هدر موبایل
1387/12/19 11:27:00
سرویس صحن

مصباحی مقدم نسبت به طولانی شدن مباحث بر روی یک بند لایحه بودجه تذکر داد

"غلامرضا مصباحی مقدم" طی تذکر آیین‌نامه‌ای نسبت به طولانی شدن مباحث در بررسی جز الف بند ۱۲ انتقاد کرد و خواستار حفظ شان مجلس و عدم اتلاف وقت در این زمینه شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رئیس کمیسیون اقتصادی با استناد به بند 11 ماده 23 آیین نامه داخلی مجلس، گفت: بر اساس جزء الف بند 12 لایحه بودجه وزارت آموزش و پرورش موظف است سالیانه چهار درصد از فعالیت‌ها و خدمات خود را اعم از آموزشی و غیر آموزشی که قابلیت تمام شده را دارند احصاء و در جهت افزایش بهره وری، کارآیی و کیفیت خدمات و کاهش تصدی به کارکنان و مدیران ذی ربط و متقاضیان بخش تعاونی و خصوصی، نهادها و موسسات غیر دولتی به شیوه واگذاری مدیریت واحدهای دولتی موضوع بند 4 ماده 13 قانون مدیریت خدمات کشوری واگذار نماید.

رئیس کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: نزدیک به یک ساعت است که بر روی این یک بند از لایحه بودجه بحث می کنیم و علت آن هم این است که شما عنایت نکردید به این تذکر که حذف کلمه آموزش با محتوای بند مغایرت دارد.

مصباحی مقدم در ادامه افزود: اینگونه بحث‌ها وقت مجلس را می‌گیرد.

وی اظهار داشت: یا شما حذف کلمه آموزش را بپذیرید و یا به کمیسیون ارجاع دهید تا کار کارشناسی بیشتری روی آن صورت پذیرد چرا که در غیر این صورت این بحث ادامه خواهد داشت.

رئیس مجلس نیز در پاسخ به این تذکر گفت: معتقدم که مجلس تا به حال مسیر خوبی را طی کرده است و اگر نمایندگان به حذف یا عدم حذف کلمه «موظف» هم رای دهند مسیر روشن‌تری برای آموزش و پرورش مشخص خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet