ایام محرم 1398
1393/07/09 09:43:28
سرویس اقتصادی
فرهنگی:

دلالی و سوداگری در مسکن با اخذ مالیات بر عایدی جمع نمی‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس با یادآوری اینکه تعیین مالیات بر عایدی مسکن مناسب فضای اقتصادی فعلی کشورنیست، گفت: اگر با تحریم و تورم مواجه نبودیم، تامین مالی روانتری از سوی نظام بانکی انجام می شد و در آن صورت اتخاذ چنین تصمیمی منطقی بود.
دلالی و سوداگری در مسکن با اخذ مالیات بر عایدی جمع نمی‌شود عضو هیئت رئیسه مجلس با یادآوری اینکه تعیین مالیات بر عایدی مسکن مناسب فضای اقتصادی فعلی کشورنیست، گفت: اگر با تحریم و تورم مواجه نبودیم، تامین مالی روانتری از سوی نظام بانکی انجام می شد و در آن صورت اتخاذ چنین تصمیمی منطقی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/43139.jpg دلالی,و,سوداگری,در,مسکن,با,اخذ,مالیات,بر,عایدی,جمع,نمی‌شود Icana

محمدحسین فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اینکه موضوع مالیات بر عایدی مسکن آن چیزی نیست که امروز در رسانه ها منعکس می شود، گفت: مالیات برعایدی مسکن ابعاد دیگری دارد و برخی از نمایندگان بر حذف این ماده تاکید دارند.

نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: مالیات بر عایدی مسکن بیش از آنکه برای سوداگران و انبوه سازان مشکل ایجاد کند در واقع برای مردم عادی مشکل  بوجود می آورد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، تصریح کرد: اگر قانون مالیات بر عایدی مسکن تصویب شود، کسانی که به دلیل عدم تمکن مالی مدتهاست نتوانستند صاحب خانه شوند و یا ملک خود را ارتقا دهند دچار مشکلات بسیاری می شوند چرا که با گذشت هر سال مالیات بر مسکن افزایش می یابد و دیگر امکان تبدیل به احسن را نخواهند داشت.

فرهنگی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط فعلی تعیین مالیات بر عایدی مسکن  را مناسب فضای اقتصادی کشور نمی دانم، افزود: شرایط  فعلی کشور ما اقتضاء نمی کند که در حال حاضر چنین مالیات هایی وضع شود، شاید اگر مثل کشورهای دیگر ما هم  با تحریم و تورم مواجه نبودیم  تامین مالی روانتری از سوی نظام بانکی انجام می شد و در آن صورت اتخاذ چنین تصمیمی منطقی بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین در رابطه با آخرین نتایج بررسی سقوط هواپیمای آنتونوف 140 در کمیسیون متبوع خود، گفت: بررسی ها در این زمینه از مدتی پیش شروع شده و در حال حاضر ادامه دارد و به نکات جدید و قابل توجهی دست یافته ایم و کمیسیون عمران در حال تهیه گزارشی به منظور توسعه و حمایت از صنعت حمل ونقل هوایی است.

فرهنگی گفت: منتظر هستیم تا بررسی های سقوط آنتونوف 140نهایی شود و بعد از تکمیل اطلاعات، در قالب ماده 206 آئین نامه داخلی مجلس وسایر موادی که گزارشهای نظارتی کمیسیون ها را منعکس می کند،  این گزارش را در اختیار افکار عمومی و مسئولان ذی ربط قرار دهیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: صنعت هوایی کشور نیاز به توجه ویژه ای نیازدارد چرا که هنوز ازظرفیت‌های حاصل از توافق اولیه مذاکرات در حوزه حمل ونقل هوایی، استفاده و بهره برداری لازم صورت نگرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet