خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/06/05 12:51:33
سرویس صحن
لاله افتخاری در نطق میان‌دستور

حرکتی نهضت‌گونه برای فراکسیون دفاع مقدس باید آغاز شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم با گرامیداشت روزهای انقلابی و ارزشی شهریورماه خواهان توجه به موضوع دفاع مقدس و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن شد.
حرکتی نهضت‌گونه برای فراکسیون دفاع مقدس باید آغاز شود نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم با گرامیداشت روزهای انقلابی و ارزشی شهریورماه خواهان توجه به موضوع دفاع مقدس و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن شد. https://cdn.icana.ir/d/019/42795.jpg حرکتی,نهضت‌گونه,برای,فراکسیون,دفاع,مقدس,باید,آغاز,شود Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، لاله افتخاری در نشست علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ذیقعده ، تولد امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) گفت: مفتخریم در کشوری به سر می‌بریم که تحت تعالیم مکتب حیاتبخش اسلام، زنان و دختران ما در جایگاهی به سر می‌برند که در تقویم خود هفته‌ای برای تکریم زنان و مادران همچنین روزی برای گرامیداشت دختران داریم که در دنیا بی‌نظیر است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم افزود: جا دارد به دخترن ایران و جهان ولادت کریمه اهل بیت (س) را تبریک عرض نمایم که مبنای تحقیق و تحقق زندگی مبتنی بر سیره این اسوه و شخصیت والامقام می‌باشد.

وی با تبریک هفته دولت و گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر تصریح کرد:‌امیدواریم مبنای سلوک و عملکرد تمام دولت‌ها و مسئولان نظام در حال و آینده وحدت، انسجام، یکپارچگی و تلاش در جهت رفع مشکلات مردم و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و در رأس همه سربازی ولایت باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: جا دارد اشاره‌ای داشته باشیم به دیگر مناسبت‌های شهریور؛ 17 شهریورماه که ضامن انقلاب و الگوگرفته از نهضت حسینی و همچنین الهام‌بخش 8 سال دفاع مقدس گردید و 31 شهریورماه آغاز هفته دفاع مقدس است. دفاع مقدسی که هر لحظه و هر جزء از اجزای آن نماد و پرچم آیینه‌ای تمام‌نما برای اصلاح سبک زندگی به شیوه و منش انسان‌های برجسته و برگزیده متمسک به قرآن و عترت بود که زمان و مکان بهتر بگوییم به تاریخ بشر و عنوان و ادبیات و شعر و فرهنگ ایران و جهان و ساختار سیاسی دنیا هویتی دیگر بخشید.

افتخاری در ادامه افزود: این هویت از جنس استقامت، ایثار، وحدت و بصیرت با رنگ اسوه الهی می‌باشد. با توجه به این باور همراه با جمعی از همکاران محترم نماینده و بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به منظور بهره‌گیری از این گنجینه گرانقدر حسب دستور مقام معظم رهبری با استفاده از ظرفیت‌های مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های تقنین و نظارت فراکسیون دفاع مقدس را بنا نهادیم که این فراکسیون خود یکی از مظاهر حفظ آثار دفاع مقدس می‌باشد و انشاالله الهام‌بخش پارلمان‌های دیگر کشورها خواهد شد.

وی گفت: حال که در این فراکسیون کلیه مقدمات اعم از تدوین و تصویب اساسنامه، تشکیل کارگروه‌ها و دیگر اقدامات لازم انجام گرفته است، انتظار می‌رود همکاران محترم، کلیه مسئولان و آحاد ملت در جای‌جای مملکت اعم از شهر و روستا، داخل و خارج از کشور، حرکتی نهضت‌گونه برای پارسایی، صبر و نشر آثار فیزیکی و معنوی 8 سال دفاع مقدس همه تلاش خویش را به کار گیرند.

این نماینده مردم در خانه ملت تصریح کرد: بر کسی پوشیده نیست عامل پیروزی در این دوران چیزی جز عمل به قرآن نبوده است، لذا 11 سال پیش فراکسیون قرآن،‌عترت و نماز کار خود را آغاز نمود که نتیجه آن ایجاد شورای توسعه فرهنگ قرآنی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و تشکیل معاونت و ساختارهای قرآنی در وزارتخانه‌ها و نهادهای دستگاه‌های مربوطه و تهیه برنامه‌های متنوع مبتنی بر تقسیم کار ملی و سازمانی و تصویب بودجه‌های لازم شد.

وی گفت: این هنوز حرکتی مقدماتی است که انتظار می‌رود دولت محترم و مجلس و جامعه ارزشمند قرآنی به ویژه شورای توسعه و کمیسیون‌های تخصصی آن جهت تهیه برنامه توسعه ششم با محوریت قرآن کریم در تمام فصول آن با جدیت بیش از پیش در قالب پیوست فرهنگی و قرآنی اقدام نماید. همچنین از همکاران محترم انتظار می‌رود جهت تشکیل و برگزاری شوراهای متناسب با شورای توسعه فرهنگ قرآنی در استان‌ها و شهرستان‌های حوزه انتخابیه خویش هدایت، حمایت و نظارت لازم مبتنی بر دستورالعمل‌های تقدیمی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را برآورده و گزارشات مربوطه را به دبیرخانه فراکسیون ارسال نمایند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم افزود: نکته دیگری که باید در نظر گرفته شوند به خاطر اهمیت آن این سوال مطرح است که حال نیمی از سال اقتصاد و فرهنگ می‌گذرد در جریان تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای رهایی از اقتصاد وابسته به نفت و روی‌آوردن به اقتصاد مقاومتی چه کرده‌اید؟ آیا رابطه‌ای هدفمند و مبتنی بر آینده‌پژوهی و نیازسنجی میان صنعت و دانشگاه با حمایت از دانش اقتصاد‌بنیان تعریف شده است؟  آیا از ظرفیت و توانمندی نخبگان و مخترعان در جهت نیل به اهداف فوق بهره کافی برده‌اید؟ اگرچه اقداماتی در مجلس و دولت صورت گرفته که جای تقدیر و تشکر دارد.

افتخاری ادامه داد: انتظار می‌رود که دولت هر چه سریع‌تر لایحه ثبت فکری و معنوی را با طرح ثبت اختراعات تجاری در مجلس ارائه نماید تا بستر حمایت و آرامش خاطر برای مخترعان و نخبگان در عرصه اقتصاد و فرهنگ فراهم گردد و نیز مثلث دولت، مجلس و صاحب‌نظران جامعه با همکاری و هم‌افزایی پیش‌نویس بودجه عملیاتی و برنامه پنجساله ششم توسعه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: بر خود لازم می‌دانم به‌عنوان رئیس مجلس نمایندگان زن عضو پارلمان‌های کشورهای اسلامی و با توجه به فرمایش پیامبر اکرم (ص) از سازمان‌ها و نهادهای مردم‌نهاد بین‌المللی و به اصطلاح مدافع حقوق بشر، زنان و کودکان این سوال را داشته باشم که چرا در برابر مظلومیت و فریاد دادخواهی مردم محاصره شده در بزرگترین زندان تاریخ، غزه سکوت کرده‌اند؟ آنها به چه گناهی کشته می‌شوند؟

عضو کمیته دوستی پارلمانی فلسطین گفت:‌ اینک که دفاع مردم مظلوم غزه با هزاران شهید و جانباز به پیروزی مقدماتی تحت محاصره و پذیرش شکست از سوی دشمن متجاوز منجر شده است، از تمام حقوقدانان جهان و به طور خاص قوه قضائیه کشورمان و کمیسیون قضایی مجلس می‌خواهم با طرح شکوائیه و دعوای حقوقی در مجامع بین‌المللی در جهت احقاق حقوق و پرداخت خسارت وارده به آنها، همچنین محکوم نمودن و مجازات متجاوزان اقدام کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم گفت: از مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و دیگر مسئولان مملکتی برای سرنگونی پهپاد صهیونیستی باید به این نکته اشاره نمایم که ما از حمله نظامی دشمن نگران نیستیم. نه حمله دشمن صهیونیستی و نه تهدیدهای داعش وغیره که 8 سال دفاع مقدس گواه آن است، ما را نگران نمی‌کند، اما ما نگران آن هستیم که پهپادهای فرهنگی دشمن با استفاده از تساهل، تسامح و ساده‌اندیشی برخی دستگاه‌های فرهنگی در نفوذ بیگانگان باند فرود دشمن را بر بستر فرهنگ جامعه و خانواده‌های ما بنا کنند که در آن زمان دیگر پشیمانی سودی نخواهد داشت.

وی در انتها گفت: از دولت می‌خواهم با آمایش دقیق منطقه‌ای در زمینه شهری و روستایی، زمینه لازم جهت رفع محرومیت و محدودیت از مردم شریف را از مناطق مختلف فراهم سازند. 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet