هدر اصلی
1393/06/04 12:28:08
سرویس صحن
غضنفر آبادی در نطق میان دستور:

کشاورزان خرما نیازمند توجه ویژه هستند

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی ضمن درخواست توجه به مشکلات کشاورزان استان کرمان ، خواهان مورد توجه قرار گرفتن قابلیت های شهرستان های شرق استان کرمان در صورت تغییر تقسیمات استانی شد.
کشاورزان خرما نیازمند توجه ویژه هستند نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی ضمن درخواست توجه به مشکلات کشاورزان استان کرمان ، خواهان مورد توجه قرار گرفتن قابلیت های شهرستان های شرق استان کرمان در صورت تغییر تقسیمات استانی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/68224.jpg کشاورزان,خرما,نیازمند,توجه,ویژه,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه)  مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، تبریک هفته دولت و سالروز ولادت حضرت معصومه (ع) گفت: آقای وزیر جهاد کشاورزی آیا از بی چارگی و بدبختی کشاورزان شهرستان های شرق استان کرمان اطلاع دارید؟ آیا خبر دارید که چه بر سر کشاورزان آمده است؟ آیا خبر دارید که محصول خرمای کشاورزان سی تا 90 درصد خشکیده است؟ آیا برای این مصیبتی که بر کشاورزان وارد شده است فکری به حالش نموده اید؟

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج  و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: چه کسی باید به داد مردم برسد؟ این سومین نطق بنده است که هیچ توجهی به آن نشد به علاوه نه تذکر کتبی بنده که نادیده گرفته شده است. آقای وزیر تا به امروز که بنده خبر دارم هیچ اقدام موثری صورت نگرفته است. استدعا دارم به فوریت هیاتی برای برآورد خسارات وارده به شهرستان های بم، ریگان، فهرج  ونرماشیر اعزام شوند.

وی گفت: اگر غفلتی و کوتاهی شود این کشاورزان برای همیشه نابود خواهند شد. خواهش می کنم این موضوع را جدی بگیرید.

غضنفرآبادی گفت: شانه از زیر بار مسئولیت خالی کردن، آری؛ شانه از زیر بار مسئولیت خالی کردن وزیر راه و شهرسازی به همراه وزیر نفت باعث شده است که جاده محمود آباد ، ریگان، جاسک که سالهاست به تصویب رسیده و شانه از زیر بار مسئولیت خالی کردن این دو وزیر راه همچنان این جاده نیمه کاره مانده است.

وی گفت: او می گوید اعتبار از سوی وزارت نفت باید تامین شود تا ما کار را شروع کنیم. آن وزارتخانه می گوید اول باید کار وزارت راه وشهرسازی شروع شود تا ما اعتبار دهیم. واقعا کار مردم را جدی بگیرید و مشکلات را حل کنید.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر گفت: از وزیر کشور درخواست می کنم نسبت به ارسال طرح ارتقای برخی دهستان ها به بخش را به هیات دولت ارسال کند این ارتقا که می بایست خیلی وقت پیش انجام می گرفت مانده است. براساس قانون تقسیمات کشوری باید این طرح به دولت ارسال و تصویب شود.

وی گفت: آقای رئیس جمهور وام های قبل از زلزله به یک بحران در شهرستان بم تبدیل شده است. کار و اشتغال به جهت بدهی مردم و ناتوانی در پرداخت و عدم پرداخت تسهیلات توسط بانکها قفل شده است و علی رغم پیگیری استاندار قبلی و فعلی و اینجانب هنوز به نتیجه موثری نرسیده است.

غضنفرآبادی گفت: آقای نوبخت، معاون برنامه ریزی رئیس جمهوری لطفی فرمودند ولی هنوز ثمری نداده است از رئیس جمهور انتظار آن است که درخواست مردم را برآورده کند. مردم انتظار دارند شما وارد عمل شوید و مشکل را حل کنید.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در دو موضوع لازم است که هر چه سریعتر ابعاد آنم مشخص و اطلاع رسانی شود: اول موضوع کرسنت، دوم موضوع بورسیه ها . این دو موضوع متاسفانه مورد سوء استفاده برخی افراد و برخی رسانه ها گرفته است. از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست می کنم هیاتی را تعیین و تحقیقاتی در رابطه با این دو موضوع صورت گیرد و نتایج آنرا سریعا در اختیار نمایندگان قرار دهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند بعد ازآنکه فرزندان ملت ایران در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دو فروند پهباد جاسوسی پیشرفته صهونیست های غاصب را با دانش و علم فوق تصور مستکبران سالم در اختیار گرفتند این بار یک پهباد فوق پیشرفته را منهدم کردند لازم می دانم از این اقدام هوشمندان فرزندان ملت تشکر کنم.

نماینده بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در پایان گفت: مدتی است برنامه ای برای تقسیم استان کرمان مطرح نیست و ما به شدت با آن مخالف هستیم اما همانگونه که خدمت رئیس جمهور و آقای جهانگیری معاون اول ایشان عرض کردم چنانچه قصدی برای تقسیم استان کرمان باشد، شهرستان های شرق استان کرمان با توجه به زیرساخت های موجود و قابلیت های موجود استان مستقل لحاظ گردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet