خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/08/20 12:55:36
سرویس صحن
نماینده مردم شیراز:

رویه دولت گذشته در بی اعتنایی به مصوبات مجلس تکرار نشود

قادری ضمن انتقاد از رویکرد دولت در برخی امور استان فارس خواهان توجه ویژه به مسائل این استان شد
رویه دولت گذشته در بی اعتنایی به مصوبات مجلس تکرار نشود قادری ضمن انتقاد از رویکرد دولت در برخی امور استان فارس خواهان توجه ویژه به مسائل این استان شد https://cdn.icana.ir/d/019/43084.jpg رویه,دولت,گذشته,در,بی,اعتنایی,به,مصوبات,مجلس,تکرار,نشود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جعفر قادری در نطق میان دستور جلسه امروز 20 آبانماه ضمن تبریک موفقیت نیروهای انقلابی در یمن، عراق، سوریه و لبنان گفت: این روزها منطقه شاهد برخوردهای منافقانه آمریکا و همراهانش است. از یک طرف گروهک تروریستی داعش توسط سرویس های امنیتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی با حمایت های مالی کشورهای منطقه شکل می گیرد، از طرف دیگر همین کشورها برای نابودی این گروهک ائتلاف تشکیل می دهند

وی در ادامه افزود: به آمریکا و همراهانش در منطقه توصیه می کنیم بیش از این به خود زحمت ندهند و منطقه را به حال خود رها کنند. در طول سال های گذشته عدم صداقت آمریکا برای همه روشن شده است و هیچ ملتی فریب این عوام فریبی را نخواهند خورد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ضمن خدا قوت و خسته نباشید به تیم مذاکره کننده هسته ای تصریح کرد: به دولت توصیه می کنم که در حراست از خطوط قرمز تلاش کرده و به جای اینکه تمام وقت خود را صرف مذاکرات کنند به حل مسائل و مشکلات اقتصادی کشور بپردازد. در گروه 1+5 بیشتر کشورها از خود اراده ای ندارند و آنهایی هم که اراده دارند بنایی بر حل اختلافات با ایران ندارند و یک طرفه نگاه های خصمانه خود را به ایران دنبال می کنند.

این نماینده مجلس ضمن تبریک به دکتر سرافراز برای دریافت حکم ریاست بر سازمان صدا و سیما از مقام معظم رهبری به ضرغامی خدا قوت و خسته نباشید گفت.

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از برخورد تبعیض آمیز دولت و وزارت نیرو نسبت به احیای برخی دریاچه ها و بی اعتنایی به احیای دریاچه های استان فارس شدیدا گلایه مندیم. اگر عمق آب برخی دریاچه های کشور کم شده است، دریاچه های استان فارس از جمله بختگان، پریشان خشک شده است. چطور میتوان از پرداخت خسارت عدم کشت در برخی استان ها حمایت ولی مردم و کشاورزان پایین دست رودخانه های فارس را از این حق محروم کرد. اگر نمایندگان مردم فارس از خود نجابت به خرج میدهند، دولت این نجابت را حمل بر بی توجهی آنها نکند.

قادری خاطر نشان کرد: از وزارت نفت به دلیل تاخیر شروع عملیات بارگیری پالایشگاه پارسیان گلایه مندیم و انتظار داریم در اسرع وقت مشکلات این پروژه حل شود. بیش از یک ماه است که از سازمان حفاظت محیط زیست برای توسعه پالایشگاه شیراز استعلام شده است اما از تاخیر در پاسخ به این استعلام گله مندیم. در شرایطی که اشتغال و فرآورده های نفتی تولید داخل به شدت نیاز داریم، تعلل و تاخیر در پاسخ به استعلام واحدهای صنعتی پذیرفتنی نیست. اگر این تاخیرها در سایر دستگاه ها نیز تکرار شود سطحی بودن واحدهای تولیدی مورد سوال خواهد شد.

وی ادامه داد: از وزارت نفت انتظار داریم که مقدمات شروع سرمایه گذاری در مخزن احمدی به عنوان بزرگترین مخزن ذخیره گاز دنیا فراهم و نسبت به واگذاری پروژه به سرمایه گذار بخش غیر دولتی اقدام شود.

وی افزود: از وزارت خانه های صنعت، معدن و تجارت و وزارت دفاع میخواهیم که در اسرع وقت سهم 15 درصدی فاینانس پروژه آلومینیوم جنوب فارس را واریز تا عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود. زمانی که کشور نیاز شدیدی به فلز آلومینیوم دارد تاخیر در پروژه هایی نظیر آلومینیوم جنوب فارس پذیرفتنی نیست و نیاز است موانع اجرای این پروژه در اسرع وقت حل شود. به نظر می رسد، بیش از آن که توسط غربی ها تحریم شده باشیم توسط دستگاه های داخلی تحریم هستیم.

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: تعلل و کوتاهی وزارت کشور در اجرای تقسیمات کشوری مصوب و نیز اقدامات انجام شده در شیراز جای گلایه دارد. اگر دولت برای اصلاح قانون تقسیمات کشوری لایحه ای در دستور کار دارد چرا این لایحه را به مجلس ارائه نمی کند و چرا تا زمان اصلاح، قانون فعلی را اجرا نمی کند. اگر این رویه وزارت کشور به دیگر وزارت خانه ها سرایت کند، بیشتر قوانین موجود متوقف خواهد شد.

وی گفت: از عملکرد وزارت نیرو به دلیل عدم حمایت از خط دوم آب رسانی به شیراز و تعلل در فاینانس خط انتقال آب های زیرزمینی و طرح خط دوم فاضلاب شیراز گلایه مندیم.

قادری خاطر نشان کرد: از دولت انتظار داریم که مصوبه مجلس در مورد حذف دهک های بالای جامعه را از شمول دریافت کنندگان یارانه بگیران را اجرا کرده و رویه دولت گذشته در بی اعتنایی به مصوبات مجلس را تکرار نکند. بهانه هایی نظیر عدم دسترسی به اطلاعات یا اجازه نداشتن برای ورود به حساب های مردم برای مجلس قابل پذیرش نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: از معاونت برنامه ریزی و نظارت ریاست جمهوری انتظار داریم که فاصله و شکاف بین استان ها را کاهش دهد. از وزارت راه و شهرسازی در لغو مصوبه طرح بازسازی برخی مناطق شیراز همچون منطقه اطراف شاه چراغ گلایه مندیم و انتظار داریم این پروژه ها مجددا اجرایی شود./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet