هدر اصلی
1393/08/20 16:32:47
سرویس اجتماعی
نمایندگان مجلس درباره گزینه جدید وزارت علوم مطرح کردند؛

حسینیان:مدارک اقدامات احمدی آشتیانی در فتنه 78 موجود است/ مطهری: گرایش سیاسی نمایندگان مبنای قضاوت نباشد

چهارمین وزیر پیشنهادی علوم در حالی امروز از سوی دولت یازدهم به مجلس معرفی شد که هنوز نمایندگان نظر مشخصی درباره رای اعتماد یا عدم رای اعتماد به وی ندارند، در این زمینه اکثریت نمایندگان بر این باورندکه باید برای اعلام نظر نهایی منتظر استماع برنامه های احمدی‌دانش آشتیانی ماند.
حسینیان:مدارک اقدامات احمدی آشتیانی در فتنه 78 موجود است/ مطهری: گرایش سیاسی نمایندگان مبنای قضاوت نباشد چهارمین وزیر پیشنهادی علوم در حالی امروز از سوی دولت یازدهم به مجلس معرفی شد که هنوز نمایندگان نظر مشخصی درباره رای اعتماد یا عدم رای اعتماد به وی ندارند، در این زمینه اکثریت نمایندگان بر این باورندکه باید برای اعلام نظر نهایی منتظر استماع برنامه های احمدی‌دانش آشتیانی ماند. https://cdn.icana.ir/d/019/84525.jpg حسینیان:مدارک,اقدامات,احمدی,آشتیانی,در,فتنه,78,موجود,است/,مطهری:,گرایش,سیاسی,نمایندگان,مبنای,قضاوت,نباشد Icana

خانه ملت؛ در پی معرفی چهارمین وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات وفناوری به مجلس نظرات متعددی درباره رای اعتماد یا عدم رای اعتماد به فخرالدین احمدی دانش آشتیانی بین نمایندگان وجود دارد.

در شرایطی که عده‌ای کارنامه وی را به دلیل فعالیت‌های سیاسی در سال 78 چندان قابل قبول ندانسته و بر این باورند که چهارمین گزینه دولت هم موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نخواهد شد اما عده‌ای دیگر از نمایندگان بر این عقیده‌اند که گرایشات سیاسی نمایندگان نباید ملاک عمل آنها در دادن رای اعتماد به وزیر پیشنهادی باشد بلکه نمایندگان باید صلاحیت علمی و مدیریتی وزیر پیشنهادی را مدنظر قرار دهند.

 

مطهری: نمایندگان صلاحیت علمی و مدیریتی وزیر پیشنهادی را مدنظر قرار دهند/ گرایش سیاسی نمایندگان مبنای قضاوت نباشد

علی مطهری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس  در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه برخی نمایندگان گرایش سیاسی خود را در قضاوت برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی علوم دخالت می‌دهند، گفت: نمایندگان صلاحیت علمی و مدیریتی وزیر پیشنهادی را مدنظر قرار دهند.

وی درباره معرفی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، افزود: هم‌اکنون نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی درباره رای اعتماد یا عدم رای اعتماد به احمدی دانش آشتیانی از مجلس داشت زیرا اکثر نمایندگان از وی شناخت دقیقی ندارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مجلس باید دست از بهانه‌گیری و حساسیت‌های بیش از حد درباره حوادث سال 78 و 88 بردارد، ادامه داد: بسیاری از اتهاماتی که به رضا فرجی دانا و محمود نیلی احمدآبادی زدند وارد نبود.

وی ادامه داد: مجلس باید قبول کند که گفتمان دیگری در انتخابات سال 92 رای آورده و باید به رای مردم احترام بگذارند.

مطهری تاکید کرد: ‌در استیضاح و رای‌اعتماد اخیر مشخص شد که متاسفانه برخی نمایندگان به جای بررسی منصفانه کارنامه وزرای پیشنهادی بهانه گیری کرده و گرایش سیاسی خود را در قضاوت دخالت می‌دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: مجلس باید تجدیدنظری در نوع نگاهش به تعامل با دولت داشته باشد.

وی با حساس خواندن وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری گفت: این همه اظهارنگرانی از وضعیت امنیتی دانشگاه‌ها کار درستی نیست و این می‌تواند موجب ایجاد ناامنی در دانشگاه‌ها شود.

مطهری افزود: در یک سال ونیم گذشته از عمر دولت یازدهم فضای دانشگاه ها بسیار خوب بوده و نشاط علمی و سیاسی بر دانشگاه‌ها حاکم بوده است، ضمن اینکه فضای آزادی بیان بازتر شده و هیچ آسیبی نظام را تهدید نمی کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر این اساس معتقدم نمایندگان باید بیشتر به صلاحیت علمی و مدیریتی وزیر پیشنهادی توجه داشته باشند تا انشالله آنچه صلاح کشور است اتفاق بیفتد.

 

حسینیان: اسناد و مدارک اقدامات احمدی‌دانش آشتیانی در فتنه 78 موجود است

روح‌الله حسینیان عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه رویکرد مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی علوم مثبت نیست، گفت:‌ سوابق سیاسی احمدی‌دانش آشتیانی در سال 78 بیشترین علل مخالفت نمایندگان را در بردارد.

وی با اشاره به معرفی فخر‌الدین احمدی‌دانش آشتیانی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس، گفت: به نظر می‌رسد که فضای فعلی مجلس و رویکرد نمایندگان نسبت به احمدی‌دانش آشتیانی مثبت نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی اسناد و مدارکی به دست نمایندگان مجلس از اقدامات و فعالیت‌های احمدی‌دانش آشتیانی رسیده است که این مدارک و مستندات کار این وزیر پیشنهادی را در اخذ رأی اعتماد مجلس سخت می‌کند.

وی افزود: بیشتر این اسناد و مدارک مربوطه به اقدامات احمدی‌دانش آشتیانی در فتنه 78 است، زیرا وی در آن زمان معاون معین وزیر علوم دولت خاتمی بوده است.

  

کوچکی‌نژاد: سابقه سیاسی احمدی آشتیانی کمتر از نیلی و توفیقی نیست

جبار کوچکی‌نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با خانه ملت٬ با یادآوری معرفی فخرالدین احمدی ‌دانش آشتیانی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت علوم٬ تحقیقات وفناوری٬ گفت: وابستگی وزیر پیشنهادی به حلقه‌هایی که منجر به عدم رای اعتماد مجلس به نیلی و توفیقی شد در گزینه پیشنهادی جدید وزارت علوم نیز دیده می‌شود.

وی با یادآوری معرفی فخرالدین احمدی ‌دانش آشتیانی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت علوم٬ تحقیقات و فناوری٬ گفت: نظر مجلس در خصوص گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی بر وزارت علوم مثبت نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه قبل از اعلام وصول نامه رئیس جمهور در صحن علنی مجلس نمایندگان خواهان تاخیر در قرائت آن برای تعامل با رئیس جمهور بودند٬ افزود: رئیس جمهور باید نظر نمایندگان را در گزینش فرد منتخب برای این وزارت‌خانه مدنظر داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه گزینه پیشنهادی وزارت علوم رزومه علمی و اجرایی خوبی دارد٬ تصریح کرد: متاسفانه فرد منتخب دولت برای تصدی وزارت علوم در حوزه مباحث سیاسی کم از توفیقی٬ نیلی و فرجی دانا ندارد.

وی ادامه داد: وابستگی به حلقه‌هایی که منجر به عدم رای اعتماد مجلس به نیلی و توفیقی شد در گزینه پیشنهادی جدید وزارت علوم نیز دیده می‌شود.

عضو هیات رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: در صورتی که گزینه پیشنهادی نتواند به خوبی ابهامات نمایندگان را برطرف کند به طور حتم امیدی به توفیق وی نخواهد بود.

 

نعمتی: درباره وزیر پیشنهادی علوم نباید عجولانه تصمیم گرفت/ منتظر استماع برنامه‌ها هستیم

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس در گفت و گو با خانه ملت نیز با تاکید بر اینکه باید برنامه‌های وزیر پیشهادی علوم، تحقیقات و فناوری را مورد بررسی قرار داده و بعد درباره وی اظهارنظر کنیم، گفت: نباید اجازه داد فضای تعامل دولت و مجلس تضعیف شود.

وی با یادآوری معرفی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: باید قبل از اظهارنظر در خصوص صلاحیت وی برنامه ها و اظهاراتش را بشنویم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ موضوعی نمی تواند خللی به تعامل دولت و مجلس وارد کند، افزود: درباره گزینه جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز نباید عجولانه تصمیم گرفت.

وی ادامه داد: تصمیم گیری در خصوص صلاحیت داشتن وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری منوط به استماع برنامه های وی و همچنین توضیحات رئیس جمهور است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تا هفته آینده یعنی زمان رای‌گیری در خصوص گزینه پیشنهادی وزارت علوم باید برنامه‌های وزیر مورد بررسی قرار بگیرد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet