هدر موبایل
1386/07/02 12:55:00
سرویس اقتصادی

وزیر مسکن و شهرسازی: دولت باید کمبود مسکن را جبران کند

محمد سعیدی کیا با اشاره به مشکلات بخش تولید مسکن و راهکارهای دولت گفت: براساس قانون اساسی و اصل ۴۴ دولت سیاستگذار است و باید کاری کنیم تا مسکن توسعه پیدا کند و مسکن زیادی ساخته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، وزیر مسکن در جمع خبرنگاران ضمن بیان این مطلب که دولت نباید در بخش مسکن تصدی گری کند گفت: مقام معظم رهبری چند ماه پیش تاکید کردند که دولت باید تصدی گری را از خود جدا کند.

وزیر مسکن و شهرسازی افزود: دولت در بخش مسکن سیاستگذار، برنامه ریز، هدایت کننده، حمایت کننده و نظارت کننده است.

وی تصریح کرد: دولت در بخش مسکن باید بطوری به وظایف خود عمل کند تا کمبود مسکن جبران شود

وی با اشاره به این مطلب که از نظر دولتی، زمین، سرمایه، مصالح، نیروی کار و روش ساخت پنج عاملی هستند که در تولید مسکن نقش داشته اند گفت: دولت در بخش زمین برای کم کردن درآمدها از قیمت تمام شده مسکن در جهت انجام وظیفه حمایتی خود برنامه ریزی کرده که در همین راستا زمین دیگر از سوی دولت به فروش نمی رسد بلکه بصورت اجاره واگذار می شود.

وزیر مسکن با بیان این مطلب که در مقوله سرمایه بحث آماده سازی زمین و ساختمان مورد تاکید است گفت: دولت جهت انجام وظیفه حمایتی و هدایتی خود 50 درصد هزینه آماده سازی را وام می دهد که به قیمت امروز یک میلیون تومان می شود.

وی تصریح کرد: مردم در امر ساخت و ساز باید فعال باشند و خود نیز 20 الی 30 درصد ساختمان را بسازند و سپس برای دریافت وام 14 میلیون تومانی معرفی خواهند شد.

وی با اشاره به برنامه های دولت در امر نظارت بر بخش مسکن و کمی کارگر فنی ماهر در بخش تولید مسکن گفت: در این زمینه سازمان فنی و حرفه ای مسئولیت دارد برنامه ای برای تربیت حدود 40 الی 50 هزار نفر در سال را در این زمینه دارند.

گفتنی است براساس اظهارات سعیدی کیا دولت در زمینه وام مسکن 10 هزار میلیارد تومان وام مصوب کرده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet