هدر اصلی
1393/08/25 12:18:18
سرویس صحن
افتخاری در نطق میان دستور:

مجلس به دنبال سیاسی کاری در رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم نیست

عضو فراکسیون فرهنگی مجلس ضمن انتقاد از رویکرد دولت در معرفی وزرای پیشنهادی برای وزارت علوم ، دلسوزی و دغدغه مجلس برای جلوگیری از تکرار ترا‍ژدی ۷۸ و ۸۸ را بیان کرد.
مجلس به دنبال سیاسی کاری در رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم نیست عضو فراکسیون فرهنگی مجلس ضمن انتقاد از رویکرد دولت در معرفی وزرای پیشنهادی برای وزارت علوم ، دلسوزی و دغدغه مجلس برای جلوگیری از تکرار ترا‍ژدی 78 و 88 را بیان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/79054.jpg مجلس,به,دنبال,سیاسی,کاری,در,رای,اعتماد,به,وزیر,پیشنهادی,علوم,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، لاله افتخاری در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن گرامیداشت ماه محرم و ادای احترام به امام حسین(ع) و برشمردن ویژگی های حضرت زینب(س) به مقام مادران، همسران و فرزندان شهدا، جانبازان ادای احترام کرد و گفت: در آستانه هفته بسیج قرار داریم و این هفته را باید گرامی داشت.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی  افزود: بسیج این لشگر مخلص الهی، امروز الگو و الهام بخش مقاومت مردمی در برابر گروه های ضد بشری داعش و تکفیری و نظیر آن همان مزدوران استکبار جهانی از جمله صهیونیسم بین الملل، رمز محورهای مقاومت در سوریه، عراق، لبنان و جای جای دنیا شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ضمن محکوم کردن اقدامات صهیونیست ها در اهانت به قدس شریف امید می رود با همت مبارزان فلسطینی شاهد آزادسازی اولین قبله مسلمین باشیم.

وی گفت: همکاران محترم فراکسیون دفاع مقدس مجلس شورای اسلامی توفیق دارد در هفته بسیج اولین همایش خود را با مشارکت همه دستگاه های مرتبط و نقش قوه مقننه در ثبت، حفظ و نشر آثار دفاع مقدس برگزار می کند ضمن دعوت از همه همکاران و دیگر مهمانان گرانقدر امید می رود که این حرکت بستری در جهت ثبت و نشر آثار و خاطرات آن دوران نورانی باشد و بتواند هدایت گری آن فرهنگ انسان ساز که برگرفته از کربلای حسینی است را به نهضتی جهانی تبدیل کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس گفت: این روزها بحث رأی اعتماد به وزیر علوم مطرح است. وزیری که باید نیروهای متخصص و مدیران متعهد به خدمت به این نظام مقدس را تربیت کند و این تنها با معرفی افرادی متعهد، دانشمند و دانشگاهی به دور از فضای سیاست زده میسر خواهد شد.

وی در ادامه با مخاطب قرار دادن دولت گفت: آقای روحانی دغدغه نمایندگان مجلس که اکثر آنها یادگاران 8 سال دوران دفاع مقدس هستند و خود را نسبت به سوگند در محضر قرآن کریم و مسئولیتی که یاران شهیدشان بر عهده آنان گذاشته اند که نگذاریم حسین زمان تنها بماند، خود را متعهد می دانند از آن است که جریاناتی در این منصب قرار گیرد که تراژدی فتنه سال 78 و 88 را دگر بار رقم زنند. نگاه آنان نه از سر سیاسی‌کاری و نه از سر گروه‌گرایی است. مجلس در رأی اعتماد به وزیر اقتصاد دولت شما نشان داد که تنها معیار قرآن کریم یعنی حفیظ و علیم بودن را مدنظر دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس  گفت: آقای رئیس جمهور این سوال مطرح است که در جامعه گرانقدر امروز آیا فردی که این ویژگی ها را داشته باشد و بتواند سکان این وزارتخانه مهم را در دست بگیرد وجود ندارد؟ آیا معرفی پیاپی افرادی که نخبگان، دانشگاهیان و افراد دلسوز نظام نسبت به مسئولیت آنان نگران هستند عامل جلوگیری از پیشرفت علمی کشور نیست؟

وی گفت: مجلس سابقه خویش را در بازپس گیری رأی اعتماد به وزیر پیشین علوم نشان داد که آیا افرادی با ویژگی های ایشان عامل سردی روابط صمیمی مجلس و دولت و آسیب رساندن به منافع نظام همچنین سست کننده اعتماد ملت به مسئولان نیست؟ چه کسی باید پاسخگوی مشکلات و نابسامانی ها در دانشگاه ها باشد که قطعا دانشجویان و اساتید و ملت شریف پخته تر از آن هستند که تحت تأثیر برخی نطق های زودهنگام انتخاباتی قرار گیرند.

 رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از نطق خود خواسته‌هایی را از دولت و رئیس جمهور مطرح کرد از جمله و تصویب و ابلاغ راهبردهای توسعه فرهنگ قرآن در لایحه برنامه ششم، اختصاص بودجه لازم در برنامه‌های امر به معروف‌، دفاع مقدس، اهتمام به مسائل زنان و خانواده، اشتغال و ازدواج و افزایش جمعیت.

وی همچنین گفت: در مذاکرات هسته ای به منویات مقام معظم رهبری که برگرفته از آیه نفی سبیل است توجه شود.

افتخاری گفت: سه رسیدگی ویژه به مسائل حوزه انتخابیه ام تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر را اشاره می نمایم 1. تأمین آب شرب کشاورزی و صنعتی این حوزه 2. تأمین بودجه کمربندی فشاپویه که هر روز حدود 300 هزار وسیله حمل و نقل سنگین از آن عبور می کند و بسیاری از خانواده ها را داغدار کرده اند 3. اصلاح ساختار اداری پاکدشت،اسلامشهر و فشاپویه که متأسفانه با توقف قانون تقسیمات کشوری در دولت با مشکلات بسیار و بی عدالتی مواجه شده ایم./             

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet