هدر اصلی
1393/07/16 12:32:07
سرویس صحن
رحماندوست در نطق میان دستور:

نظام بانکی ،اقتصاد کشور را به پرتگاه می برد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس کشور را دارای معضلات بزرگی همچون نظام بانکی، انفجار قوانین و فقدان نظارت بر دستگاه های اجرایی دانست.
نظام بانکی ،اقتصاد کشور را به پرتگاه می برد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس کشور را دارای معضلات بزرگی همچون نظام بانکی، انفجار قوانین و فقدان نظارت بر دستگاه های اجرایی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/43765.jpg نظام,بانکی,،اقتصاد,کشور,را,به,پرتگاه,می,برد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مجتبی رحماندوست در نشست علنی امروز (چهارشنبه 16 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک اعیاد غدیر و قربان، هفته نیروی انتظامی و روز جهانی کودک گفت: من از توزیع ناعادلانه ثروت در جامعه و محروم ماندن درصد قابل توجهی از مردم از درآمدهای نفت و زندگی بسیار فقیرانه آنها به خدا شکایت می برم و از انفجار نیرو در دستگاه های دولتی و حقوق بگیران اعلام خطر می کنم زیرا امروزه فقط حقوق بگیر شدن شغل تلقی می شود و اشتغال در بخش خصوصی مورد حمایت نیست برنامه ریزی درستی را برای آن شاهد نیستیم.

نماینده مرم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان باید همت داشته باشند تا چند معضل بزرگ کشور حل شود که یکی از آنها نظام بانکی فعلی است که کشور را به سوی پرتگاه می برد؛ همچنین انفجار قوانین مصوبه سی و چند ساله اخیر و امکان هرگونه تفسیر و تحلیل آنها و فقدان نظارت بر دستگاه های اجرایی مانع رشد کشور شده است.

وی بیان کرد: بالا رفتن حجم واردات برخی کالاهای قاچاق نسبت به واردات قانونی آنها مانند موبایل، سیگار و پوشاک و غیره اقتصاد کشور را در معرض خطر قرار داده است.

رحماندوست پیشنهاد داد 2 تا 3 ماه روال فعلی مجلس متوقف تا چند معضل کلیدی کشور حل شود.

وی از جانبازان به دلیل تأخیر در حل مسائل دارو و درمان آنها و از ایثارگران به علت عدم تصویب آیین نامه های قانون نظام جامع و از ایثارگران بازنشسته به دلیل وضع نامناسب معیشتی و از جانبازان و معلولان به دلیل معلول بودن مبلمان شهری و شکنجه هایی که آنها به خاطر تردد در شهر متحمل می شوند پوزش خواست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: تعدادی از نمایندگان با امضای طرح تقاضای تحقیق و تفحص متقاضی بررسی وضعیت زندان ها و بازداشتگاه های مختلف و اردوگاه های محل نگهداری محکومان و مجرمان مواد مخدر و بررسی نحوه درمان معتادان، نحوه اجرای قانون آیین دادرسی کیفری در مورد حقوق مادی و معنوی و حقوق شهروندی متهمان و محکومان شده اند.

این نماینده مجلس ادامه داد: بررسی نحوه نظارت دادستان ها بر بازداشتگاه های تحت نظر نیروی ا نتظامی و نظامی و امنیتی و بررسی دسترسی متهمان به وکلا در زندان ها و بازداشتگاه ها و چگونگی توجه قوه قضائیه به گزارش وکلا از نحوه برخورد با متهمان باید مورد تأکید قرار گیرد.

وی بیان کرد: حکام ترکیه، امارات، عربستان و قطر بترسند از اینکه بلایی را که گروه های داعش، النصره و موارد مشابه که زاییده سیاست های شیطانی امریکا در منطقه هستند به زودی گریبان خود آنها را بگیرد به خصوص از حمایت داعش برای تشدید فشار به کوبانی مسلمان نشین کرد دست بردارند.

رحماندوست افزود: خبرهای خوبی از کوبانی داشته ایم ولی از حمایت از قاتلان در سوریه، عراق و یمن دست بردارند.

وی خطاب به گروه 1+5 گفت: باید بدانید موضوع هسته ای در ایران ملی است و توافق نهایی فقط در سایه حفظ منافع ملی جمهوری اسلامی ایران صورت می پذیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تبریک اعلام موجودیت ستاد مردمی آزادسازی قدس شریف در ایران به بسیجیان مسلح گردنه باختری، غزه و لبنان که رعب در دل شیاطین صهیونیست انداخته اند و آزادی قدس را نوید می دهند، گفت: این بسیجیان مسلح هستند که فلسطین از بحر تا نهر را محقق خواهند ساخت.

وی ابراز امیدواری کرد هیچ گاه محتاج راه اندازی دانشگاه ها در ایران که در آن فقط به انگلیسی تدریس شود نباشیم بلکه همه کشورها باید تلاش کنند هر کدام حداقل یک دانشگاه در کشور خود راه اندازی کنند که در آن به زبان فارسی تدریس شود.

رحماندوست با بیان اینکه ایران بزرگترین مصرف کننده چادر مشکی در دنیاست، تصریح کرد: کارخانه تولید چادر مشکی مناسب و با کیفیت بالا در کشور نداریم و چشمانمان به واردات خارجی است.

وی با اشاره به وضعیت تئاتر کشور یادآور شد: بخش سالم تئاتر را متأثر ساخته و متأسفانه بعضا شاهد اجرای تئاترهایی هستیم که با کلمه «وقیح» توصیف می شود و لازم است ارشاد تئاتر را در یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet