خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/07/03 08:30:00
سرویس فراکسیون ها
به منظور تقویت روابط ایران و آلمان

کلیه اعضای گروه دوستی پارلمانی آلمان و ایران به کشورمان می آیند

سفیر آلمان در تهران در دیدار با رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از سفر قریب الوقوع کلیه اعضای گروه دوستی پارلمانی آلمان و ایران به کشورمان خبر داد.

 

هربرت هوسنوویتز سفیر آلمان در تهران پیش از ظهر روز دوشنبه با حضور در مجلس شورای اسلامی با فاطمه آلیا نماینده تهران و رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار خانم آلیا با اشاره به دو تمدن کهن ایران و آلمان و مناسبات دیرینه دو کشور در ابعاد مختلف مانند عرصه فرهنگی، گسترش رایزنی ها و مراودات پارلمانی را موجب آشنایی طرفین با واقعیات موجود بطور نزدیک و مستقیم توصیف و آن را زمینه مناسبی برای کاهش و رفع موانع احتمالی در روابط دو جانبه عنوان کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحولات بوجود آمده در گرایش روز افزون به دین و جستجوی تکیه گاهی معنوی در زندگی، بر ضرورت احترام به ادیان الهی و مقابله جدی با اقدامات و تحرکات توهین آمیز به پیامبران و مقدسات دینی در جهت صیانت از حقوق انسان ها تاکید کرد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی برخورداری اقلیت های دینی از آزادی های مذهبی و مدنی را مرهون توجه خاص قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نسبت به حقوق این اقلیت ها توصیف و همزیستی مسالمت آمیز میان پیروان ادیان مختلف در ایران را نشانه احترام آنان به جقوق یکدیگر ارزیابی کرد.

آلیا در ادامه توافقات اخیر بعمل آمده میان آژانس بین المللی انرژی هسته ای با جمهوری اسلامی ایران را ناشی از شفافیت، حسن نیت و حرکت ایران در چارچوب معاهدات بین المللی و مقررات آژانس دانست و خواستار حمایت آلمان از این روند شد.

در ادامه این دیدار هربرت هوسنوویتز سفیر آلمان در تهران نیز با اشاره به مناسبات نزدیک و رایزنی های اخیر مقامات دو کشور، روابط پارلمانی را ریشه دار و مستحکم توصیف و آن را برای آلمان ارزشمند و مهم خواند.

هربرت هوسنوویتز با مهم ارزیابی کردن گفتگوها و رایزنی های مقامات دو کشور و تاثیر آن در تقویت روابط فیمابین از سفر قریب الوقوع کلیه اعضای گروه دوستی پارلمانی آلمان و ایران به کشورمان خبر داد.

سفیر آلمان در ادامه با اشاره به افزایش جمعیت چهار میلیون نفری مسلمانان در آلمان و احترام جامعه آلمان به آنان برقراری گفتگو میان جهان اسلام و غرب را یکی از مسایل مورد اهتمام در آلمان توصیف و آن را در تقویت تفاهم میان ادیان مختلف دارای آثار مثبت ارزیابی کرد.

هربرت هوسنوویتز در خاتمه از فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی برای انجام یک دیدار رسمی از آلمان در آینده نزدیک دعوت بعمل آورد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet