هدر اصلی
1393/06/30 11:48:55
سرویس صحن
قاضی پور در نطق میان دستور:

واردات خودرو لوکس توجیه اقتصادی و فنی ندارد/ لزوم تعیین تعرفه سنگین برای واردات خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر لزوم تعیین تعرفه سنگین برای واردات خودرو از سوی مجلس تاکید کرد و گفت: واردات خودرو لوکس توجیه اقتصادی و فنی ندارد.
واردات خودرو لوکس توجیه اقتصادی و فنی ندارد/ لزوم تعیین تعرفه سنگین برای واردات خودرو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر لزوم تعیین تعرفه سنگین برای واردات خودرو از سوی مجلس تاکید کرد و گفت: واردات خودرو لوکس توجیه اقتصادی و فنی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/74646.jpg واردات,خودرو,لوکس,توجیه,اقتصادی,و,فنی,ندارد/,لزوم,,تعیین,تعرفه,سنگین,برای,واردات,خودرو Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (یکشنبه  30 شهریور) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس به مردم و نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران ، ارتش ، بسیج، نیروهای دریایی، هوایی ، مرزبانی و اطلاعاتی، گفت: ما امروز اگر سربلند و سرافراز هستیم قطعا مدیون خون شهدا و مدیریت حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب هستیم. امروز لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین دیگر است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک در سال گذشته گفت: آقای رئیس جمهور مذاکره شما با اوباما رئیس جمهور آمریکا در سال گذشته چه نتیجه ای جز افزایش تحریم ها برای کشور داشت از این رو مواظب باشید که امسال این موضوع بار دیگر تکرار نشود.

وی ادامه داد: هم اکنون با توجه به فرا رسیدن آغازسال تحصلی دانشگاه ها و بازگشایی مدارس شاهد هستیم که وزارت علوم بدون وزیر است از این رو ریاست جمهوری باید هر چه سریعتر یک وزیر ولایتمدار را به مجلس معرفی کند.

قاضی پور خطاب به وزیر آموزش، پرورش با انتقاد از بی برنامگی و اجرایی نشدن اصل سوم قانون اساسی در حوزه آموزش و پرورش ،گفت: چرا این قانون برای همه اجرا نمی شود چرا قدر و منزلت معلمان حفظ نمی شود، چرا مدیران مدارس دولتی به علت نبود اعتبار از دانش آموزان پول طلب می کنند  چرا معلمان ورزش بدون دیدن آموزش به کلاس ها می روند چرا قانون استخدامی از سوی وزارتخانه اجرایی نمی شود که هم اکنون شاهد هستیم که معلمان حق التدریسی بارها در مقابل مجلس تجمع می کنند از این رو این موضوعات  باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی اقدامات وزارت آموزش و پرورش موجب شده که اختلاف شدید طبقاتی در این حوزه ایجاد شود و انواع مدارس شامل مدارس دولتی، هیات امنایی، غیرانتفاعی، استثنایی، استعدادهای درخشان، مشارکت مردمی، ایثارگران و برخی دیگر ایجاد شود.

وی با اشاره به وعده رئیس جمهور برای نجات دریاچه ارومیه گفت: متاسفانه تاکنون این وعده عملیاتی نشده است از این رو شاهد هستیم که تنها نتیجه جلسات کارگروه نجات دریاچه ارومیه تعطیلی بخش کشاورزی این منطقه بوده است.

قاضی پور خطاب به وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه نتایج اولیه بازیهای آسیایی مایوس کننده است افزود: امیدوارم در ادامه اخبار خوشحال کننده ای منتشر شود از طرفی دیگر گودرزی باید از حق علی دایی سرمربی قبلی پرسپولیس دفاع کند. همچنین در این جا از والیبالیست های ایران که در مسابقات جهانی خوب درخشیده اند به ویژه سعید معروف تقدیر و تشکر کنم.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه تولید ملی در سال مدیریت جهادی نگرش و توجه به نیروی انسانی و کارگران را می طلبد گفت: قطعا باید حقوق این افراد متناسب با معیشت آنها تنظیم شود حال شاهد هستیم که عده ای یک شبه پول هنگفتی را به جیب می زنند مانند وارد کنندگان خودروهای لوکس اما برخی کارگران حتی توان خرید یک عروسک برای کودک خود را ندارند حال آیا این موضوع با اصل سوم قانون اساسی منافاتی ندارد از طرفی دیگر چرا بند 8 و 9 اصل چهلم قانون اساسی اجرایی نمی شود.

قاضی پو رادامه داد: در اینجا از رهبر معظم انقلاب تشکر می کنم که در مزمت واردات سخن می گویند و هیچ گاه از آن غفلت نکرده و از دولت و مجلس می پرسیم که چرا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی دقت نمی شود و چرا ارزش واردات در نیمه سال جاری برابر ارزش تولید خودرو شده است. از طرفی دیگر قطعا واردات خودرو بالای یک میلیارد تومان و با مصرف 22 لیتر در صد کیلومتر دارای توجیه اقتصادی و فنی نیست حال این سوال پیش می آید که چگونه به ما قطعات خودرو نمی دهند اما خوردوهای گران قیمت خود را به ما می فروشند.

وی افزود: مجلس باید به ندای رهبری گوش فرا دهد و تعرفه سنگینی را برای واردات خودرو تعیین کند. همچنین باید خودروهای داخل با کیفیت مطلوب و با قیمت ارزان تولید شود تا همه مردم بخرند.

قاضی پور با تاکید بر اینکه حفظ بازار رقابتی تضمین بلند مدت برای تولید خودروی ملی است گفت: قطعا ما کار و کارگر ایرانی را به مدیریت چند روزه افراد نمی فروشیم و باواردات خودرو مخالف هستیم اما به این معنا نیست که خودروسازان می توانند خودروی بی کیفیت را با قیمت بالا به مردم بدهند. از این رو باید هر چه سریعتر قیمت خودرو تا 30 درصد کاهش یابد.

وی خطاب به جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضوع بیمه خبرنگاران و روزنامه نگاران بسیار مهم است زیرا این موضوع تضمین کار حرفه ای را به دنبال دارد از این رو از جناب عالی می خواهیم که بیمه خبرنگاران را استمرار داده و کسانی که بیمه نیستند را تحت پوشش قرار دهید.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه مسئله استخدام 4 هزار نفر از سوی وزارت نفت باید تعیین تکلیف شود خطاب به ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس گفت: شما تعهد دادید که وزیر نفت از لوله های تولید داخل استفاده کند اما تاکنون زنگنه به این موضوع و وعده عمل نکرده است و به بهانه ارزان بودن کالای بی کیفیت خارجی را وارد کردند.

قاضی پور خطاب به علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برنامه پنجم توسعه تا چند ماه دیگر به پایان می رسد اما با وجود تاکید این قانون ، قوانین مربوطه به ویژه ماده 10 قانون نوسازی صنایع و قانون اصل 44 تنها در دیوان عدالت اداری اجرا شده است اما باید گفت که قانون حق کارگران است حال چرا باید با زور و فشار اجرایی شود. از این رو امیدوارم وحدت رویه در اجرای قانون برای تمام کارگران انجام شود تا در نهایت این افراد به موقع بازنشست شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: از محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس می خواهیم که استیضاح وزیر نیرو را مطرح کنند زیرا قانونی در مجلس وجود ندارد که هیات رئیسه استیضاح را پیگیری نکند.

محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس در پاسخ به این مسئله گفت: دغدغه نمایندگان سوال کننده از وزیر نیرو مسائل ملی به ویژه کمبود آب کشاورزی ، آب شرب و دریاچه ارومیه است که انشاءالله پیگیری می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet