انتخابات ریاست جمهوری
1386/07/02 14:40:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

شافعی: سپاه پاسداران شجره طیبه‌ای است که از انقلاب اسلامی تولد یافت

نماینده مردم مرند و جلفا گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شجره طیبه‌ای است که از مردم و با مردم و برای مردم از انقلاب اسلامی تولد یافت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کریم شافعی، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی گفت:‌ هفته دفاع مقدس، یادآور آغاز جنگ احزاب قرن بیستم است. این هفته یادآور صف‌آرایی شیاطین، کفار و منافقین در مقابل توحید و اسلام و حریت و آزادی و آزادی بشریت است. جنگی که شیاطین غرب و شرق و در رأس آنها آمریکا و انگلیس پشت سر مرتجع‌ترین حکومت منطقه صدام حسین کافر صف‌آرایی کردند.

و در سوی دیگر مردمی که پناهی جز خدا و اسلحه‌ای جز ایمان و شهادت نداشتند، با اراده‌ای پولادین و با عشق به شهادت و دیدار رخ دلدار، 8‌ سال از مال و جان و ناموس و کشور خود دفاع و دشمن را به خاک مذلت نشاندند.

نماینده مردم مرند و جلفا ادامه داد: اینجانب خاطره فداکاریها و جانفشانیهای رزمندگان اسلام و حمایتهای بی‌دریغ آحاد ملت ایران از جبهه‌های حق علیه باطل را گرامی می‌دارم و در پاسخ به یاوه‌گویی اخیر مقامات آمریکایی یادآور می‌شوم که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شجره طیبه‌ای است که از مردم و با مردم و برای مردم از انقلاب اسلامی تولد یافت. در فضای ایمان و عشق و خون و شهادت رشد کرد، بالغ شد، بسیج مقاومت را سازماندهی کرد، جبهه‌ها را معنویت بخشید، از بذل جان پاسداران مضایقه نکرد، شب و روز نشناخت، با رزم بی‌امان خود لرزه بر اندام دشمن خونخوار انداخت. دشمن را زمینگیر و منکوب کرد و با تبعیت از فرماندهی کل قوا و با همدستی ارتش دلاور و بسیجیان جان‌برکف، کشور عزیزمان ایران را از چنگ دشمن خونخوار نجات داد.

درود به رزمندگان اسلام، درود بر جهادگران جهادسازندگی، درود بر ارتش و ارتشیان، درود بر بسیج و بسیجیان و درود بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

شافعی اظهار داشت: به دولت محترم بعنوان نکته دوم یادآور می‌شوم که عدم اختصاص سهمیه بنزین برای کشاورزان، جامعه کشاورزی کشورمان را با مشکلات تولید و عرضه محصولات مواجه ساخته است و از سوی دیگر با افزایش هزینه حمل و نقل، افزایش نرخ محصولات را نیز موجب شده است. گرچه امروز قدری برای کمک به این قشر زحمتکش دیر شده است، ولی باز هم تا فرصت باقیست لازم است دولت با اختصاص سهمیه مناسب بنزین برای تولیدکنندگان کشاورز و کشاورزان در رفع این مشکل بکوشد.

نماینده مرند گفت: با توجه به اینکه در آستانه معرفی وزرای جدید صنایع و معادن و نفت به مجلس شورای اسلامی هستیم، از رئیس‌جمهور محترم درخواست می‌کنم روش آزمایش و خطا را تکرار نکنند و از همین ابتدای امر همکاران خود در این دو بخش را از میان مجرب‌ترین و محترم‌ترین و متخصص‌ترین و متعهدترین افراد بگونه‌ای انتخاب و معرفی نمایند که اولاً با اقبال نمایندگان محترم مواجه شوند و ثانیاً خودشان ناچار نشوند بعد از مدت کوتاهی درصدد عزل و برکناری ایشان برآیند که این روش نه تنها نقطه قوت دولت نیست، بلکه از نقاط ضعف دولت ایشان محسوب می‌شود.

کریم شافعی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از وزیر راه و ترابری، از وی خواست نسبت به فعال‌سازی طرح چهاربانده کردن جاده مرند ـ اواقلی، تعریض جاده یامچی و پیش‌بینی اعتبار برای تعریض جاده مرند ـ جلفا اقدام مساعد لازم را معمول دارد.

شافعی همچنین پیش‌بینی اعتبار مناسب برای طرح پمپاژ آب ارس در آذربایجان‌شرقی را از وزیر نیرو، معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور خواستار شد.

وی در پایان از وزیر مسکن و شهرسازی و مهندس برزگری معاون وی بخاطر شروع و ادامه احداث بیمارستان یکصد تختخوابی مرند، از دولت بخاطر انتخاب اعضای جدید هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد ارس تقدیر و تشکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet