هدر موبایل
1387/12/18 12:33:00
سرویس بین الملل
ابوترابی فرد در دیدار نایب رییس مجلس انتقالی سومالی:

ایران از هیچ کمکی برای پیشرفت و ثبات ملل اسلامی کوتاهی نمی‌کند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه خود را در قبال امت اسلامی، مسئول می‌داند و از هر کمکی به ملل اسلامی که منجر به تعالی و پیشرفت و حفظ آرامش، ثبات و امنیت آنان گردد، کوتاهی نمی‌کند.

"محمد عمر طلحه" نایب رییس مجلس انتقالی سومالی امروز یکشنبه با "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" دیدار و پیرامون راه‌های گسترش مناسبات دوجانبه در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به بحث و گفتگو پرداخت.

در این ملاقات،  ابوترابی فرد با اشاره به پیشینه تاریخی مناسبات دو کشور گفت: بسترهای مناسبی برای همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد که باید از آنها در جهت منافع دو کشور ایران و سومالی بهره برد.

ابوترابی فرد همچنین با خاطر نشان ساختن اقدامات جمهوری اسلامی ایران در جهت حمایت از امت اسلامی بویژه مردم مظلوم فلسطین افزود: جمهوری اسلامی ایران همیشه خود را در قبال امت اسلامی، مسئول می داند و ازهر کمکی به ملل اسلامی که منجر به تعالی و پیشرفت و حفظ آرامش، ثبات و امنیت آنان گردد، کوتاهی نمی‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت همدلی و وحدت ملتهای مسلمان و بازیابی هویت اسلامی و استقلال خود در مقابل دشمنان اسلام تاکید کرد.

در ادامه این ملاقات، نایب رییس مجلس انتقالی سومالی نیز با ابراز خرسندی از برگزاری شایسته کنفرانس حمایت از مردم مظلوم فلسطین توسط مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همیشه یار و یاور مظلومان جهان بوده و یک قدرت بزرگ جهان اسلام محسوب می‌شود.

وی همچنین با اشاره به علاقمندی دو کشور، خواستار بسط و گسترش مناسبات فی ما بین در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شد.

محمد عمر طلحه در ادامه سخنان خود از جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشور مورد اعتماد مسلمانان جهان در دفاع از ملتهای مظلوم جهان اسلام یاد کرد و گفت: در جمهوری اسلامی ایران همواره نقش ممتازی در حل و فصل مسائل و مشکلات امت اسلامی داشته و مردم مسلمان سومالی خواستار نقش بیشتر جمهوری اسلامی ایران در استقرار ثبات و آرامش در این کشور می‌باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet