هدر موبایل
1393/08/11 09:08:11
سرویس فرهنگی
کوچکی نژاد خبر داد:

لزوم ثبت میراث معنوی ایران علاوه بر میراث فرهنگی در یونسکو

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس گفت: ثبت میراث معنوی در یونسکو ظرفیتی برای بهره برداری های کشور در زمینه میراث فرهنگی به شیوه ای نوین ایجاد خواهد کرد.
لزوم ثبت میراث معنوی ایران علاوه بر میراث فرهنگی در یونسکو رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس گفت: ثبت میراث معنوی در یونسکو ظرفیتی برای بهره برداری های کشور در زمینه میراث فرهنگی به شیوه ای نوین ایجاد خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/55316.jpg لزوم,ثبت,میراث,معنوی,ایران,علاوه,بر,میراث,فرهنگی,در,یونسکو Icana

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسات فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس گفت: تا کنون جلسات متعددی با بخش خصوصی داشته و برنامه ریزی هایی در این زمینه کرده ایم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: هفته گذشته نیز طی جلسه ای که با معاون پارلمانی سازمان میراث فرهنگی داشتیم بر ضرورت انجام کارهای اساسی در حوزه میراث فرهنگی تأکید کردیم.

وی در ادامه با ابراز تأسف از اینکه اقبالی از سوی سازمان میراث فرهنگی دیده نمی شود، گفت: متأسفانه سیاسی کاری ها آسیب جدی به بدنه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری وارد کرده و این سازمان را به حاشیه فرستاده است.

کوچکی نژاد ادامه داد: از آنجایی که جای فعالیت های اصلی با فرعی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری عوض شده است، نمی توانیم شاهد اثر مطلوبی در نتیجه عملکردهای این سازمان باشیم.

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی در پایان به جلسه ای که پس از هفته سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه برگزار خواهد شد، اشاره و خاطرنشان کرد: حدود دو هفته قبل که در یونسکو بودیم که طی یکی از جلسات آنها میراث معنوی نیز در کنار میراث فرهنگی به ثبت رسید لذا این موضوع می تواند قدم بسیار مثبتی در جهت ایجاد ظرفیت ها برای بهره برداری در کشور و شناساندن میراث معنوی موجود در ایران به جهانیان باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet