هدر اصلی
1393/07/02 11:48:25
سرویس صحن
سلیمانی در نطق میان دستور:

تلاش نوکران آمریکا در فضای رسانه ای ذره ای از پایداری مردم در برابر توطئه‌ها کم نمی‌کند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ،گفت: وجود و تلاش نوکران آمریکا در فضای رسانه ای باعث نمی شود که ذره ای از پایداری مردم ایران در برابر توطئه های دشمنان کم شود.
تلاش نوکران آمریکا در فضای رسانه ای ذره ای از پایداری مردم در برابر توطئه‌ها کم نمی‌کند نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ،گفت: وجود و تلاش نوکران آمریکا در فضای رسانه ای باعث نمی شود که ذره ای از پایداری مردم ایران در برابر توطئه های دشمنان کم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/74430.jpg تلاش,نوکران,آمریکا,در,فضای,رسانه,ای,ذره,ای,از,پایداری,مردم,در,برابر,توطئه‌ها,کم,نمی‌کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد سلیمانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 2 مهر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با سلام به مقام معظم رهبری و همچنین شهدا و امام شهدا گفت: نبرد بین حق و باطل در طول تاریخ وجود داشته، همین مبارزه ملت ایران ، باعث شده مردم ایران سرافراز و تاثیرگذار در جهان باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهردر مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: هر کسی به هر دلیلی از نظام فاصله گرفته سرنوشتش به نوکری آمریکا و انگلیس ختم شده لذا به کسانی که با انقلاب اسلامی زاویه گرفته اند هشدار می دهم تا دیر نشده برگردند تا عزتمند شوند و ذلیل نشوند.

سلیمانی افزود: به رسانه ها و روزنامه ها که را در برجسته کردن هیبت استکبار و تضعیف روحیه انقلابی مردم تلاش دارند و می خواهند  آرمان های انقلابی را کم رنگ کنند می گویند این مسیر شما به  اردوگاه استکبار ختم می شود، وجود و تلاش نوکران آمریکا در فضای رسانه ای باعث نمی شود که ذره ای از پایداری مردم ایران در برابر توطئه های دشمنان کم شود.

وی ادامه داد: 8 سال دفاع مقدس مردم ایران شهادت می دهد که مردم ایران از آزادی خود به قیمت خون فرزندانشان دفاع می کنند، مبادا فشارهای ظاهری استکبار مسئولان را نسبت به خط  اصیل انقلاب سست کند، ملت ایران هیچ گاه حاضر نشده و نمی شود که در مقابل آمریکا سر خم کند.

سلیمانی گفت: امام شهیدان در برابر تهدید اقتصادی دشمنان فرمود ما روزه می گیریم. این جمله کمر آمریکا را شکست بنابراین نباید برخی ها به فکر ترمیم این موضوع باشند. همچنین شهید رجایی فرمودند اگر آمریکا به ما بگوید که سازش کنید تا گندم به شما بدهم ما یک نان را 36 میلیون نفری خواهیم خورد و زیر بار ذلت نمی رویم و نباید فراموش کرد نه به آمریکا گفتن میراث به جا مانده از امام راحل و بزرگوار است.

وی ادامه داد: توافق ضعیف و یک جانبه ژنو برای چه بود آیا تحریم ها کم شد؟ خیر آیا تحریم جدید اعمال نشد ؟ بلی، آیا امریکا همین توافق نیم بند را نیز بارها نقض نکرد؟ بلی، آمریکا کدام اقدام عملیاتی را در راستای این توافق نامه ضعیف انجام داده، هیچ، بنابراین به جای ابقای موفقیت کاذب باید موارد نقض توافقنامه را روی میز مذاکره قرار داد تا این موضوع به اطلاع جهانیان برسد و از هر گونه حرکت نابه جا پرهیز شود.

سلیمانی گفت: رفتار دولت در موضع هسته ای کاملا مبهم و غیر شفاف است بنابراین نباید حقوق ملت ایران را مغرضانه تعریف کنند، به مذاکره کنندگان می گویم باید بیانتان کوبنده و دستانتان پرتوان باشد چون زبان و منطق ملت ایران محکم، قوی و با پشتوانه است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری خواستار نقش آفرینی کشور در نظم جدید دنیا با تقویت و سرمایه گذاری در موضوعاتی مانند علم و فن آوری و اقتصاد و فرهنگ است اما تحرک دولت در این زمینه ها ضعف اساسی دارد.

سلیمانی افزود: متاسفانه دولت فقط اقدام به انتقاد اغراق آمیز و تخریبی علیه دولت گذشته می کند و علی رغم هیاهوی دولت هنوز مشکلات اقتصادی به دلیل تنبلی دولت بیشتر و بیشتر می شود.

وی گفت: اقتصاد دانان مستقل عبور از رکود را مردود اعلام کرده اند طبق نظرسنجی فقط 8 درصد مردم ادعای کاهش تورم را قبول دارند، ادعا و گفتار درمانی جواب نمی ده و باید برای رفع مشکلات کار و تلاش انجام داد.

سلیمانی افزود: گرانی پس از گرانی، ضعف نظارتی دولت، بی برنامگی در حوزه های اقتصادی  آشکارا چشمک می زند، انگار دولت بین مردم نیست.

وی ادامه داد: لازم است در پیشنهاد بودجه 94 سهم بودجه علم و فناوری حداقل به اندازه یک درصد تولید ناخالص ملی ارتقا یابد، صرف تشکر کلامی از مقام معظم رهبری کافی نیست بلکه عمل نیز لازم است.

سلیمانی گفت: ضرورت دارد که مسئولان فرهنگی به ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کارگردانان توانمند و خوش سابقه را تنها نگذارند، آیا وزیر فریادهای آسمان رسیده را نمی شنود، چگونه است  اینها همه کرو لال شده اند ، باید نسبت به اصلاح امور در جهت رشد و تعالی سینما متعهد کشور اقدام کرد.

نماینده مردم تهران، ری ، شمیرانات و اسلامشهر با تاکید بر این نکته که باید از نگاه جانبدارانه به غرب زدگان پرهیز کرد افزود: مردم هنوز شاهد ارائه آمارهای متناقض در حوزه اقتصادی توسط رئیس جمهور و مسئولان هستند.

سلیمانی افزود: معتقدم اگر در حوزه نفت و گاز به سیاست های علمی و فناوری که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شود توجه ویژه و عملی نشود این سیاست های زمین گیر می شود، نفت و گاز مسئله اصلی مناقشه های جهانی است چرا وزیر نفت بی خیال است تا کی باید کره جنوبی ، سنگاپور و چین نفت ما را بخرند و با تبدیل آن به فراورده ها با قیمت چندین برابر به کشور بفروشند پس این وزیر 23 سال وزیر، لیاقت خود را کجا نشان میدهد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها مسئله فتنه و فتنه گران را از مسائل مهم و از خطوط قرمز اعلام کرده اند و از آقایان وزرا خواسته اند با فتنه گران فاصله بگیرند این درحالی است که عملکرد برخی از وزرا برخلاف این خواسته است. عده ای با نام اعتدال و با کمک اهالی فتنه می خواهند دیکتاتوری راه بیاندازند و  انقلابیون نظام را حذف کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: اتفاقاتی که در عزل معاون پارلمانی دانشگاه پیام نور و همچنین رئیس واحد همدان رخ داده گواهی بر این دلیل است، نباید اجازه داد در قالب کمیته و شورا دولت را به اجاره خود درآورد.

سلیمانی افزود: چرا نباید دادگاه دانه درشت های فتنه گر اقتصادی وابسته به کانون قدرت و ثروت به صورت علنی برگزار شود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری ، بنگاه داری از سوی بانکها را یکی از دلایل وجود مشکلات اقتصادی کشور می داند بنابراین باید طرح اقتصادی هفت ماده ای که در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است زودتر به مجلس ارائه شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: مقام معظم رهبری خواستار سخت گیری و اعمال قدرت دولت در زمینه واردات کالاهای غیر ضروری و لوکس شده این درحالی است که بی توجهی وزارت صنعت، معدن و تجارت مثال زدنی بوده،همچنین رهبر معظم انقلاب خواستار پیگیری و تکمیل مسکن مهر است بنابراین وزارت راه وشهرسازی باید این مهم را هر چه زودتر انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet