هدر اصلی
1393/07/01 11:10:42
سرویس صحن
عزیزی فارسانی در نطق میان دستور:

تیم مذاکره‌کننده در برابر زیاده‌خواهی‌ها ایستادگی کند

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس ،گفت: با حمایت از رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای از آنها توقع دارم که در برابر زیاده خواهی های آمریکا و انگلیس و همچنین گردنکشی های آنها ایستادگی کنند و ذره ای از حقوق ملت کوتاه نیایند.
تیم مذاکره‌کننده در برابر زیاده‌خواهی‌ها ایستادگی کند نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس ،گفت: با حمایت از رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای از آنها توقع دارم که در برابر زیاده خواهی های آمریکا و انگلیس و همچنین گردنکشی های آنها ایستادگی کنند و ذره ای از حقوق ملت کوتاه نیایند. https://cdn.icana.ir/d/019/43227.jpg تیم,مذاکره‌کننده,در,برابر,زیاده‌خواهی‌ها,ایستادگی,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا عزیزی فارسانی در نشست علنی امروز سه شنبه 1 مهر مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدا و امام راحل گفت: شهدا به خاک افتادند تا ما از خاک برخیزیم و پیام اطاعت از ولایت را به عنوان عبادت به ما هدیه دادند.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اول مهر روز طلوع دوباره صبح دانش را به سحرخیزان عرصه علم کشور تبریک می گویم و از مقام معظم رهبری به خاطر ابلاغ سیاست های کلی علم و فناوری تشکر می نمایم و آرزوی سلامت و طول عمر با عزت برای ایشان دارم.

عزیزی فارسانی افزود: امروز ریاست جمهور برای شرکت در شصت و نهمین نشست سالانه سازمان ملل متحد وارد نیویورک شده این در شرایطی است که در سال گذشته کلید تدبیر ، قفل مذاکرات هسته ای را باز کرد و همچنین سخت ترین مراحل مذاکرات هسته ای از هفته پیش شروع شده است، ضمن حمایت از رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای از آنها توقع دارم که در برابر زیاده خواهی های آمریکا و انگلیس و همچنین گردنکشی های  آنها ایستادگی کنند و ذره ای از حقوق ملت کوتاه نیایند.

وی گفت: سابقه کشورهای استعماری برای ما مشخص است آنان با ساختار نظام ما مشکل دارند و هر روز بهانه تراشی می کنند یک روز موضوع هسته ای ، یک روز دیگر نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم را مطرح می کنند این درحالی است که آمریکایی ها خود سازنده اولین بمب اتمی و همچنین به کاربرنده آن در هیروشیما و ناکازاکی بوده اند و زاینده گروهک های تروریستی ای مانند داعش و دیگر تکفیری ها می باشند بنابراین هدف آنها این است که با این بهانه بتوانند در خاورمیانه جایگاه خود را تثبیت تا منابع آن را به تاراج برند که البته کور خوانده اند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: از رئیس جمهور و هیات دولت به دلیل سفر به استان چهارمحال و بختیاری تشکر می کنم، انتظار مردم این است که جهت عملیاتی شدن طرح ها و فرایند مناسب در این استان ، اعتبارات لازم را تخصیص دهند.

عزیزی فارسانی افزود: مهمترین چالش‌های اقتصادی کشور عبارتند است  از بیکاری، اعتیاد، پایین بودن شاخص های توسعه انسانی و پایین بودن سطح رفاه اجتماعی، نامناسب بودن ضریب جینی، بالا بودن تورم و رکود و همچنین نداشتن سند آمایش سرزمین است که البته این چالش ها در حوزه انتخابیه ام برجسته تر است.

وی ادامه داد: ضریب تحت تکلف  در حوزه انتخابیه ام3.8 است از میانگین کشوری حدود 1.2 بالاتر بوده که این بیانگر آمار بالای بیکاری در منطقه بوده این درحالی است که این استان دارای 10 درصد آب شیرین کشور و گونه های متنوع گیاهی و همچنین پل ارتباطی شمال به جنوب کشور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: مواد مخدر سالانه حدود 12 هزار میلیارد تومان از ثروت کشور را می بلعد که برای رفع این مشکل دو راهکار پیشنهاد می کنم که عبارتند از فرهنگ سازی، آموزش و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدردر کشور است و راهکار دوم این است که دولت به طور مستقیم عرضه مواد را با نظارت دقیق به عهده بگیرد به دلیل اینکه تا زمانی که تقاضا وجود دارد و اقتصاد مواد مخدر فعال است عرضه نیز وجود دارد.

عزیزی فارسانی گفت: متاسفانه استانهای همجوار سوء مدیریت در مصرف آب را، به صورت سیاست مدارانه به استان های دیگر ربط می دهند و با فرافکنی می خواهند ضعف مدیریتی خود را پوشش دهند تا به  دولت فشار آورند که نمونه آن اقدام اخیر معاون محیط زیست در خصوص تونل گلاب است و نباید فراموش کرد این کار به دلیل فشارهای سیاسی بوده نه کار علمی، بنابراین از رئیس جمهور و وزیر نیرو می خواهم به این موضوع رسیدگی کند.

وی ادامه داد: اتفاقاتی که در خصوص تونل گلاب صورت گرفته با هدف اقتصاد سبز و برنامه های محیط زیستی سازمان ملل مغایر است و منجر به تضییع حقوق مردم می شود و  نباید فراموش کرد این موضوع از آتش جنگ و خشونت برای استان خطرناک تر است.

عزیزی فارسانی گفت: هنوز پول زمین های مردم مهاجر که مالک زمین های منطقه که تونل 3 کوهرنگ در آن احداث شده، پرداخت نشده است بنابراین از خانم ابتکار می خواهم که با ابتکاری شجاعانه و علمی به این موضوع رسیدگی کند.

وی افزود: حوزه انتخابیه ام محل انتقال 500 هزار بشکه در روز نفت و همچنین انتقال گاز می باشد این درحالی است که انجام این مهم سودی برای مردم منطقه نداشته و تنها باعث آلودگی چشمه ها و آب حوزه انتخابیه ام شده است تا کی باید شاهد مرگ عزیزان خود به دلیل حمل آب خوراکی با تانکر در منطقه باید باشیم.

عزیزی فارسانی افزود: تا زمانی که بانکهای کشور مانند بنگاههای اقتصادی عمل می کنند و به جای عملیات بانکی از سرقفلی شعب خود سود بدست می آورند و نظارت های بانک مرکزی نیز کافی نیست نباید انتظار داشت که اقتصاد کشور اصلاح شود. از وزیر اقتصاد می خواهم به این موضوعات رسیدگی کند و نگذارد متر سیاسی جایگزین متر اقتصادی شود.

وی ادامه داد: از معاونت نظارت راهبردی و برنامه ریزی ریاست جمهوری تشکر دارم و درخواست دارم با توجه به نزدیک بودن فصل سرما اعتبارات لازم را به منطقه تخصیص دهد و همچنین وزیر ورزش و امور جوانان به وضعیت پروژه های نیمه تمام ورزشی رسیدگی کند.

عزیزی فارسانی گفت: از اقدامات وزیر بهداشت تشکر می کنم و از وی می خواهم که مشکل کمبود پزشک و بیمارستان مجهز را در حوزه انتخابیه ام حل کند و همچنین وزیر راه و شهرسازی زمینه تخصیص اعتبارات لازم برای بهسازی راههای منطقه را فراهم کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: با توجه به اینکه استان چهارمحال و بختیاری به قطب گردشگری در کشور تبدیل شده است بنابراین از رئیس جمهور میخواهم که اعتبارات لازم را برای اجرای این طرح مهم تخصیص دهد و همچنین وضعیت سهام عدالت را مشخص تا مردم از مزایای این سهام برخوردار شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet