روز مجلس
1393/07/06 11:37:24
سرویس صحن
فلاحی باباجان در نطق میان دستور:

اظهارات ناشیانه نخست وزیر انگلیس موجب آبروریزی بیشتر خودشان شد

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس نهم، با انتقاد از اظهارات اخیر نخست وزیر انگلیس، گفت: اظهارات ناشیانه نخست وزیر انگلیس بیش از هر چیز موجب آبروریزی بیشتر خودشان گردید و روسیاهی استعمارگران به ویژه آمریکا و خاورمیانه را یادآوری و حمایت امروزشان را از تروریسم پررنگ تر کرد.
اظهارات ناشیانه نخست وزیر انگلیس موجب آبروریزی بیشتر خودشان شد نماینده مردم اهر و هریس در مجلس نهم، با انتقاد از اظهارات اخیر نخست وزیر انگلیس، گفت: اظهارات ناشیانه نخست وزیر انگلیس بیش از هر چیز موجب آبروریزی بیشتر خودشان گردید و روسیاهی استعمارگران به ویژه آمریکا و خاورمیانه را یادآوری و حمایت امروزشان را از تروریسم پررنگ تر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/80292.jpg اظهارات,ناشیانه,نخست,وزیر,انگلیس,موجب,آبروریزی,بیشتر,خودشان,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عباس فلاحی باباجان در نشست علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید افزود: از وزیر آموزش و پرورش درخواست دارم نگاه ویژه ای نسبت به وضعیت فرهنگیان و بازنشستگان این حوزه داشته باشند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در مورد اظهارات اخیر نخست وزیر انگلیس ادامه داد: اظهارات ناشیانه نخست وزیر انگلیس که بیش از هر چیز موجب آبروریزی بیشتر خودشان گردید و روسیاهی استعمارگران به ویژه آمریکا و خاورمیانه را یادآوری و حمایت امروزشان را از تروریسم پررنگ تر کرد؛ ظاهرا آقای کامرون تاریخ کشور خود را از یاد برده بودند وگرنه این شرمندگی را به وجود نمی آوردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره مشکلات روزمره کشور یادآور شد: به یمن ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) اعلام می کنم تسهیل نمودن امکان ازدواج جوانان در سن ازدواج این کشور باعث امنیت اخلاقی جامعه شده و آرامش و دوام خانواده ها را تضمین می کند همچنین باعث  اجرای عملی رشد جمعیت کشور می شود.

وی یادآور شد: همچنین رفع معضل مسکن به ویژه قشر مستضعف جامعه از دیگر مواردی است که دولت باید به آن اشاره جدی داشته باشد لذا باید با یک طرح جامع آن هم بعد از 35 سال به این معضل پایان دهیم.اگر امروز 2 میلیون واحد مسکونی مورد نیاز تأمین نشود پس از گذشت دو سال حتماً ساخت دو برابر این میزان برای ما سخت‌تر خواهد بود.

فلاحی‌باباجان با تاکید بر اینکه مشکل امروز کشور کم توجهی به بخش کشاورزی است، افزود: متاسفانه پایین بودن قیمت محصولات کشاورزی، عدم مدیریت بحث آب، یکپارچه نبودن اراضی کشاورزی، عدم اجرای آمایش سرزمین و عدم ارایه الگوی کشت و عدم خرید تضمینی تولیدات از عواملی است که توان را از کشاورزان سلب کرده است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس نهم، به مشکلات پیرامون حوزه انتخابیه خود پرداخت و افزود: مردم ما دوران سختی را سپری کردند و زلزله دو سال پیش نمونه عینی این سختی‌ها بوده است که این حادثه عقب‌ماندگی‌های شهر را تشدید کرد لذا از دولت تدبیر و امید می‌خواهیم توجه ویژه‌ای کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: عدم اجرای زیرساخت‌های منطقه و نبود توان مردم زلزله دیده برای بازپرداخت اقساط وام پرداخت شده در زلزله مهمترین معضلات است همچنین بزرگراه خطرناک تبریز به اهر و هریس است و نبود بیمارستان در شهر زلزله دیده هریس است.

وی تاکید کرد: 80 هزار نفر از جمعیت بخش تخصصی بیمارستانی ندارند و هریس بدون بخش زایمان و جراحی‌های محدود است که لازم است وزرای مربوطه به داد آنها رسیدگی کند.

فلاحی باباجان با یادآوری مشکلات معادن منطقه، افزود: اهر و هریس تنها پردازنده خسارت‌های معدن شده اند و عده‌ای سود طلب  به دنبال خام فروشی و بهره‌برداری از سودهای کلان هستند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس نهم، گفت: اقلیم منطقه در حال نابودی است و گسل‌های منطقه هر روز نگرانی منطقه را تشدید کرده است از سویی دیگر از وزیر جهاد کشاورزی می خواهم با توجه به خشکسالی منطقه اهر و هریس دستور دهید نسبت به استمهال وام های کشاروزان اقدام عاجل در نظر گرفته شود.

وی گفت: تسریع در استخدام مربیان شرکتی و پیش دبستانی، تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریسی، احقاق حق کارگران مخاطبرات و  اجرای قانون حمایت از ایثارگران از جمله درخواست‌هایی از دولت تدبیر و امید است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet