ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1393/08/21 12:02:08
سرویس صحن
کیائی نژاد در نطق میان دستور مطرح کرد:

فریاد بلند دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب علیه قانون امر به معروف و نهی از منکر

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس گفت: در بیان امام علی(ع) آمده است که همه کارهای خوب و جهاد در راه خدا در مقایسه با امر به معروف و نهی از منکر چیزی نیست مگر همچون آب دهانی که در دریایی ژرف انداخته شود.
فریاد بلند دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب علیه قانون امر به معروف و نهی از منکر نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس گفت: در بیان امام علی(ع) آمده است که همه کارهای خوب و جهاد در راه خدا در مقایسه با امر به معروف و نهی از منکر چیزی نیست مگر همچون آب دهانی که در دریایی ژرف انداخته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/84623.jpg فریاد,بلند,دشمنان,قسم,خورده,نظام,و,انقلاب,علیه,قانون,امر,به,معروف,و,نهی,از,منکر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مفید کیائی نژاد در نطق میان دستور خود در صحن علنی امروز (چهارشنبه، 21 آبان ماه) ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور شهیدان، اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش گفت: این ایام متعلق به بزرگ ترین آمر به معروف و ناهی از منکر، امام حسین(ع) است لذا با عنایت به این ایام و مطرح بودن قانون زیبای امر به معروف و نهی از منکر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بر آن شدم در این فرصت کوتاه مختصری پیرامون عظمت این دو فریضه فراموش شده مطالبی را با الهام گرفتن از آیات شریفه قرآن و گفتار معصومین(ع) به عرض شما برسانم.

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در قرآن مجید در آیه 110 سوره آل عمران عظمت این امت در پرتو امر به معروف و نهی از منکر دانسته شده و نمی گوید چون نماز می خوانید و روزه می گیرد و جهاد می کنید بهترین امت هستید بلکه می فرماید بهترین امت هستید چون امر به معروف و نهی از منکر دارید.

وی در ادامه به آیه 104 سوره آل عمران اشاره کرد و گفت: باید از میان شما جمعی دعوت به نیکی و امر به معروف و نهی از منکر نمایند همچنین در آیه 71 سوره مبارکه توبه از ویژگی های افراد مؤمن را امر به معروف و نهی از منکر می داند و درست در مقابل از ویژگی های منافقین را امر به منکر و نهی از معروف می داند.

در ادامه به فرمایش پیامبر اسلام(ص) اشاره و عنوان کرد: ایشان می فرماید نهی نکردن از منکر مساوی با دین نداشتن است و یا در بیان امام علی(ع) آمده است که همه کارهای خوب و جهاد در راه خدا در مقایسه با امر به معروف و نهی از منکر چیزی نیست مگر همچون آب دهانی که در دریایی ژرف انداخته شود.

وی افزود: همچنین در آن قسمتی که به بیان عکس العمل اعمال و واکنش کنش ها می رسد می فرماید یعنی مبادا امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنید که اگر چنین کردید اشرار جامعه شما زمام امورتان را به دست می گیرند و آن گاه هرچه دعا کنید مستجاب نخواهد شد و یا در بیان زیبای سالار شهیدان امام حسین(ع) که اصلا انگیزه قیام حیات بخش خود را در این قضیه می داند می فرماید که اصلا قیام و حرکت من برای اصلاح در امت جدم رسول خدا(ص) و امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

کیائی نژاد ادامه داد: در روایتی بسیار زیبا که عقوبت انسان های بی تفاوت را مطرح می کند افرادی که نسبت به گنهکاران خشم نمی گیرند و نهی از منکر نمی کنند می فرماید خداوند متعال به شعیب(ع) وحی کرد من از قوم تو 100 هزار نفر را عذاب می کنم که 40 هزار نفر از اشرار و گناهکاران و 60 هزار نفر از نیکانشان را که شعیب(ع) عرض کرد آن 40 هزار نفر از بدان هستند و سزاوار عذاب اما این 60 هزار نفر از نیکان چرا عذاب می شوند که خداوند وحی فرمود به خاطر اینکه آن نیکان با گنهکاران رفت و آمد سازش کارانه نمودند و خشم بر آنها ننموده و نهی از منکر نکردند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم افزود: جالب اینجاست که با گذشت 35 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی که چنین قانونی در مجلس مطرح می شود و مورد عنایت مقام معظم رهبری و علمای قم قرار می گیرد، فریاد دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب بلند شده و هرچه توان دارند علیه این قانون حیات بخش تلاش می کنند.

وی افزود: متأسفانه برخی از عناصر ناآگاه و کم ظرفیت و شاید هم مغرض در داخل با آنها هم صدا شده که به قول معروف من از بیگانگان هرگز ننالم که هر چه کرد با من آشنا کرد با این حال امیدواریم که با الهام گرفتن از آیات الهی و گفتار معصومین(ع) بتوانیم آنگونه که مورد رضایت اربابمان امام زمان(عج) انجام وظیفه کنیم.

کیائی نژاد در ادامه به بیان برخی تذکرات در خصوص حوزه انتخابیه خود پرداخت و تصریح کرد: از وزیر دفاع و پشتیبانی خواستاریم احیای کارخانه فخر ایران را در دستور کار قرار دهد.

نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس نهم در ادامه خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت  درخواست احیای شرکت سیمپلکس(فراورده های ساختمانی) را داشت و گفت: به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به آب شرب شهرهای هشتگرد قدیم و جدید و نظرآباد و فاضلاب این شهرها و آب شرب برخی روستاهای ساوجبلاغ و نظرآباد تذکر می دهم.

وی همچنین ادامه داد: اختصاص بخشی از آب سد طالقان به شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد و اختصاص بخشی از درآمد آب سد طالقان به شهرستان طالقان نیز ضروری است.

کیائی نژاد در ادامه به وزیر نفت در خصوص تسریع در گازرسانی به شهرستان طالقان و به وزیر کشور در خصوص ارتقای بخش چهارباغ به شهرستان با توجه به جمعیت بالغ بر 100 هزار نفر نیز تذکر داد.

وی در ادامه خطاب به وزیر راه و شهرسازی تسریع در راه اندازی جاده جدید هشتگرد به طالقان را یادآور شد و عنوان کرد: ضروری است به وضعیت جاده پرمخاطره سهیلیه در بخش چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ نیز رسیدگی شود.

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در پایان خطاب به روحانی خاطرنشان کرد: از ریاست جمهوری نیز رسیدگی به معضل اشتغال جوانان و رسیدگی به وضعیت نابسامان عفاف و حجاب در کشور را خواستاریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet