هدر اصلی
1393/06/30 11:54:40
سرویس صحن
دارایی در نطق میان دستور:

تحقیق و تفحص از سازمان تبلیغات اسلامی از هدر رفت بیت المال جلو گیری می کند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور٬ با انتقاد از عملکرد نامطلوب سازمان تبلغات اسلامی در اشاعه مبانی فرهنگی کشور، گفت: تحقیق و تفحص از این سازمان موجبات جلوگیری از هدر رفت بیت المال می‌‌شود.
تحقیق و تفحص از سازمان تبلیغات اسلامی از هدر رفت بیت المال جلو گیری می کند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور٬ با انتقاد از عملکرد نامطلوب سازمان تبلغات اسلامی در اشاعه مبانی فرهنگی کشور، گفت: تحقیق و تفحص از این سازمان موجبات جلوگیری از هدر رفت بیت المال می‌‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/78749.jpg تحقیق,و,تفحص,از,سازمان,تبلیغات,اسلامی,از,هدر,رفت,بیت,المال,جلو,گیری,می,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت٬ صید عیسی دارایی در نشست علنی امروز (شنبه 30شهریور) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس٬ از عملکرد سازمان تبلیغات اسلامی در راستای ترویج و نشر فرهنگ ایرانی اسلامی انتقاد کرد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی تاکنون عملکرد مناسبی در حوزه نشر مبانی دینی و اسلامی نداشته است٬ تصریح کرد: این سازمان تاکنون در اشاعه مبانی فرهنگی بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی با یادآوری دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ٬ گفت: با توجه به نام گذاری سال جاری با نام اقتصاد و فرهنگ سازمان تبلیغات اسلامی باید بیش از پیش به وظیفه خود در این باره عمل می‌کرد که متاسفانه کمترین توجهی در این باره صورت نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر ضرورت تحقیق و تفحص از سازمان تبلیغات اسلامی با تایید مقام معظم رهبری٬ گفت: این سازمان عملکرد قابل دفاعی نداشته  و تاکنون نیز ارایه گزارش عملکردی از خود به هیچ نهادی نداده است.

وی ادامه داد:عدم استفاده از نیروهای مبتکر٬ متخصص٬ ضعف مدیریتی در سطح مدیران ارشد٬ عدم تعامل با نمایندگان و عدم پایبندی سازمان به اصول جاری از جمله مواردی است که موجبات بروز انتقادات بی‌شمار را به سازمان تبلیغات اسلامی فراهم کرده است.

وی ادامه داد: در حالی که وظیفه‌ی سازمان تبلیغات اسلامی ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاههای مذکور در حوزه‌ی فرهنگی و ارائه یک چهره‌ی زیبا از اسلام ناب محمدی مد نظر امام خمینی (ره) است، اما گویا این سازمان توان تحقق چنین وظیفه‌ای را ندارد.

دارایی با طرح این پرسش که آیا پس از گذشت 6 ماه از سال حماسه فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی برنامه و اقدام مناسبی در حوزه فرهنگ داشته است؟ ادامه داد: چرا این سازمان به ملت در خصوص عملکردش گزارش نمی‌دهد؟ بنده فکر میکنم ضعف مدیران ارشد ومیانی این سازمان امکان چنین کاری را از آنان سلب کرده است، سابقه 17 ساله برخی از مدیران این سازمان هرگونه انگیزه کاررا از این سازمان سلب کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ افزود: فراهم نشدن امکانات لازم واستفاده نشدن از فناوری‌های جدید در سازمان ، تعامل نداشتن با سایر سازمانهای فرهنگی و نمایندگان مجلس،ضعف در تعامل با ائمه جماعات و پرداختن به برنامه‌های تکراری سازمان تبلیغات اسلامی را گرفتار روزمرگی کرده است.

وی دخالت در فعالیت‌های انتخاباتی و سیاسی مدیران سازمان تبلیغات اسلامی را مورد انتقاد قرار داد و افزود: امروز جریان‌هایی چون سلفی‌گری، وهابیت و عرفانهای کاذب و اسلام آمریکایی مشکلات قابل توجهی در حوزه‌ی فرهنگی به ویژه در محدوده مرزها ایجاد کردند، ازرئیس سازمان تبلیغات اسلامی می‌پرسم آیا اصلا مقوله‌ی تبلیغ را برای مردم تبیین کرده است و اساسا در راستای فرامین رهبری اقدام مناسبی انجام داده است.

دارایی با انتقاد به عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این شورا نیز در حوزه‌ی فرهنگی و در سال حماسه فرهنگی هیچ کار مشهودی انجام نداده است، اگر بسیج ملی صورت نپذیرد روزمرگی‌ها تداوم می‌یابد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور٬ در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش٬ گفت: شهرستان اندیمشک در منطقه زاگرس میانی قرار داشته و با وجود داشتن قابلیت‌های بالا متاسفانه از محرومیت رنج می‌برد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet