خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/08/21 12:05:03
سرویس صحن
موسوی‌نژاد در نطق میان دستور:

بسیاری از جوانان استان بوشهر به دلیل معضل بیکاری دچار افسردگی شده‌اند

نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وجود معضل بیکاری در کشور، گفت: امروز بیکاری در جامعه و در این استان آنقدر بیداد کند که بعضی از جوانان به مشکلات افسردگی و روانی مبتلا شده‌اند.
بسیاری از جوانان استان بوشهر به دلیل معضل بیکاری دچار افسردگی شده‌اند نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وجود معضل بیکاری در کشور، گفت: امروز بیکاری در جامعه و در این استان آنقدر بیداد کند که بعضی از جوانان به مشکلات افسردگی و روانی مبتلا شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/84630.jpg بسیاری,از,جوانان,استان,بوشهر,به,دلیل,معضل,بیکاری,دچار,افسردگی,شده‌اند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ سید مهدی موسوی‌نژاد در نشست علنی امروز چهارشنبه (21 آبان) در نطق میان دستور خود، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) افزود: آقای رئیس جمهور آنچه که تا به امروز باعث رشد تعالی و عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی شده است صلابت، استقامت و توانمندی جوانان انقلابی کشور بوده است؛ انقلاب اسلامی بر اساس این اراده عظیم مردمی به رهبری حضرت امام (ره) شکل گرفت و لذا شرط بقا و استقرار این جنبش عظیم توفنده مردمی اهتمام جدی مسئولان کشور به اوامر ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای (مدظله) است که فرمودند ایستادگی ومقاومت در مقابل استکبار و خدمت به مردم مستضعف رمز پیروزی و پیشرفت انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: توصیه می‌کنیم به جای بعضی از این بازی‌های سیاسی و رفتارهای حزبی به مقاومت در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و زورگویی‌های آمریکا و اسرائیل و غرب  توجه به جوانان نخبه و فهیم کشور کنید.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ خطاب به رئیس جمهور، تاکید کرد: آقای رئیس جمهور! آیا حاضرید فرزندان خود را به دانشگاهی بفرستید که به جای پرداختن به علم، اندیشه، پژوهش و ارتقای سطح علمی دانشجویان به رفتارهای ناشایست سیاسی و حزبی بپردازد و قابلیت‌های علمی و پیشرفت فرزندانتان را تبدیل به عملکرد ناروا و نادرست حزبی و زیاده‌خواهان نمایند؟

وی افزود: چرا و به چه دلیل برای وزارت علوم فکر اساسی نمی‌کنید؟ چرا خود را محدود به تصمیمات احزاب سیاسی فتنه‌گر کرده‌اید؟ آقای روحانی اگر فکر می‌کنید با فدا کردن جوانان و دانشجویان این مملکت در مقابل مطامع حزبی و سیاسی فتنه‌گران می‌توانید پشتوانه‌ای برای انتخابات آینده ایجاد کنید بسیار در اشتباهید و لذا اتکای خود را به خداوند کریم و حول محور ولایت فقیه به مردم مستضعف و محروم کنید.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه در بحث هسته‌ای اقتدار و عزت و خون 250 هزار شهید نظام را پایمال نکنید، گفت: مقتدرانه برای احقاق حق مردم تلاش کنید؛ مسئولان محترم و متولیان امور مردم! عدالت به کجا رفته است استان بوشهر ظرفیت های بزرگی مانند پارس جنوبی یعنی نفت و گاز ، دریا و شیلات، نیروگاه اتمی بوشهر و همچنین در حوزه کشاورزی به عنوان یکی از مناطق بسیار حاصلخیز و برای کشاورزی موقعیت‌های مناسبی دارد بعد از این همه ظرفیت‌ها آیا زیبنده نظام جمهوری اسلامی است که چنین استانی با مشکل جدی بیکاری جوانان روبرو باشد؟

وی تاکید کرد: آیا عدالت را که ولی امر مسلمین همیشه برای ما مسئولان فریاد زده است یعنی محروم کردن مردم از حقوق خود؟ در استانی که زیر پای مردم گاز و منابع نفتی است اما از گاز و نعمت گاز برخوردار نیستند آیا این عدالت است؟ آیا اعتباراتی که از کنار همین منابع زیرزمینی و زیرپای مردم در بخشی نقاط کشور سرازیر می‌شود نباید برای مردم استان بوشهر هزینه شود؟ آیا یک استان نفت‌خیز باید این‌گونه برای حداقل‌های زندگی مشکل داشته باشد؟ امروز باید بیکاری در جامعه و در این استان آنقدر بیداد کند که بعضی از جوانان به مشکلات افسردگی و روانی مبتلا شوند؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باشگاه سیاسی شده و دولت باید به آن توجه کند، گفت: هیات رئیسه نیز باید به قانون عمل کند و استیضاح وزیر آموزش و پرروش و سوال از وزرا و تحقیق و تفحص از سازمان‌ها و نهاد‌ها را اعلام وصول  کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet