هدر اصلی
1393/08/25 11:27:27
سرویس صحن
کامران در نطق میان‌دستور مجلس:

برخی مسئولان و دستگاه‌ها به صورت کیلویی به سفر خارجی می روند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس٬ با انتقاد از کم‌رنگ شدن فرهنگ شهادت و رواج فرهنگ اشرافی‌گری در کشور٬ گفت: هنوز دستگاه‌ها تحت عناوین مختلف به صورت کیلویی به سفرهای خارجی رفته و حق ماموریت‌هایی با روزی ۵۴۰هزار تومان می‌گیرند.
برخی مسئولان و دستگاه‌ها به صورت کیلویی به سفر خارجی می روند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس٬ با انتقاد از کم‌رنگ شدن فرهنگ شهادت و رواج فرهنگ اشرافی‌گری در کشور٬ گفت: هنوز دستگاه‌ها تحت عناوین مختلف به صورت کیلویی به سفرهای خارجی رفته و حق ماموریت‌هایی با روزی ۵۴۰هزار تومان می‌گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/79721.jpg برخی,مسئولان,و,دستگاه‌ها,به,صورت,کیلویی,به,سفر,خارجی,می,روند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ کامران دستجردی در نشست علنی امروز یک‌شنبه (25 آبان) در نطق میان دستور خود، با یادآوری نقش مردم اصفهان در عملیات محرم، گفت: عملیات محرم را مردم اصفهان به سامان رساندند آن هم در شرایطی سخت که باران گرفت و رودخانه دویرج پر از آب شد و دو گردان در آب غرق شدند. وقتی این وضعیت خاص ایجاد شد این رزمندگان به اذن اسلام و به اذن دین خدا به آن سمت رودخانه رفتند که کار بسیار سختی بود؛ همین‌ها تپه 75 را فتح کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: اینها با قدرت کاری کردند که دشمن به حیرت وا داشته شد. اینها به خاطر قدرت ایمان و دین است؛ به همین دلیل امام در پیامشان فرمودند در کجای دنیا استان و شهری مثل اصفهان پیدا می‌کنید که در این عملیات از 1250 نفر، 750 شهیدشان اصفهانی بوده است. در اصفهان در یک ماه هزار شهید دادند و در این جریان به اندازه دو برابر در همان روز به جبهه اعزام کردند. این نشان می‌دهد که مردم روحیه دارند.

وی خطاب به برخی مسئولان، گفت: با این فرهنگ می‌شود کشور را اداره کرد، با این کشور می‌توان اقتصاد را سامان داد، با این فرهنگ می‌شود مساله هسته‌ای را حل کرد، با این فرهنگ می‌شود مدیریت کرد؛ فرهنگ بی‌نام و نشان، فرهنگ ایثار و شهادت نه فرهنگ بیمار.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه امروزه سیستم اداری مریض و ضد فرهنگ ایثار و شهادت است٬ گفت: ما در اقتصاد از شیلی گردو وارد می‌کنیم و کیلویی 35 هزار تومان می‌خریم اما همین گردو را در داخل کیلویی 15 هزار تومان می‌خریم. لوله از چین وارد می‌کنیم. ما باید فرهنگ ایثار و شهادت را رشد دهیم.

وی گفت: شش درصد جمعیت کشور در اصفهان هستند و این استان 10 درصد شهید و جانباز داده است. این را کجا سراغ دارید. این به دلیل این است که امام فرمود پشتیبان ولایت باشید تا کشور لطمه نخورد. امروز هم ایثارگران ما مشکل دارند ولی به خاطر دین خدا و دفاع از ولایت پشت سر رهبرشان هستند. همین فرهنگ بود که در غزه و عراق جواب داد و با داعش مقابله کرد. حفظ این فرهنگ عاقبت به خیری دارد.

وی از دستگاه‌ها به علت رعایت نکردن قوانین مربوط به ایثارگران انتقاد کرد و افزود: بعضی وزارتخانه‌ها مثل نفت کارشان را انجام می‌دهند، شهرداری‌ها هم انجام می‌دهند اما بانک‌ها بازی در می‌آورند. آقای مسئول متولی استخدام کشور، اینها که اصلا توقع ندارند و دنبال این چیزها نیستند اما چرا قانون اجرا نمی‌شود؟

کامران دستجردی ادامه داد: خیلی از ادارات می‌گویند پول نداریم اما این حرف‌ها چیست. شما بیایید اشرافی‌گری را کم کنید و مزاج ساده‌زیستی را محور قرار دهید.

وی با یادآوری ماموریتش برای نظارت بر سفرهای خارجی مسئولان٬ گفت: بنده دهمین جلسه‌ای است که بر سفرهای خارجی نظارت دارم و هنوز دستگاه‌های مختلف به صورت کیلویی به سفرهای خارجی می‌آیند و متاسفانه دستگاه‌هایی به صورت کارگاه یکی به نام آموزش، یکی به نام سمینار، یکی به نام کنگره روزی 540 هزار تومان حق ماموریت دریافت می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی٬با تاکید بر ضرورت مقایسه حق ماموریت افراد در نقاط مختلف کشور٬ افزود: یک سرباز در مرز در عرض چند ماه چه مقدار حق ماموریت می‌گیرد، این حق ماموریت‌ها را با هم مقایسه کنید ما به گونه‌ای رفتار می‌کنیم که انگار همه چیز گل و بلبل است.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ واقعی ایثار و شهادت در جامعه جاری و ساری شود٬ گفت: فرهنگ ایثار و شهادت بر ضد فرهنگ اشرافی‌گری و ضد فرهنگ فامیل‌گرایی است.

کامران‌دستجردی با تاکید بر اینکه باید در کنار باجناق‌ها، برادر‌ها، پسرخاله‌ها و پسر‌دایی‌ها یک فرزند شهید هم به کار گرفته شود٬ گفت: چهره‌های ماندگار و نخبه در کشور زیاد  بوده و این نخبگان هستند که می‌توانند کشور را اداره کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه استفاده صحیح از فرهنگ ایثار و شهادت به بسیاری از پیروزی‌ها حتی در مقابل داعش منجر شده است٬ افزود: ما باید فرهنگ ایثار و شهادت را در کشور ساری و جاری کنیم و هر وزارتخانه‌ای 20 درصد  سهم دارد تا در بخش فرهنگ ایثار و شهادت هزینه کند.

وی گفت: من کتاب‌هایی به شما نشان می‌دهم درباره نمدفروشی که می‌خواستند او را دفنش کنند و چهارده ساعت در کما بوده اما زنده شده؛ این چهره ماندگار است. چهره‌هایی مثل فرزندان شهید که پدر و مادرشان توسط ساواک به شهادت رسیدند نخبه هستند و اینها می‌توانند کشور را اداره کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس٬ در پایان با یادآوری مشکلات حوزه انتخابیه خود از جمله کم‌آبی در این استان٬ گفت: مشکل کم آبی و خشک شدن زاینده رود هنوز حل نشده از این رو مسئولان به فکر راه حل اساسی و قطعی باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet