انتخابات ریاست جمهوری
1393/08/20 12:46:01
سرویس اجتماعی
اسماعیلی در نطق میان دستور:

علاج بیکاری در کشور عمل به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید است

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس نهم‌، با بیان اینکه علاج بیکاری در کشور عمل به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید است، گفت:‌ متاسفانه نرخ بیکاری در شهرهای استان زنجان از میانگین کشوری بالاتر بوده در حالی که زیرساخت های توسعه در استان فراهم شده است.
علاج بیکاری در کشور عمل به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید است نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس نهم‌، با بیان اینکه علاج بیکاری در کشور عمل به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید است، گفت:‌ متاسفانه نرخ بیکاری در شهرهای استان زنجان از میانگین کشوری بالاتر بوده در حالی که زیرساخت های توسعه در استان فراهم شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43045.jpg علاج,بیکاری,در,کشور,عمل,به,اقتصاد,مقاومتی,و,حمایت,از,تولید,است Icana

محمد اسماعیلی در نشست علنی امروز سه شنبه 20 آبان در نطق میان دستور خود افزود: مردم استان زنجان با حضور گسترده خود در مراسم ها و دسته های عزاداری عشق و ارادت خود را به آقا ابا عبدالله الحسین و یاران باوفایش به نمایش گذاشتند و با این حضور مثال زدنی خود عظمت ملت ایران را به رخ جهانیان کشیدند؛ مردم ایران اسلامی در روز هشتم و یازده محرم شاهد حضور صدها هزار نفری مردم زنجان در دسته های عزاداری حسینه اعظم و زینبیه اعظم در خیابان های زنجان بودند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضور مردم زنجان در مراسم عزاداری نشان وحدت و یکپارچگی مردم استان زنجان در دفاع از اسلام و نظام جمهوری اسلامی بود که امروز به الگویی در سراسر کشور تبدیل شده است.

وی یادآور شد: لازم میدانم به عنوان خدمتگزار مردم در مجلس شورای اسلامی از عموم ملت ایران اسلامی به ویژه مردم ولایت مدار شهرستان های زنجام و طارم به خاطر حضور گسترده در مراسم ها و دسته های عزاداری تشکر و قدردانی کنم همچنین از حضور ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی در دسته عزاداری حسینه اعظم و از حضور نائب رییس مجلس شورای اسلامی حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا ابوترابی در مراسم عزاداری استان زنجان تقدیر و تشکر می کنم.

اسماعیلی با بیان اینکه این روزها شاهد اعتلاف به اصلاح ضد تروریسم توسط آمریکا و هم پیمانان آنها در منطقه هستیم افزود: کسانی که خود به وجود آوردنده همه گروه های تروریسی و تکفیری در منطقه هستند چطور می توانند ادعای مبارزه با تروریسم را داشته باشند؛ مگر آمریکا و انگلیس و حامیان منطقه ای آنها نبود که در طول چند سال گذشته امکانات و تجهیزات نظامی و نیازهای مالی تروریست ها را تامین کردند، مگر آمریکا و حامیان اروپایی و منطقه ای آنها نبودند که کشور مسلمان سوریه را به خرابه ای تبدیل کردند و ده ها هزار نفر از مردم بی گناه این کشور را به خاک و خون کشیدند.

وی تصریح کرد: مگر رژیم صهیونیستی به حمایت آمریکا و انگلیس نبود که مردم بی دفاع غزه را بیش از 50 روز زیر شدیدترین بمباران ها و گلوله باران ها هزاران نفر از مردم بی پناه غزه را که اکثر این شهدا کودکان مظلوم بودند به خاک و خون کشید و امروز هم رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا و انگلیس در مسجد الاقصی قبله اول مسلمین به جنایات خود ادامه میدهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: مگر همین آمریکا و انگلیس و هم پیمانان منطقه ای آنها نبودند که با حمایت از یک گروه تروریستی و تکفیری به نام داعش مردم مسلمان سنی و شیعی عراق را به خاک و خون کشیدند و هزاران نفر را به صورت وحشیانه سر بریدند؛ امروز ملت های منطقه به خوبی میدانند که هدف اصلی آمریکا و انگلیس در منطقه تقویت رژیم صهیونیستی و تامین امنیت ملی این رژیم نامشروع است و ایجاد گروه های تروریستی و تکفیری و حمایت تمام قد از آنها صرفا به خاطر اختلاف افکنی در جهان اسلام و درگیر کردن ملت های مسلمان با یکدگیر است تا از این طریق بتوانند حاشیه امنی برای رژیم اشغالگر قدس ایجاد نمایند.

اسماعیلی افزود: در حال حاضر درخواست جدی ملت مسلمان منطقه این است که آمریکا و انگلیس سایه نامبارکشان را از سر مردم منطقه کوتاه کرده زیرا در این صورت مردم قادرند امنیت خود را تامین و ریشه تروریسم را بخشکانند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس نهم ضمن تقدیر از رئیس جمهور و هیئت همراه برای سفر به استان زنجان گفت: از محضر ایشان درخواست دارم تا دستور دهند وزا و دیگر مسئولان در مورد مصوبات سفر اقدام عاجل به عمل آورند.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به روحانی افزود: مردم منتظرند تا در آینده ای نزدیک شاهد پیشرفت شرکت پتروشیمی زنجان که بیش از 96 هزار نفر در آن سهام دارند تعیین و تکلیف شود؛ مردم منتظرند تا پروژه های دو خطه کردن راه آهن تهران –زنجان و پالایشگاه زنجان و همچنین پیشرفت قابل قبول سد مشمپا و پاوه رود و منطقه ویژه اقتصادی را شاهد باشند.

وی گفت: جناب آقای رئیس جمهور آغوش نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه برای توابین باز بوده و هست ولی متاسفانه فتنه گران به ویژه سران فتنه در سال 88 باعث شدند به قرآن، مساجد، حسینه ها، عاشورا، امام حسین (ع)، حضرت امام (ره) و همه مقدسات این مردم اهانت شود آیا توبه کرده اند؟ در کجا این توبه صورت گرفت که ملت از آن بی خبر است مگر فتنه گران و سران فتنه نبودند که نظام را تا لبه پرتگاه پیش بردند و خیانتی را مرتکب شدند که در تاریخ 35 ساله انقلاب بی سابقه است و این ها امروز به جای توبه از ملت و نظام طلبکارند و باید بدانند تا زمانی که توبه واقعی صورت نگیرد در هیچ مسئولیتی نمی‌توان آنها را بکارگیری کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس نهم با انتقاد از وضعیت بیکاری در استان زنجان گفت: این معضل کمر جوانان و خانواده ها را خم کرده است و باید چاره ای اندیشید و همین موضوع و مشکل اقتصادی باعث بالا رفتن سن ازدواج و افزایش طلاق در جامعه گردیده است؛ متاسفانه نرخ بیکاری در شهرهای استان زنجان از میانگین کشوری بالاتر بوده در حالی که زیرساخت های توسعه در استان فراهم شده است.

اسماعیلی یادآور شد: اکنون تعدادی زیادی از واحدهای تولیدی استان به علت بی توجهی و عدم حمایت جدی از تولیدکنندگان اعم از صنعت و کشاورزی تعطیل یا نیمه تعطیل شده و امروز نیز که دولت اعلام کرده از رکورد خارج شده ایم در عمل اتفاق خاصی نیفتاده و از تولید حمایت نشده است.

وی گفت: درخواست جدی مردم و نمایندگان استان این است که دولت به صورت ضربتی تسهیلات مورد نیاز واحدهای تولیدی که با ظرفیت پایین مشغول به کارند را با سود پایین تامین کنند که با این اقدام هم بیکاری رفع میشود و هم تاکیدات مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی اجرایی خواهد شد در اصل باید گفت علاج بیکاری در کشور عمل به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید است.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: نسبت به روکش آسفالت آزادراه زنجان- قزوین تشکر می کنم.

وی در تذکری به وزیر نیرو نسبت به عدم پیشرفت پروژه سد مشمپا و پاوه انتقاد کرد و گفت: قرار بود بخش قابل توجهی از آب شرب و صنعت و کشاورزی زنجان و طارم را تامین کند که باید یا در قالب فاینانس یا در بودجه 94 اعتبار مورد نیاز پیش بینی شود.

اسماعیلی خطاب به زویر راه وشهرسازی، تاکید کرد:‌جاده بناب به گیلوان که از تعهدات دولت در سفر مقام معظم رهبری به استان زنجان در سال 83 بوده متاسفانه بخش اصلی این پروژه هنوز ناتمام مانده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس نهم در تذکری به وزرای صنعت و نیرو تاکید کرد: در مورد واردات ترانس‌های بی‌کیفیت به کشور با وجود تولید ترانس‌های با کفیت بالا در شرکت ایران ترانسفور، که این برخلاف حمایت ازتولید داخلی است که لازم است سریع جلوی آن واردات آن گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ در تذکر به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در مورد به‌سازی و روکش آسفالت جاده جورزق به دستجره در شهرستان طارم علی رغم پیگیری‌ها و تذکرات مکرر متاسفانه اقدامی صورت نگرفته و مردم منطقه برای تردد با مشکل مواجه می‌شود.

اسماعیلی در تذکر به وزیر کشور،‌ تصریح کرد: درباره ارتقا دهستان گیلوان به بخشی از شهرستان طارم که سیر مراحل قانونی و اداری آن در دولت قبلی صورت گرفته و مردم منطقه انتظار دارند که دولت به آن رسیدگی کند.

وی افزود:‌ آقای چیت‌چیان وزیر نیرو همانطور که می‌دانید شهرستان طارم کانون تولید زیتون در کشور بوده و 45 درصد کل زیتون کشور در این شهرستان تولید می‌شود و متاسفانه به علت بیتوجهی دولت آب‌های فصلی این شهرستان از منطقه خارج و در زمان نیاز به ویژه فصل تابستان کشاورزان این شهرستان از بی‌آبی رنج می‌برند و باید وزارت نیرو حق‌آبه کشاورزان این شهرستان را از رودخانه قزلاوزن افزایش دهد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس نهم ، در تذکر به وزیر راه و شهرسازی، ادامه داد:‌ راه طارم به خلخال که چند سالی است شروع شده پیشرفت چندانی نداشته است لذا باید به آن رسیدگی شود.

عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس، تاکید کرد: از تلاش و زحمات رسانه ملی که در طول دهه‌ محرم توانستند به خوبی شکوه وعظمت عزاداری‌های ملت بزرگ ایران اسلامی را در سراسر کشور در معرض دید قرار دهد تقدیر و تشکر می‌کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet