هدر اصلی
1393/07/02 11:54:48
سرویس صحن
منادی سفیدان در نطق میان دستور:

ضد تروریست بودن آمریکا را باور نداریم/ امریکا پدرخوانده تروریست های جهان است

نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس خطاب به آمریکای جهانخوار که امروز ادعای بمباران داعش را در سوریه دارد گفت: ای پدرخوانده تروریست های جهان، ای کسی که خونهای فراوانی در عالم بشریت ریخته ای، امروز اگر تو تروریستها را بمباران می کنی چه کسی تورا بمباران کند؟
ضد تروریست بودن آمریکا را باور نداریم/ امریکا پدرخوانده تروریست های جهان است نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس خطاب به آمریکای جهانخوار که امروز ادعای بمباران داعش را در سوریه دارد گفت: ای پدرخوانده تروریست های جهان، ای کسی که خونهای فراوانی در عالم بشریت ریخته ای، امروز اگر تو تروریستها را بمباران می کنی چه کسی تورا بمباران کند؟ https://cdn.icana.ir/d/019/59610.jpg ضد,تروریست,بودن,آمریکا,را,باور,نداریم/,امریکا,پدرخوانده,تروریست,های,جهان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا منادی سفیدان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 2 مهر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت:اگر امروز رییس جمهور با اقتدار و عزت، در کشور دشمن بزرگمان یعنی آمریکای جهانخوار و داعش ساز حضور پیدا می کند به برکت همین خون‌های مقدس و نداهای یا حسین و شب‌های دعای کمیل این عزیزان است.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، افزود: اخیرا سیاستهای کلی علم فناوری از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد، امروز مجلس شورای اسلامی و به خصوص فراکسیون دانشگاهیان، جهاد مستمر علمی با هدف کسب مرجعیت علمی و فناوری در جهان را سرلوحه خویش قرار داده و بر ضرورت دستیابی به اهداف سند چشم انداز و شکوفایی علمی تاکید می کند و بر این باور است که باید حاکمیت، مبانی، ارزش ها، اخلاق و موازین اسلامی در نظام آموزش عالی، تحقیقات و فناوری و تحقق دانشگاه اسلامی از سوی تمام قوا و نهادهای ذی ربط و برنامه ریز به صورت جدی و عملی را مورد توجه قرار دهد.

وی همچنین خطاب به آمریکای جهانخوار که امروز ادعای بمباران داعش را در سوریه دارد گفت: ای پدرخوانده تروریست های جهان، ای کسی که خونهای فراوانی در عالم بشریت ریخته ای، امروز اگر تو تروریستها را بمباران می کنی چه کسی تورا بمباران کند؟ چرا که خالق این کثافت ها و خونریزی ها غیر از تو، اسرائیل جنایتکار و هم بالگیهایت در اروپا و اعراب کسی دیگر نیست.

وی ادامه داد: ما این حضور ننگین و خبیثانه تورا در این کشور محکوم می‌کنیم و باور ضدتروریست بودن تورا باور نداریم، چرا که تمام اینها را خودت به وجود آورده ای.

منادی سفیدان در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با شرایط منطقه ای تصریح کرد: متاسفانه رکود شدیدی بر بازار ایجاد شده اکنون در شهر تبریز ، اسکو ، آذرشهر و روستاهای تابعه تولید فرش که سرمایه اصلی مردم این منطقه می باشد با مشکلات شدیدی مواجه شده است.

وی با اشاره به رکود حاکم بر بازار تبریز گفت: امیدواریم که وزارت صنعت، معدن و تجارت و دولت در خصوص رهایی بازار تبریز از رکود دریابد و اقتصاد را از این رکود خارج کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت اسف بار دریاچه ارومیه نیز گفت: این دریاچه اکنون آخرین نفس ها را می کشد و مردم نگران حال این دریاچه هستند. لذا به دولت تذکرمی دهم که این دریاچه را دریابد.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر ایام نکوداشت تبریز بود و مردمی از اقصی نقاط کشور آمدند و رفتند و در این مورد سخن گفتند من نیز وظیفه خود میدانم که در این باره مواردی را ذکر کنم.

وی تصریح کرد:  تاریخ تابناک تبریز آنچنان لبریز از نام های بزرگ و رویدادهای مهم است که طرح هر موضوعی بدون یاد کرد این  نام ها و بی ذکر این رویدادها عقیم و ابتر می ماند.

منادی سفیدان افزود: تبریز دیار دانش و دوستی، شهر شجاعت و شرافت و سرزمین شعر و شعور ، شهر علامه های شهیرعلوم اسلامی، شعرای شیرین گوی پارسی و سرداران رشید ایرانی است، شهر شمس شیدا ساز مولوی ، دیار صائب، نظامی، اعتصامی و شهریار شورانگیز شکرریز است.

وی ادامه داد: تبریز شهر ستارخان و باقرخان، شهر شیخ محمد خیابانی ها، سرداران راه آزادگی و البته شهر علامه های فروتن عاشق حضرات آیات امینی طباطبایی و جعفری است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: همگان مستحضرند که تبریز به خواست پروردگار عالمیان و همت و اراده بزرگ زنان و مردان شهر نخستین ها نیز بوده است چنانکه به عقیده بسیاری از مردم نخستین چاپخانه سربی ، نخستین کتابخانه دولتی، نخستین مدرسه تحصیلات ابتدایی، نخستین کودکستان ناشنوایان باغچه بان، نخستین اتاق تجارت، نخستین سینمای عمومی و عکاس خانه و نخستین اثر ثبت شده ایران در حافظه جهانی دایر گردیده که نشان از رتبه بالای دین ، رفعت علم، وجاهت هنر در ذهن و دل تبریزیان دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet