خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/08/21 12:39:07
سرویس صحن
موسوی در نطق میان دستور:

اراده جدی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در قوای سه گانه وجود ندارد

نماینده مردم لامرد و مهر در نطق امروز خود در زمینه بی توجهی دولت و مجلس به اقتصاد مقاومتی انتقاد و تاکید کرد: از وزارت امورخارجه کشور درخواست دارم پاسخ گستاخی مقامات آمریکایی به جمهوری اسلامی ایران در راستای مذاکرات هسته ای را بدهد.
اراده جدی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در قوای سه گانه وجود ندارد نماینده مردم لامرد و مهر در نطق امروز خود در زمینه بی توجهی دولت و مجلس به اقتصاد مقاومتی انتقاد و تاکید کرد: از وزارت امورخارجه کشور درخواست دارم پاسخ گستاخی مقامات آمریکایی به جمهوری اسلامی ایران در راستای مذاکرات هسته ای را بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/84622.jpg اراده,جدی,برای,اجرای,اقتصاد,مقاومتی,در,قوای,سه,گانه,وجود,ندارد Icana

به گزارش خانه ملت سید موسی موسوی در نطق میان دستور خود در صحن علنی امروز (چهارشنبه، 21 آبان) به عملکرد مسئولان در زمینه اقتصاد مقاومتی، انتقاد کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت  از مشکلات اقتصادی است؛حضرت آقا الزامات امر را در  اراده جهادی دانستند و خطاب به مسئولان  فرمودند افرادی را مسئول اقتصاد مقاومتی  کنید که مومن و انقلابی باشند.

نماینده مردم لامرد در ادامه این مطلب افزود: بدون تعارف باید بگویم اراده جدی در سطح مسئولان  و مدیران قوای سه گانه در این زمینه وجود ندارد.

عضو کمیسیون انر‍ژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما خود به این باور که حضرت فرمودند که به مقصود  نرسیده ایم، باور داریم اما با گذشت 8 ماه  از تلاش‌ها دولت و مجلس، خروجی قابل ذکری که اثر آن در اقتصاد کشور دیده شود،  نمی‌یابیم و همچنان موانع موجود و پا برجاست.

وی اعتقاد دارد که بحث اقتصاد مقاومتی در در گفته‌ها و نوشته‌ها مسئولان کشوری کمتر شده است.

 این نماینده در ادامه نطق به روند مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه مذاکرات هسته ای با وجود اینکه جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود عمل کرده است اما روز به روز شاهد بهانه‌گیری، عربده کشی و گستاخی بیشتر مقامات بی خرد آمریکایی هستیم. مسئولان وزارت امور خارجه تا کی  می‌خواهند جواب این یاوه گویی ها را به صراحت تمام نداده و اجازه  تحقیر ملت بزرگ ایران را به دشمنان انقلاب ندهند.

موسوی همچنین به بی توجهی وزارتخانه‌ها به درخواست نمایندگان اشاره کرد و گفت بخش عمده وقت نمایندگان مجلس در خصوص پیگیری مطالبات حوزه انتخابیه در وزارتخانه‌ها می گذرد. ما شنیده بودیم در دوره های اول مجلس، با یک تلفن  سیاسی که در اطراف صحن تعبیه شده و  نمایندگان مستقیم با وزرا در ارتباط بودند و مشکلات مردم را پیگیر و حل می کردند.

 عضو کمیسیون انرژی ادامه داد: اما نمایندگان این دوره از مجلس ساعت ها، روزها و ماه ها در اتاق وزرا که هیچ در اتاق معاونت‌ها نیز می‌مانند. بنده در ظرف این دوسال، نحوه برخورد مسئولان با نمایندگان را بررسی و آنالیز و  جمع بندی کردم. در میان تلفن هایی که مسئولان دفاتربه ما می‌گویند" چشم، شماره بدهید پاسخ می گویم" باور کنید کمتر از 2 درصد آن به ما جواب ندادند.

وی خطاب به هیات رئیسه مجلس گفت: هیات رئیسه بیش از این شاهد افت جایگاه نمایندگان که هدفی جز  دفاع از خانه ملت و ملت هستند نباشیم.

نماینده مردم لامرد و مهر در ادامه به مشکلات حوزه انتخابیه اشاره کرد وافزود: طرح احداث بزرگترین کارخانه آلومینیوم کشور در لامرد، که پس از سالها فراز و فرود، به مرحله گشایش رسیده است اما برای گشایش ال سی دولت باید از   از وزارت صنعت معدن و تجارت بخواهد سهم خود را در این زمینه واریز کنند تا شاهد عملیاتی شدن این طرح باشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: همانطور که می دانید طرح پالایشگان پاریسان در شهر مهر با هدف تامین  خوارک پتروشیمی های 5 گانه در حال ساخت در 5 شهرستان استان فارس و گاز به عنوان خوراک مورد نیاز صنعت استان در دست احداث است. حتی نیروگاه  100 مگاواتی آماده بهره برداری در جهت تامین برق  پالایشگاه است اما  در چند سال گذشته و اخیرا با وقت  بیشتر به گوش می رسد که متصدیان امر  در صدد هستند محل احداث  اتان  در پالایشگاه پارسیان را  به استان دیگر منتقل کنند. از دولت و به  ویژه رئیس جمهور و وزیر نفت تقاضا می کنم اجازه ندهند چنین اتفاق نگران کننده رخ دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet