزی است و رشد کشاورزی در گرو مهار آب است، گفت: کشاورز توانایی و امکان و همت و علم کشت را دارد اما آب ندارد و متاسفانه میلیارد ها مترمکعب آب دارد از کشور خارج می شود.

وی گفت: روز حساب فراخواهد رسید و از ما خواهند پرسید که چرا مرتب همایش گذاشتید، پس وقت عمل چه زمانی است؟

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه روان سازی تولید را فراهم کنیم،‌گفت: نظام مالی و بانکی کشور باید اصلاح شود، راهی که نظام بانکداری ما در آن گام برمی‌دارد به ترکستان است. تا زمانی که بانک مرکزی قدرت ندارد، تا زمانی که پشت هر بانکی که در کشور راه‌اندازی می‌شود یک قدرت پنهان نهفته است، تا زمانی که دولت‌ها آمر بانک مرکزی هستند، تا زمانی که نظام پوسیده بانکی ما اصلاح نشود و سرطان بدخیمی که در نظام بانکی ما است جراحی نشود زمین می‌خوریم.

وی با اشاره به مفاسد بانکی و اینکه از 123 میلیارد شروع و به سه هزار میلیارد رسید،‌بر اینکه نگذاریم به 30 هزار میلیارد برسد تاکید کرد و گفت: خوش خیال نباشید که این نظام بانکی بخش تولید را رونق نخواهد داد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خطاب به رییس جمهور گفت: نظام بانکی کشور همه دولت‌های گذشته را از کار مأیوس کرد و دولت فعلی نباید اجازه دهد تا به سرنوشت دولت‌های قبلی دچار شود.

مصری با بیان اینکه 70 هزار میلیارد درآمد نفت و گاز و 70 هزار میلیارد درآمد مالیاتی داریم که 147 هزار میلیارد تومان آن هزینه دستمزد و اداره عملیاتی است، گفت: فاصله زیاد بین مناطق مختلف کشور یا حاصل برنامه بد است یا حاصل اجرای بد، در غیر این صورت چرا باید تا این حد مناطق محروم داشته باشیم.

نماینده مردم کرمانشاه گفت: حوزه انتخابیه بنده 8 سال منطقه آزاد جنگی بود و از فشنگ کلاشینکف تا بمب های 500 تنی به این منطقه خورد و زن و مرد و بچه ازاورامانات سربلند و قصرشیرین مظلوم و گیلانغرب قهرمان همه درگیر جنگ بودند اما امروز علی رغم اینکه 20 سال است تقاضای مجوز کردیم ،منطقه آزاد تجاری نداریم

وی با بیان اینکه امروز مدال بیکاری جوانان گردن ماست،‌گفت: پروژه های عمرانی کرمانشاه به قصه تبدیل شده چرا که ساخت راه آهن آن 16 سال و پروژه آناهیتا 8 سال طول می کشد.

مصری گفت: استقبال مردم کرمانشاه از رهبری در سفر استانی، دنیا را مبهوت کرد اما مصوبات این سفر متاسفانه عمل نمی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet