خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/07/06 12:59:43
سرویس صحن
ثروتی در نطق میان دستور:

عملکرد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ا صلاح شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس پس از انتقاد از عملکرد معاونت برنامه و بودجه ریاست جمهوری خواهان اصلاح عملکرد ریاست جمهوری در توزیع بودجه و امکانات در استان ها شد.
عملکرد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ا صلاح شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس پس از انتقاد از عملکرد معاونت برنامه و بودجه ریاست جمهوری خواهان اصلاح عملکرد ریاست جمهوری در توزیع بودجه و امکانات در استان ها شد. https://cdn.icana.ir/d/019/80291.jpg عملکرد,معاونت,برنامه,ریزی,و,نظارت,راهبردی,ریاست,جمهوری,ا,صلاح,شود Icana

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، موسی الرضا ثروتی در نشست علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تأکید بر ادامه راه شهدا و ایثارگران، همچنین تشکر از مواضع رئیس جمهور در سفر به نیویورک و اعلام تنفر از سخنان دیوید کامرون، گفت: سخنان نخست وزیر انگلیس خوی زورگویی و ضد انسانی آنها موجب انزجار و نفرت جهانی شده و زمینه سقوط قدرت آنها فراهم شده است.

وی گفت: گروهک داعش اعلام نموده است که به مقابله با مردم انقلابی یمن خواهد رفت؛ معلوم است آنها غلام حلقه به گوش استکبار جهانی هستند و آمریکا و همپیمانان آنها به دنبال زورگویی، ستم و مقابله با اسلام واقعی و مردم انقلابی میباشند.

وی با اشاره به جنایات آمریکا و همپیمانانش در نقاط مختلف دنیا ادامه داد: آنها تروریسم پرورهستند و دنیا را در کام آتش هواهای نفسانی خود می سوزانند. جنایات زیادی در فلسطین، سوریه، عراق، افغانستان و تمام دنیا مرتکب شده اند و البته نابود خواهند شد و حق به پیروزی خواهد رسید که این وعده الهی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: برای مقابله با تحریم و رکود اقتصادی نیازمند اجرای اقتصاد مقاومتی هستیم که این اقدام با اجرای صحیح مسکن مهر، قانون جامع مسکن، رفع بروکراسی حاکم بر صندوق توسعه ملی و بانک های عامل مقدور است.

 وی ادامه داد: رفتارهای مدیران عامل بانک ها و وزارتخانه صنعت و معدن، همچنین صندوق توسعه ملی حاکی از بی هماهنگی و بی برنامگی تیم اقتصادی دولت است که امیدوارم ریاست جمهوری به این موضوع توجه نموده و یا سهمی برای استان ها لحاظ نمایند و یا حداقل  استان های کمتر توسعه یافته را مورد توجه جدی قرار دهند و طرح های اقتصادی و اشتغال را تسریع نمایند.

ثروتی گفت: یکی از مشکلات جدی جامعه عملکرد نامناسب معاونت برنامه ریزی نظارت راهبردی و معاونت منابع سرمایه انسانی است که در چارچوب قانون عمل نمی کنند. هر چند به  به عملکرد آقای نوبخت امیدوار بودیم اما مفهومی به نام عدالت و توزیع امکانات و اعتبارات و اجرای اصل 48 قانون اساسی و اجرای ماده 180 برنامه پنجم و اجرای ماده 215 برنامه پنجم و دیگر بندهای برنامه توسعه دیده نمی شود.

وی ادامه ئاد: علی رقم درخواست تحقیق و تفحص، درعملکرد معاونت برنامه اصلاح روشی مشاهده نمیشود و جانشین منابع انسانی معاونت برامه آقای عسگری آزاد در چارچوب قانون برنامه و قانون مدیریت برنامه خدمات کشوری عمل نمی کند و ناتوانی از اجرای همترازسازی سطح تشکیلات و نیروی انسانی وزارتخانه ها و استان ها به ویژه استان های جدید التأسیس مشاهده می گردد که امیدوارم ریاست جمهوری به این نابسامانی ها توجه کرده و قانون را اجرا نمایند.

وی پس از تبریک شروع سال تحصیلی گفت: وزیر آموزش و پرورش به جای اجرای قانون تعیین تکلیف استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای خدمات آموزشی روش ناموفق یکی از وزرای سابق در واگذاری تدریس مدارس به نیروهای شرکتی فاقد سابقه و آموزش ضمن خدمت در پیش گرفت  که سیاستی شکست خورده است و چندین هزار جوان را به جلوی مجلس خواهد کشاند و معلوم نیست چرا کمیسیون آموزش عنایتی به این موضوع ندارد که آموزش و پرورش کمبود معلم را از نیروهای بازنشسته استفاده می کنند در حالی که هزاران تحصیل کرده، جویای کار وجود دارد.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، سملقان، گرمه و مانه در مجلس در پایان گفت: از وزرای کشور وجهاد کشاورزی و معاونت برنامه ریزی تقاضا دارم به اختلافات خود در نحوه هزینه کرد ماده 12 قانون تنظیم  و ماده 234 در رابطه با حوادث خشکسالی پایان داده و به داد استان های گرفتار خشکسالی در خراسان شمالی و مردم کشاورز و عشایر برسند که زندگی خود را از دست داده و توان مقابله با خشکسالی را ندارند و دام های خود را با قیمت نازل به فروش رسانده که کمک و یاری مسئولین را می طلبند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet