خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/08/26 12:14:52
سرویس صحن
حیدرپور در نطق میان‌دستور:

خطوط قرمز در موضوع هسته‌ای حفظ می‌شود/ غربی‌ها دست از زیاده‌خواهی‌ها بردارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: جمهوری اسلامی ایران بر خطوط قرمز در موضوع هسته‌ای ایستاده است بنابراین غربی‌ها باید دست از زیاده‌خواهی بردارند.
خطوط قرمز در موضوع هسته‌ای حفظ می‌شود/ غربی‌ها دست از زیاده‌خواهی‌ها بردارند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: جمهوری اسلامی ایران بر خطوط قرمز در موضوع هسته‌ای ایستاده است بنابراین غربی‌ها باید دست از زیاده‌خواهی بردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/43360.jpg خطوط,قرمز,در,موضوع,هسته‌ای,حفظ,می‌شود/,غربی‌ها,دست,از,زیاده‌خواهی‌ها,بردارند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عوض حیدرپور در نشست علنی امروز (دوشنبه 26 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با تبریک پیشاپیش هفته بسیج به مقام معظم رهبری و بسیجیان گفت: به روان پاک بنیانگذار بسیج امام خمینی (ره) و شهدا درود می‌فرستم.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز مصادف است با یکصدمین سالگرد درگذشت ستارخان قهرمان ملی که یاد او را گرامی می‌داریم، افزود: یاد ستارخان و همراهان او در موضوع مشروطه و تمامی قهرمانان ایران زمین را گرامی و به آنها درود می‌فرستیم.

وی ادامه داد: درخصوص معرفی وزیر علوم، زمانی که دکتر نیلی و حال که دکتر احمدی معرفی شدند نکته‌ای در ذهن من است که باید به آقای رئیس جمهور تونجه بدهم، جناب رئیس جمهور شما 20 سال در مجلس نماینده و از موثران و هیات رئیسه مجلس بودید، در یک سال گذشته نیز شاهد اوج همراهی و همدلی و تعامل مجلسیان خصوصاً دکتر لاریجانی رئیس مجلس با برنامه‌های دولت بودید مناسب است مشورت و همراهی با مجلس را بیش از پیش در دستور کار و برنامه قرار دهید و نگاه اصولی‌تری به مجلس و خصوصاً مشورت‌ها داشته باشید.

حیدرپور تصریح کرد: جناب رئیس جمهور، ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس و همراهان با شهدا که جمهوری اسلامی را برای ما به ارمغان آوردند بعضاً روزگار سختی را می‌گذرانند، مستحضرید که جمعی از آنان را به نام محصنین از رزمندگان نامیده‌اند و در سال‌های گذشته برای کمک به آنها ردیفی در بودجه اختصاص داده شد. ضروری است که حالا زمان بررسی بودجه است تاکید فرمایید که افزایش‌های لازم و کافی در مقدار و کمیت ردیف رزمندگان محصن اعمال گردد.

وی افزود: جناب رئیس جمهور،‌ ما مجلسیان بر این باوریم که در اقتصاد مقاومتی کشور باید با مالیات اداره شود و خصوصاً مالیات افزوده بر ارزش و قیمت را هم باید مورد توجه قرار داد. لیکن به غلط این نوع مالیات، مالیات بر ارزش افزوده نام گرفت و متاسفانه در فرآیند تولید در هر مقطعی  این مالیات اخذ می‌شود و تلاش برای اصلاح این موضوع غلط در سازمان مور مالیاتی بی‌نتیجه مانده است تاکید فرمایید اشکالات ایجاد شده که خارج از قانون است، رفع شود.

حیدرپور با تشکر از زحمات وزیر بهداشت و دولت در زمینه طرح تحول سلامت گفت: مجلس در این زمینه همراهی لازم را خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: با ابلاغ کتاب ارزش نسبی خدمات بهداشتی و درمانی مسائلی در حاشیه تعرفه‌گذاری ایجاد شده که ممکن است آسیب‌های جدی به فرآیندهای طرح تحول وارد کند لذا ضروری بازنگری جدی در نرخ تعرف‌ها انجام شود و هر کجا اصلاحی لازم است صورت گیرد، به علاوه آنکه تقاضای نمایندگان در اجرای بهتر طرح مذکور ارائه شده که ضرورت دارد مورد بررسی قرار دهید.

حیدرپور در تذکر به وزیر نیرو گفت: آقای چیت‌چیان اخیرا قراردادی با مدیرعامل آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری و مدیرعامل سازمان عمران رفسنجان مبنی بر انتقال آب سولقان به رفسنجان امضا شده که مایه تعجب است آب رودخانه سولقان متعلق به منطقه مرودشت، سمیرم، شهرضا و گندمان است لذا از وزیر نیرو می‌خواهم به دلیل کم‌آبی این منطقه قرارداد را لغو کند و اجازه ندهد تنش آبی به کشور وارد شود.

حیدرپور با بیان خسته‌نباشی به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان افزود: تاکید می‌کنم جمهوری اسلامی ایران بر خطوط قرمز هسته‌ای ایستادگی دارد و پیام ملت ایران را تکرار می‌کنم که می‌گوید ما فرزندان رمضان هستیم، فرزندان عاشورا هستیم لذا در ادامه مذاکرات بر عزت اسلامی خود تاکید داریم و به غربی‌ها می‌گویم دست از زیاده‌خواهی‌ها بردارند و یادشان باشد ملت ایران تا آخر ایستاده است.

وی درباره دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امیدواریم دکتر میرزاده ریاست دانشگاه آزاد تاریخچه ایجاد دانشگاه را بخواند. این دانشگاه را ملت ساختند و به‌عنوان یک سرمایه ملی به اینجا رساندند که شما رئیس آن شدید. بنا نیست شما به میل و سلیقه خود آنجا را اداره کنید و بدون کسب نظر معتمدان و بزرگان شهرها و مسئولان هرگونه تغییر و دخل و تصرف را در دانشگاه به عمل آورید لذا توصیه می‌کنیم رویه که برای اداره مجموعه عظیم دانشگاه در نظر گرفته‌اید اصلاح، و نسبت به رفع اشکال ایجاد شده همت گذارید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet